بلیط هواپیما

مصاحبه گریگوری هوانگ با استیو کافِر در وبسایت xconomy.com

steve kaufer

بله، تریپ ادوایزر. شما از آن استفاده می کنید، اما می دانید چه کسی پشت این سایت پرطرفدار گردشگری است؟ آیا می دانید چرا او پیوسته به دنبال تغییر و پیشرفت است؟
سال ۲۰۱۳ سال خوبی برای تریپ ادوایزر بود، سالی که حجم زیادی از کاربران نظرات و عکس های هتلها، رستوران ها و مقاصد گردشگری را در وبسایت قرار دادند. در ماه ژوئن، شرکت، شکل نمایش گزینه های رزرو هتل را تغییر داد، به شکلی که مقایسه قیمت ها نیز ارائه داده می شد.
کافِر معتقد است تغییر و پیشرفت مستمر، منجر به تجربه بهتر کاربران و در نتیجه درآمدزایی بیشتر می شود. تریپ ادوایزر امسال بر روی خانه های اجاره ای و بازارهای بین المللی (خصوصاً چین) تمرکز بیشتری داشت و ۶ شرکت دیگر شامل Tiny Post، Jetsetter، CruicseWise، Niumba، GateGuru و Oyster را تملک کرد.
مصاحبه با رییس بزرگترین کسب و کار مسافرتی آنلاین دنیا، استیو کافِر، تجربه منحصربفردی بود که من در اینجا آن را باشما به اشتراک می گذارم:
Xconomy: تریپ ادوایزر در حال توسعه، گسترش و تملک شرکت های کوچک است. در چه زمینه ای قوی هستید و چه زمینه هایی نیاز به کار بیشتری دارد؟
استیو کافِر: سود دهی ما بسیار بالاست، و همچنان به دنبال رشد بیشتر هستیم. ما ابتدا با صنعت هتلداری شروع کردیم، اما حالا وارد کشتی های تفریحی و خانه های اجاره ای نیز شده ایم.
ما محتوای با ارزش و بی نظیری جمع آوری کرده ایم که می تواند در انتخاب بهترین و مناسب ترین خدمات گردشگری به شما کمک کند. ما با استفاده از شبکه های اجتماعی به شما می گوییم که دوستانتان می خواهند چه کاری بکنند، به کجا بروند و در کجا بوده اند. ما مقایسه قیمت ها را به خدماتمان اضافه کرده ایم، زیرا باز کردن ۵ یا ۶ پنجره و مقایسه قیمت ها و خدمات در آنها بسیار سخت بود. ما سعی می کنیم قابل اعتماد ترین راهنمایی ها را در زمینه قیمت و خدمات به بازدید کنندگان ارائه دهیم.
ما برند های مستقل و کوچک را می خریم و به آنها کمک می کنیم که رشد کنند. ما بر اساس توانایی و تخصص، کار خود را گسترده می کنیم.
چالش هایی که در حال حاضر با آن روبرو هستید چیست؟
بازارهایی هستند که ما در آنها پیشرو نیستیم، نظیر خانه های اجاره ای و چین. ما باید دارایی های کلیدی خود را شناسایی، به دنبال نوآوری های جدید باشیم و کارهای زاید را حذف کنیم. همیشه از خود می پرسم، آیا در زمینه کارایی کامل هستیم؟ من به موفقیت عملیاتی اعتقاد دارم. ما تصمیمات غلط و درستی می گیریم، اما باید نظارت مستمری نسب به عملکردمان داشته باشیم تا بتوانیم درست ترین اقدامات را انجام دهیم.
محصولی که ما ارائه می دهیم هر روز بهتر و بهتر می شود، زیرا نظرات و عکس های بیشتری بر روی وبسایت گذاشته می شود. ما رقبای کمی داریم. Expedia این ویژگی را ندارد، زیرا خودشان باید هتل ها را به سیستم اضافه کنند.
چشم انداز رقابت در زمینه وبسایت های گردشگری در سال گذشته را چگونه توصیف می کنید؟
به لحاظ سهم بازار جهانی بازیگران بسیار کمی حضور دارند: Google، Expedia، Priceline و Trip Advisor.
گوگل پول زیادی خرج می کند، با این وجود زیاد موفق نبوده است، اما ما همیشه اقدامات گوگل را نظارت می کنیم زیرا آنها بزرگترین موتور جستجو هستند و به تمام کاربران اینترنت دسترسی دارند.
دفاتر مسافرتی آنلاین نظیر Booking.com و Expedia نیز نظرات کاربران را ارائه می دهند، اما فقط در زمینه خدماتی که می فروشند. موتورهای جستجویی نظیر Kayak و Trivago نیز محتوا و طرفداران کافی ندارند. تنها دلیلی که ما رقیب به حساب می آییم، این است که همه ما قصد داریم مسافر برای برنامه ریزی سفر خود، اول سراغ ما بیاید.
آیا ورود شرکت های جدید برای شما جذاب است؟ نظیر Amazon؟
Amazon می تواند یک منو سفر ایجاد کند و با Expedia یا Trip Adviser همکاری کند، آنها این کار را ۸ سال پیش انجام دادند، اما موفق عمل نکردند. فیس بوک، اپل و سامسونگ برای ما جذاب تر هستند، زیرا آنها هریک مخاطب مخصوص به خود را دارند.
اپل کاربر و نقشه خاص خود را دارد، اما به محتوای کافی دسترسی ندارد در نتیجه مجبورند با Yelp یا حتی ما همکاری کنند. آنها به دنبال ایجاد موتور رزرو هستند، اما نمی توانند موفق شوند. اگر اپل بخواهد چیزی شبیه راهنمای رستوران ارائه دهد، باید کسی را پیدا کند که برای او محتوا تهیه کند.
سامسونگ علاقه دارد چیزی به نام Sumsung Travel ایجاد کند، و با ما نیز بسیار مذاکره کرده است. ما امکان ارائه اپلیکیشن خود را در تمامی گوشی هایش فراهم کردیم. در نتیجه آن چیزی که ملاحظه می کنید، تریپ ادوایزر است نه سامسونگ.
در مورد رویکرد ذهنی خود نسبت به رهبری صحبت کنید. چگونه کسب و کار را در پستی و بلندی هایش هدایت می کنید؟
در شرکت قبلی خود (CenterLine)، ما در ابتدا به موفقیت های چشمگیری دست یافتیم، نرخ رشد خوبی داشتیم و خود را در بالای قله حس می کردیم. ما در زمانی مناسب، محصولی خوب ارائه می دادیم اما برای دنیای در حال تغییر آماده نبودیم. تغییر اتفاق افتاد و ما نتوانستیم خود را با آن وفق دهیم. ما به رویه های قدیمی خود چسبیده بودیم، شرکت در تلاطم قرار گرفت و در نهایت قبل از ورشکستگی فروخته شد.
من یک شرکت را در زمان اوج و در زمان ورشکستگی اش تجربه کردم، و چیزهای با ارزشی یاد گرفتم. این تفکر که «کسب و کار من موفق است و دارد پول در می آورد، چرا باید آن را تغییر دهم؟» بسیار اشتباه است.
من به مدیران بخش های مختلف پیوسته می گویم ما باید در فصل یا سال آینده کار جدیدی انجام دهیم، چه کاری را برای ارتقای شرکت پیشنهاد می دهید؟ ممکن است بعضی ها بگویند « آیا تو به هیچ چیز قانع نمی شوی؟ اینقدر درآمد و موفقیت کافی نیست؟». اما رقبا به سرعت درپشت ما می دوند و اگر بایستیم از ما جلو می زنند.
من سالها اعتقاد داشتم تبلیغات تلویزیونی به درد ما نمی خورد. اما اخیراً بر اساس تحقیقاتی که کرده ایم فهمیدم که تبلیغات تلویزیونی در بعضی بازارهای خاص بسیار موثرند. بنابراین با وجود اعتقاد ۱۰ ساله، در حال حاضر ما از تبلیغات تلویزیونی استفاده می کنیم و بسیار مفید بوده اند.

معامله بیلیون دلاری شرکت اکسپدیا
معامله بیلیون دلاری شرکت اکسپدیا
چگونه به مدیریت زمان خود کمک کنید
چگونه به مدیریت زمان خود کمک کنید
مدیرانی جوان یا میانسال، مسئله این است
مدیرانی جوان یا میانسال، مسئله این است
با لری پیچ، بنیانگذار گوگل آشنا شوید
با لری پیچ، بنیانگذار گوگل آشنا شوید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code