معرفی پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس | Business class Air France

امروز می خواهیم که پرواز بیزینیس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس (Business class Air France) را به شما معرفی نماییم. همانطور که حدس می زنید این کلاس پروازی یکی از بهترین بیزینس کلاس های جهان و صنعت هواپیمایی جهان است. در ادامه با ما همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر مختصری از تاریخچه و همچنین خدمات این پرواز بیزینس کلاس این شرکت که متعلق به  کشور فرانسه است را بررسی نماییم. با ما در الی گشت همراه باشید.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایر فرانس

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایر فرانس

مطالب مرتبط:
قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی جهان که همچنان فعال هستند!
پرواز بیزینس کلاس از چه زمانی به وجود آمد و چه تحولاتی در گذر زمان داشته است؟

ابتدا می خواهیم درباره ی تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایر فرانس با شما صحبت نماییم. شرکت هواپیمایی ایر فرانس در سال ۱۹۳۳ میلادی درکشور فرانسه تاسیس شد. این شرکت هواپمایی معروف فرانسوی که دفتر مرکزی آن در شهر ترامبله ان فرانس و در شمال فرانسه واقع شده است در طی زمان تبدیل به یکی از شرکت ‌های تابعه ی ایر فرانس کی ال ام محسوب شد.

در واقع این شرکت فرانسوی در طی زمانی با شرکت هواپیمایی هلندی معروفی به نام کی ال ام ادغام شد و شرکت هواپیمایی ایرفرانس کی ال ام را تشکیل دادند. شرکت هواپیمایی ایر فرانس در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۳۶ مقصد مختلف داخلی در کشور فرانسه و ۱۶۸ مقصد بین المللی و خارجی در ۹۳ کشور در سراسر جهان پرواز مستقیم دارد.

این شرکت در ایران هم پروازهای ورودی و خروجی دارد. این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۱۵ در کل نزدیک به ۴۷ میلیون تن مسافر را در سراسر جهان به هر کجایی که مقصد داشت، جا به جا نموده است. فرودگاهی که مرکز اصلی پرواز های این شرکت هواپیمایی فرانسوی است، فرودگاه بین المللی شارل دوگل (Charles de Gaulle Airport) شهر پاریس، پایتخت فرانسه است.

شرکت هواپیمایی ایر فرانس

البته ناگفته نماند که فرودگاه های دیگری هم در کشور فرانسه هستند که به عنوان مقاصد ثانویه ی این شرکت هواپیمایی محسوب می شوند. این فرودگاه ها عبارتند از: فرودگاه نیس کوت دازور، فرودگاه مارسی پروانس، فرودگاه لیون- سینت اگزوپری، فرودگاه تولوز- بلانیاک و در آخر فرودگاه بوردو- مریگناک که همگی همانطور که گفتیم در خاک فرانسه هستند.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی ایر فرانس یبکی از اعضای اصلی، موسسس و کلیدی اتحادیه ی هوایی جهانی اسکای تیم است. فرودگاه شارل دوگل پاریس که قطب میان قاره ‌ای و بزرگ ترین قطب ایر فرانس شناخته می شود، روزانه به ۳۳۵ مقصد، پروازهای خروجی دارد. ایر فرانس از طریق فرودگاه مارسی پروانس نیز که جدیدترین قطب پروازی منتخب شرکت هواپیمایی ایرفرانس است، روزانه به ۳۰ مقصد در اروپا، آفریقا و فرانسه پروازهای شرکت هواپیمایی ایر فرانس را انجام می ‌دهد.

از جمله ی یکی از افتخارات بی شمار شرکت هواپیمایی ایر فرانس این است که در سال ۲۰۰۴ میلادی با انجام بیشترین تعداد پرواز، به عنوان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی اروپایی معرفی شد. طبق آمار رسمی که از این شرکت هواپیمایی به تازگی منتشر شده است، در سال ۲۰۱۱ شرکت هواپیمایی فرانسوی ایر فرانس به بیش از ۹۰ مقصد مختلف در اقصی نقاط دنیا پرواز داشته است.

پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس

در حال حاضر پروازهای روزانه ی این شرکت در ۲۴ ساعت حدود ۸۰۰ پرواز است که در مقابل آمار های پرواز روزانه ی بسیاری از شرکت های هواپیمایی در دنیا، آماری بسیار زیاد و قابل توجهی است و همچنین به سختی دست یافتنی می باشد. اگر بخواهیم از ناوگان هوایی این شرکت برابی شما بگوییم، این شرکت هواپیمایی دارای انواع جت های مسافربری بوئینگ و جت های بزرگ ایرباس که همگی از نوع پهن پیکر هستند، می باشد.

شرکت هواپیمای ایرفرانس دارای شرکت های هواپیمایی تابعه نیز هست. از جمله ی شرکت های زیر مجموعه ی ایر فرانس، شرکت هواپیمایی هوپ (HOP!) است. این شرکت هواپیمایی، پروازهای داخلی و درون قاره ی اروپای شرکت هواپیمایی ایر فرانس را انجام می دهد.

کلاس‌های پروازی ایر فرانس به چهار کلاس پروازی مختلف: فرست کلاس یا لا پریمیر (La Première)، پروازهای بیزینس کلاس، کلاس های پرمیوم اکونومی و در نهایت کلاس پروازی اکونومی تقسیم می‌شود که همانطور که می دانید و قابل پیش بینی، در این مطلب می خواهیم درباره ی پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس صحبت نماییم.

آشنایی با پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس

پرواز بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس

به اصل موضوع یعنی پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس می پردازیم. از امکانات پرواز بیزینس کلاس این شرکت هواپیمایی می توان خیلی سریع و راحت به شاخص ترین آن ها یعنی؛ صندلی های تخت خواب شو و مانیتورهای ۱۶ اینچی مخصوص برای هر مسافر که به ۱۲ زبان زنده ی دنیا برنامه های متنوع پخش می کنند، اشاره کرد.

دراین کلاس پروازی به علت رقابت بین خطوط مختلف هواپیمایی علی الخصوص در این کلاس پروازی که بسیار مورد استفاده ی تجار و بازرگانان است، در حال حاضر خدمات بسیار خوب و مناسبی به مسافران این کلاس پروازی ارائه داده می شود. در این پروازها لگ روم صندلی ها بسیار مناسب است و هرگونه امکان خستگی درحالت عادی پرواز را برای مسافران برقرار می نماید. از دیگر قابلیت های صندلی های این پرواز تبدیل به تخت خواب منعطف و راحت، پورت های مختلف برای اتصال به لوازم الکترونیکی و موبایل و همچنین قابلیت اتصال بلوتوثی را دارند، می باشد.

بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس

در بخش های بالاتر گفتیم که یکی از نقاط قوت این ایرلاین همانند ایرلاین های دیگر کترینگ آن و منوهای غذاییش است. علاوه بر این که غذاهای این شرکت هواپیمایی برای همه ی مسافران با کیفیت بسیار بالایی تهیه می شود اما کیفیت غذاهای بین المللی این ایرلاین از جمله امکاناتی است که در این کلاس پروازی زبانزد در همه ی جهان است.

آشپزهای این کترینگ اروپایی یکی از بهترین آشپزهای جهان هستند و برای پخت غذاهای این ایرلاین از بهترین و با کیفیت ترین مواد غذایی موجود در تمامی جهان استفاده می نمایند. خدمه ی پروازی بیزنس کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس نیز از بهترین های این شرکت هستند که دراین قسمت به ارائه ی خدمات به مسافران می پردازند.

در هر لحظه از پرواز در هر هنگامی برای مسافران دردسترس هستند. می توان گفت که مسافرانی که قصد پرواز با پروازهای بیزینس کلاس را دارند اغلب از گزینه ی پروازهای بیزنیس کلاس شرکت هواپیمایی ایرفرانس را به عنوان یکی از گزینه های حتمی خود حساب می آورند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد