پرواز اکونومی هواپیمایی قطر بهتر است یا امارات؟

مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات

هر مسافری که بلیط هواپیما خریداری می کند دوست دارد تجربه ای با کیفیت و لذتبخش از سفر داشته باشد؛ به همین دلیل نام شرکت هواپیمایی در هنگام انتخاب بلیط هواپیما اهمیت بالایی پیدا می کند. بسیاری از ایرلاین ها به دلیل کیفیت خدمات و سرویس دهی مناسبی که دارند مشهور هستند. هواپیمایی امارات و قطر ایرویز دو ایرلاینی هستند که در سال های گذشته همواره جزء بهترین ایرلاین های دنیا بوده اند و در پروازهای خود سرویس دهی بسیار خوبی را ارائه می کنند. پرواز اکونومی این دو ایرلاین اگرچه در مقایسه با فرست کلاس و بیزنس کلاس از امکانات پایین تری برخوردار است، اما در این پرواز نیز مسافران می توانند انتظار یک پذیرایی و سفر به یادماندنی را داشته باشند. اما اگر بخواهیم برای رزرو بلیط هواپیما بین این دو ایرلاین انتخاب کنیم کدام را انتخاب می کنیم؟ به نظرتان پرواز اکونومی هواپیمایی امارات بهتر است یا قطر ایرویز؟ در این مطلب می خواهیم با مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات، انتخاب را برای شما راحتتر کنیم با الی گشت همراه باشید.

هواپیمایی امارات
هواپیمایی قطر

غذای هواپیما

مطالب مرتبط:
معرفی هواپیمایی امارات
معرفی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

غذا یکی از مولفه های مهم در مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات است و به طور کلی، یکی از دلایل برتری ایرلاین ها کیفیت غذای هواپیماست. وعده های غذایی در هواپیمایی امارات با نوشیدنی و اسنک شروع می شود و در ادامه غذای اصلی سرو می شود. منوی نوشیدنی ها و آب میوه ها بسیار متنوع است و کیفیت غذا نیز بسیار دلچسب و خوشمزه است. غذاها از بهترین و تازه ترین مواد اولیه تهیه شده اند و به شیوه ای مودبانه و محترمانه، همراه با قاشق و چنگال استیل سرو می شوند. در پرواز اکونومی قطر منوی غذاها به مسافران ارائه می شود تا در مورد پیش غذا، غذای اصلی و دسر اطلاع داشته باشند. منوی آب میوه های قطر نیز کاملا متنوع و باکیفیت است.

غذای هواپیمای قطر

کیفیت صندلی هواپیما

یکی از مهمترین موارد در مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات، کیفیت صندلی هواپیماست. چینش صندلی ها در هواپیماهای ای ۳۸۰ امارات به صورت ردیف های ۳-۴-۳ تایی است. در صورتی که می خواهید در قسمت آرام تری بنشینید در قسمت جلو صندلی تان را رزرو کنید. موقع سرو غذا نیز ابتدا نوبت صندلی های ردیف جلو است؛ این امر با توجه به ۵۰۰ مسافر این هواپیما تفاوت زمانی قابل توجهی را می تواند ایجاد کند. صندلی های ای ۳۸۰ امارات بسیار راحت هستند و فضایی برای قرار دادن پاها دارند. این صندلی ها مجهز به سیستم سرگرمی هستند و منویی متنوع از موسیقی، فیلم و بازی به مسافران ارائه می کنند.

مقایسه صندلی اکونومی هواپیمایی قطر با امارات

بین صندلی ها پورت برای شارژ وسایل الکترونیکی وجود دارد. صندلی ها تا حد زیادی به عقب خم می شوند و قسمت قرار دادن سر نیز کاملا راحت است. از لحاظ کیفیت و راحتی صندلی، هواپیمایی امارات یکی از بهترین و راحت ترین صندلی های هواپیما را دارد. هواپیمایی قطر در پروازهای طولانی مدتش از هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ استفاده می کند. این ایرلاین فضای داخلی این هواپیما را به شیوه ای مدرن طراحی کرده است. صندلی ها بسیار راحت هستند و مانند هواپیمایی امارات، قسمت قرار دادن سر کاملا راحت و متناسب است. سیستم سمعی بصری به همراه یک صفحه نمایش در مقابل هر صندلی قرار دارد. پورت مخصوص شارژ نیز بین صندلی ها وجود دارد و مسافران می بایست به صورت اشتراکی از آن استفاده کنند.

مقایسه صندلی هواپیمایی امارات با قطر

سرگرمی

سیستم سرگرمی هواپیمایی امارات یکی از بهترین سیستم ها در دنیاست و جوایز متعددی کسب کرده است. در پرواز امارت طیف بسیار متنوعی از موسیقی و فیلم، از فیلم های کلاسیک و قدیمی گرفته تا جدیدترین فیلم های روز دنیا در اختیار مسافران قرار می گیرد. همچنین هدفون های راحت و باکیفیتی به مسافران ارائه می شود. در پرواز امارات اینترنت وای فای با هزینه ای منصفانه ارائه می شود که البته سرعت بالایی ندارد.

سیستم سرگرمی قطر ایرویز نیز از کیفیت بالایی برخوردار است. دسته بندی فیلم ها و موسیقی در سیستم قطر مشخص تر است و انتخاب فیلم را برای مسافران راحت تر می کند. البته شاید از لحاظ تنوع سریال های تلویزیونی از امارات پایین تر باشد، اما طیف متنوعی از فیلم و موسیقی را در اختیار مسافران قرار می دهد و هر سلیقه ای را راضی نگه می دارد. در پرواز اکونومی قطر ایرویز اینترنت وای فای وجود ندارد. شاید مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات در این مورد کمی سخت باشد، چرا که هردو خدمات فوق العاده ای را به مسافران ارائه می کنند.

سیستم سرگرمی امارات

کیفیت خدمات و سرویس دهی

هر دو ایرلاین در زمینه غذا، صندلی و سرگرمی شاید در یک سطح قرار داشته باشند و هر دو بهترین کیفیت را به مسافران ارائه می کنند. اما هنگام مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات یکی از تفاوت های بارز این دو را شاید بتوان در نحوه سرویس دهی به مسافران دانست. مهمانداران امارات بسیار باتوجه و مودب هستند و آماده هرگونه کمک به مسافران هستند. مهمانداران امارات در حمل چمدان به مسافران کمک می کنند و آن ها را تا صندلی شان راهنمایی می کنند. البته این سرویس دهی پس از تیک-آف کمرنگ می شود. یکی از نقاظ ضعف سرویس دهی امارات را شاید بتوان هنگام سرو غذا مشاهده کرد. البته هواپیمای ایرباس ای ۳۸۰ هواپیمایی بسیار بزرگ است، با این حال فرآیند سرو غذا حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد و در این مدت مسافران به سختی می توانند در راهروها حرکت کنند و به سرویس بهداشتی بروند.

سرویس دهی قطر ایرویز را می توان در سطحی بالاتر به نسبت امارات قرار داد. مهمانداران قطر ایرویز حتی در پرواز اکونومی نیز به گونه ای اختصاصی و شخصی به هر مسافر سرویس دهی می کنند. این مهمانداران طوری آموزش دیده اند که با هر مسافر به طور ویژه رفتار کنند و برای هر مسافر وقت بگذارند. این سرویس دهی احساس سرویس دهی فرست کلاس را به مسافران می دهد.

مهمانداران قطر ایرویز
سرویس دهی امارات

فرودگاه اصلی

یکی دیگر از تفاوت های این دو ایرلاین را می توان در نوع فرودگاه اصلی دانست. فرودگاه بین المللی دبی قطب اصلی فعالیت های هواپیمایی امارات به شمار می رود و مسافرانی که بلیط هواپیمای امارات را تهیه کرده اند به این فرودگاه وارد می شوند. فرودگاه دبی یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان به شمار می رود و امکانات و خدمات تسهیلی بی نظیری را به مسافران ارائه می کند. با اینحال هنگام جابجایی و ترانسفر مسافر از هواپیما زمان زیادی طول می کشد و شاید مسافران اکونومی در اولویت آخر قرار می گیرند.

اما قطب اصلی فعالیت های قطر ایرویز، فرودگاه حمد در شهر دوحه است. البته در این فرودگاه نیز برای جابجایی باید کمی معطل شوید اما وقتی به سالن فرودگاه وارد شوید با فضایی بی نظیر مواجه می شوید. فروشگاه ها و رستوران های متعدد، فضاهای مناسب برای استراحت، محوطه بازی کودکان، قسمت شارژ موبایل و امکانات دیگر از جمله امتیازات فرودگاه حمد به شمار می روند. بسیاری از مسافران در هنگام مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات، کیفیت فرودگاه اصلی را نیز مدنظر قرار می دهند.

فرودگاه دبی
فرودگاه حمد دوحه

نتیجه گیری

همان طور که می دانیم هواپیمایی امارات و قطر ایرویز هر دو از بهترین ایرلاین های دنیا به شمار می روند. مسافرانی که بلیط هواپیمای اکونومی این ایرلاین ها را خریداری کنند مطمئنا با سرویس دهی و خدمات مناسبی روبرو خواهند شد. البته ایرلاین های معتبر دیگری مثل لوفت هانزا، کی ال ام (KLM)، کاتای پسیفیک، سنگاپور ایرلاینز و فینر (Finnair) نیز از جمله ایرلاین هایی هستند که بهترین کیفیت پرواز اکونومی را به مسافران ارائه می کنند.

در این مطلب به مقایسه پرواز اکونومی هواپیمایی قطر با امارات پرداختیم. شما می توایند با مرور مواردی که ذکر شد خودتان بین این دو ایرلاین انتخاب کنید. هر مسافر ممکن است اولویت های خاص خود را داشته باشد. برای برخی غذای هواپیما از همه مهم تر است، برخی دیگر به فرودگاه اصلی اهمیت می دهند و مسافران دیگر نیز سرویس دهی مناسب را معیار انتخاب قرار می دهند. از لحاظ فرودگاه اصلی و سرویس دهی در طول پرواز، قطر ایرویز با اختلاف بسیار کمی از پرواز اکونومی امارات بهتر است؛ اما در سایر موارد تقریبا هر دو ایرلاین در یک سطح قرار دارند. قطر ایرویز و هواپیمایی امارات هردو عضو اتحاد وان ورلد (Oneworld) هستند که امکان خدمات ویژه به مسافران وفادار را فراهم می کند.

منبع: onemileatatime.boardingarea.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code