بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه مارسی به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه مارسی | Marseille airport Transportation

فرودگاه مارسی پرووانس که به اختصار فرودگاه مارسی نامیده می شود در فاصله ۲۷ کیلومتری شمال غربی شهر مارسی فرانسه قرار دارد. فرودگاه مارسی پنجمین فرودگاه پررفت و آمد در فرانسه از نظر تعداد مسافر است و سالانه مسافران زیادی به این شهر زیبای ساحلی سفر می کنند. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه مارسی را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به مارسی را دارید می توانید با این اطلاعات به راحتی خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

شهر مارسی فرانسه

دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مارسی در فرانسه
۶ جاذبه دیدنی از مارسی فرانسه

فرودگاه مارسی در شهر بندری و زیبای مارسی فرانسه قرار دارد و یکی از شلوغ ترین فرودگاه های فرانسه محسوب می شود. این فرودگاه قطب اصلی فعالیت های ایرلاین ایرفرانس به شمار می رود و علاوه بر این، ایرلاین های مشهوری مثل آلیتالیا، ایزی جت، لوفت هانزا، ترکیش ایرلاینز و سوئیس ایرلاینز پروازهای منظمی را به این فرودگاه انجام می دهند. فرودگاه مارسی دارای ۲ ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و بین المللی است و مسیرهای پروازی بین ۹۱ شهر در ۳۷ کشور انجام می دهد. شما با استفاده از تاکسی، اتوبوس و قطار می توانید خود را به مرکز شهر برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

فرودگاه مارسی

اتوبوس شاتل فرودگاه

سرویس شاتل فرودگاه Navette Marseille Aeroport نام دارد و مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر منتقل می کند. این اتوبوس ها هر ۱۵-۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند. اتوبوس شاتل فرودگاه از بسیاری جهات تنها سرویس عمومی حمل و نقل فرودگاه مارسی به حساب می آید و اگر نخواهید از تاکسی استفاده کنید باید با این اتوبوس ها خود را به مرکز شهر برسانید. اتوبوس شاتل از سکوی شماره ۳ فرودگاه مسافران را سوار می کند و به سمت مرکز شهر می برد. این سرویس ها به مقاصد مختلفی در مارسی حرکت می کنند اما محبوب ترین آن ها برای گردشگران، اتوبوس به سمت ایستگاه راه آهن سن شارل است. از این ایستگاه می توانید به مترو دسترسی پیدا کنید و به نقاط دیگر شهر بروید. با استفاده از اتوبوس شاتل در مدت زمان تقریبی ۲۵ دقیقه می توانید خودتان را به مارسی برسانید. خوشبختانه اتوبوس شاتل فضای کافی برای قرار دادن بار و چمدان نیز دارد و از این نظر مشکلی نخواهید داشت.

اتوبوس شهری

خط اتوبوسرانی شهری در منطقه مارسی فعالیت می کند اما متاسفانه سرویس مستقیمی به فرودگاه مارسی ندارد. بنابراین در سطح شهر می توانید به راحتی از این اتوبوس ها استفاده کنید اما برای حمل و نقل فرودگاه مارسی به مرکز شهر مارسی باید از اتوبوس شاتل فرودگاه استفاده کنید.

حمل و نقل فرودگاه مارسی

قطار

فرودگاه مارسی مستقیما به قطار دسترسی ندارد اما با استفاده از سرویس شاتل فرودگاه می توانید خود را به مرکز شهر و حوالی یکی از ایستگاه های قطار برسانید. از آنجا می توانید با مترو به هر نقطه شهر که می خواهید دسترسی پیدا کنید. ایستگاه قطار Vitrolles Aeroport در فاصله ۵ دقیقه رانندگی از فرودگاه مارسی قرار دارد و با شاتل می توانید به راحتی به این ایستگاه برسید. به همین دلیل قطار را نیز جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه مارسی ذکر می کنیم. با استفاده از قطار می توانید به ایستگاه سن شارل بروید و از آنجا با مترو به مرکز شهر مارسی برسید. مدت زمان سفر از فرودگاه مارسی حدود ۱۸ دقیقه طول می کشد.

قطار مارسی

تاکسی

تاکسی سریع ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه مارسی است. همان طور که دیدیم اتوبوس شاتل تنها گزینه عمومی حمل و نقل است و تاکسی به عنوان گزینه راحت تر و سریع تر طرفداران زیادی دارد. همچنین حمل و نقل عمومی در طول ساعات شب فعال نیست و اگر در طول شب به فرودگاه مارسی برسید تنها گزینه برای شما تاکسی خواهد بود. تاکسی ها در فرودگاه مراسی سریع پر می شوند و شاید مجبور شوید یک تاکسی برای خودتان گیر بیاورید. اگر برای اولین بار به مارسی سفر می کنید و با شهر آشنایی چندانی ندارید می توانید با تاکسی به راحتی درب هتل پیاده شوید. خوشبختانه تاکسی ها به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته فعال هستند و به جابجایی مسافران می پردازند. سعی کنید حتما سوار تاکسی های فرودگاه شوید چون تاکسی های متفرقه ممکن است کرایه به مراتب بیشتری از شما دریافت کنند. اگر به دنبال رفاه و راحتی بیشتری هستید پس به سراغ سرویس ترانسفر خصوصی می رویم.

تاکسی مارسی

ترانسفر خصوصی

اگر در گروه های ۳-۴ نفره سفر می کنید یا همراه با کودکانتان به مارسی سفر کرده اید پیشنهاد می کنیم ترانسفر خصوصی را هم در نظر بگیرید. این تاکسی ها را می توانید از قبل به صورت آنلاین رزرو کنید و هنگام رسیدن به فرودگاه مطمئن باشید که راننده منتظر شماست. برای گروه های بزرگ تر تا ۷ نفر، سرویس تاکسی ون نیز ارائه می شود و در این صورت، برایتان به صرفه تر خواهد بود. با استفاده از این سرویس در مدت زمان ۵۰ دقیقه می توانید به مقصد و هتلتان در مرکز شهر برسید.

معرفی گزینه های حمل و نقل فرودگاه مارسی فرانسه

کرایه اتومبیل و اتوبوس

اگر دوست دارید در سفر به مارسی آزادی عمل و استقلال بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل یا اتوبوس رزرو کنید. شرکت های مشهور بین المللی مثل یوروپکار، اینترپرایز و هرتس در فرودگاه حضور دارند و به ارائه خدمات به مسافران می پردازند. با مراجعه به دفتر این شرکت ها می توانید در مورد قیمت ها و خدمات پرس و جو کنید و مناسب ترین سرویس را کرایه کنید. در صورتی که در یک گروه بزرگ سفر می کنید بهترین و اقتصادی تری گزینه حمل و نقل فرودگاه مارسی کرایه اتوبوس خواهد بود. مخصوصا اگر هزینه ها را با یکدیگر تقسیم می کنید استفاده از اتوبوس بسیار مقرون به صرفه تمام خواهد شد. البته توجه داشته باشید که اتوبوس را حتما باید از قبل رزرو کرده باشید تا شرکت مذبور فرصت کافی برای هماهنگی های لازم را داشته باشد.

منبع: getbybus.com

قلعه های اسرار آمیز فرانسه
قلعه های اسرار آمیز فرانسه
به این دلیل هست که کافه های فرانسه اینقدر معروف شدند +ویدیو
به این دلیل هست که کافه های فرانسه اینقدر معروف شدند +ویدیو
آشنایی با شهر بندری مارسی، قدیمی ترین شهر فرانسه!
آشنایی با شهر بندری مارسی، قدیمی ترین شهر فرانسه!
هزینه های سفر به پاریس
هزینه های سفر به پاریس