همکاری جدید هواپیمایی ترکیه و بویینگ

هواپیمایی ترکیه قصد سفارش ۴۰ هواپیما بویینگ ۷۸۷-۹s را دارد

هواپیمایی ترکیه و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان صنعت هوایی (شرکت آمریکایی بویینگ) در روز جمعه اعلام کردند که این شرکت هواپیمایی ترک قصد دارد ۴۰ هواپیما ۷۸۷-۹ خریداری کند.

همکاری هواپیمایی ترکیه و بویینگ
مطالب مرتبط:
 ۸ حقیقت جالب در مورد هواپیمایی ترکیه
 حقایقی که باید در مورد هواپیمایی قطر بدانید

شرکت بویینگ می‌گوید این سفارش به زودی نهایی می شود، ولی این شرکت خبری از نوع موتورهای مورد نظر شرکت هوپیمایی ترکیه نداده است. بعد از نهایی شدن سفارش، قیمت تقریبی آن برابر با ۱۱ میلیارد دلار خواهد بود. البته سفارش‌های عظیم این چنینی شامل درصدهای تخفیف هم می شوند که آن‌ها بعداً‌ محاسبه می شوند.

رئیس هواپیمایی ترکیه می گوید «سری هواپیماهای ۷۸۷ پیشرفته ترین هواپیماها از نظر تکنولوژی هستند. ما قصد داریم تا تعداد بیشتری از این هواپیماها را خریداری کنیم تا بتوانیم پاسخگو تقاضاهای مشتریان در سومین فرودگاه استانبول باشیم و همچنین اینکه در صدمین سالگرد جمهوری ترکیه، ظرفیت حمل و نقل مسافر خود را افزایش دهیم. جدای از اینها، افزایش رضایت مشتری هم یکی دیگر از اهداف ما است.»

بیشتر بخوانید: ۸ حقیقت جالب در مورد هواپیمایی ترکیه

فرودگاه جدید استانبول که قرار است جایگزین فرودگاه بین المللی آتاتورک شود،‌ قرار است در اواخر اکتبر سال ۲۰۱۸ افتتاح شود. فرودگاه آتاتورک در حال حاضر اصلی‌ ترین درگاه ارتباطی استانبول است.

گزارش ها حاکی از آن است که هواپیمایی ترکیه ۲۹۳ هواپیما دارد که ۱۲۵تای آن ها جت های بویینگ هستند. این شرکت همچنین ۷۵ هواپیما سری ۷۳۷ و ۲ هواپیما ۷۷۷-۲۰۰LR دیگر هم سفارش داده است.

علاوه بر انتشار خبر این سفارش، شرکت بویینگ و دولت ترکیه بیان کردند که چهارچوب استراتژیکی را در نظر دارند تا در قالب علایق هواوفضایی این کشور با هم همکاری های بیشتری داشته باشند. این علایق شامل تحقیقات، مهندسی و آموزش های لازم برای دولت، شرکت‌ها و ایرلاین های ترکیه می شوند.

هواپیمایی ترکیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code