آبشارهای بن گیوک جاذبه ای خیره کننده در ویتنام!

آبشارهای بن گیوک

در مرز ویتنام و چین در استان کائو بنگ ویتنام، آبشارهای بن گیوک هستند که یکی از مسحورترین جاذبه های طبیعی ویتنام به شمار می آیند. هنگامی که در جلوی این آبشارهای می ایستید، هوای خنکی که به صورتتان می خورد، چنان حس خوبی بهتان می دهد که انگار در بهشت هستید. اگر می خواهید که به ویتنام سفر کنید، فراموش نکنید که بازدید از آبشارهای بن گیوک یکی از مواردی است که به هیچ وجه نباید از دست دهید. در این مطلب از الی گشت به معرفی این آبشارها می پردازیم و به شما یک برنامه سفر چهار روزه به آبشارهای بن گیوک را پیشنهاد می دهیم.

آبشارهای بن گیوک

جاذبه های سفر به آبشارهای بن گیوک

مطالب مرتبط:
در ویتنام این غذاهای خوشمزه را فراموش نکنید
غار سونگ دونگ ویتنام، بزرگترین غار جهان

با اینکه خود آبشارهای بن گیوک فوق العاده ترین جاذبه هستند اما کائو بنگ جاذبه های دیگری نیز دارد که می توانید در سفر به ویتنام از آن ها دیدن کنید. این نقاط های دیدنی شامل دریاچه تانگ هت، غار Nguom Ngao، غار پک بو هستند.

بن گیوک ویتنام

چطور به آبشارهای بن گیوک برویم؟

شما می توانید توسط ماشین، موتور و یا اتوبوس از هانوی به آن جا بروید. در ادامه به توضیح استفاده از آن ها می پردازیم.

رفتن توسط ماشین یا موتور

شما می توانید یک ماشین با راننده و یا یک ماشین دربست کرایه کنید. فاصله بین هانوی تا آبشارهای بن گیوک ۳۵۰ کیلومتر است پس بهتر است صبح زود حرکت کنید تا قبل از ظهر به آنجا برسید. در طول مسیر شما از شهر Trung Khanh گذر می کنید که باید در آنجا توقف کنید تا قبل از اینکه به آبشارها بروید، محل اقامتتان را رزرو کنید.

اگر با موتور سفر می کنید که احتمالا زمان بیشتری در راه هستید، می توانید شب را در بک کن (شهری که پر از هتل و اقامتگاه های دیگر است) بمانید و صبح روز بعد به ادامه مسیرتان بپردازید.

آبشارهای بن گیوک ویتنام

اتوبوس

اتوبس‌هایی که از هانوی حرکت می کنند، بعد از ۸ ساعت شما را به شهر کائو بنگ می رسانند، جایی که شما باید یک ماشین یا موتور اجاره کنید و به آبشارهای بن گیوک بروید. اگر خودتان از قبل موتور اجاره کرده اید می توانید آن را با اتوبوس حمل کنید و به کائو بنگ بیارید، زیرا اجاره موتور در این شهر کمی سخت است.

برنامه سفر آبشارهای بن گیوک

جاذبه های اصلی: آبشارهای بن گیوک (زیباترین آبشارهای ویتنام)، غار نگو نگو (نزدیک به آبشارها،، مزارع برنج در طول مسیر، دریاچه تننگ هن و …

سفر به آبشارهای بن گیوک می توانید از ۲٫۵ روز تا ۴ روز ادامه پیدا کنید. تفاوت این روستا به نوع وسیله نقلیه و جاذبه های دیگری که می خواهید ببینید بستگی دارد. بهترین زمان برای دیدن این جاذبه ها اسفند ماه و آبان، فصل گل های تم گیاک ماچ است.

گل های تم گیاک ماچ

برنامه سفر پیشنهادی: ۴ روز با ماشین

در این برنامه سفر علاوه بر آبشارهای بن گیوک شما از دریاچه “با به” و شهر مرزی لنگ سون دیدن خواهید کرد.

روز اول: هانوی به دریاچه با به (Ba Be Lake)

– ساعت ۶:۳۰ صبح از هانوی به سمت دریاچه “با به” می روید که مسیری حدود ۲۳۰ کیلومتر پیش روی شماست.

– ساعت ۱۱:۳۰ صبح ناهار را در کنار دریاچه میل می کنید. می توانید در یکی از خانه های محلی متعلق به قوم تِی در اطراف دریاچه ناهار بخورید.

– ساعت ۲ ظهر قایقی اجاره می کنید و از دریاچه، غارهای اطراف و طبیعت لذت می برید.

– بعد از آن می توانید به روستا برگشته و با مردم محلی ارتباط برقرار کرده و استراحت کنید.

قوم تِی دریاچه با به

روز دوم: از دریاچه به غار پک بو می روید و سپس به شهر کائو بنگ برمی گردید.

– ۷ صبح صبحانه‌تان را نوش جان می کند و برای اینکه زمان را از دست ندهید حرکت می کند. در مسیر می توانید کمی در کوهپایه های کوه گیو استراحت کنید و از منظره فوق العاده ای که برایتان آماده کرده لذت ببرید.

– ۱۱:۳۰ صبح که به شهر کائو بنگ رسیدید می توانید ناهارتان را داشته باشید. فو چائو (نودل ترش) منتظر شماست!

– ۱:۳۰ ظهر از غار پک بو دیدن میکنید. اگر در فصل گل های تم گیاک ماچ به این منطقه بروید، مناظرِ نفس گیری را خواهید دید.

– ۵ عصر به کائو بنگ برمیگردید تا در آن جا استراحت کنید.

فو چائو

روز سوم: آبشارهای بن گیوک، غار نگوم نگو، دریاچه تنگ هن

– ۶ صبح باید برای دیدن کلی جاذبه دیدنی، صبحانه خورده آماده رفتن باشید. از کائو بنگ شما مستقیما به آبشارهای بن گیوک خواهید رفت.

– ۹ صبح شما به آبشارها خواهید رسید اما برای رفتن به پایین آن ها عجله نکنید. از طبیعت گردی در مسیر لذت ببرید و عکس های خوبی بگیرید. اگر به ماجراجویی علاقه دارید می توانید از صخره های بزرگترین آبشار بالا بروید و تجربه جالبی داشته باشید.

– ۱۰ صبح زمانی که بازدیدتان از آبشارهای بن گیوک تمام شد به شهر ترانگ خان برمی گردید و می توانید برای دیدن غار نگوم نگو توقف کنید. برای رسیدن به غار یک طبیعت گردی حدود ۳ کیلومتر ازمیان کوه های کوچک و طبیعت خوب این مکان خواهید داشت.

– ۱۲:۳۰ پس از بازگشت از غار ناهار را در شهر ترانگ خان میل می کنید.

– ساعت ۱:۳۰ ظهر به سمت کائو بنگ حرکت می کند. در مسیر دریاچه تنگ هن را فراموش نکنید. این دریاچه روی کوهی واقع شده که چشم انداز فوق العاده ای دارد. آب دریاچه همیشه آبی است.

– ساعت ۴:۳۰ عصر به کائو بنگ رسیده و شب را در همان جا سپری خواهید کرد.

آبشارهای بن گیوک در مرز ویتنام چین

روز چهارم: کائو بنگ – لنگ سون – هانوی

– ساعت ۷ صبح از کائو بنگ به سمت لنگ سون حرکت می کنید که جاده بسیار خوبی دارد. اگر در فصل بارانی در آن جا باشید، مسیر آن که با مزارع برنج پوشیده شده، بسیار دیدنی‌تر خواهد بود.

– ۱۲ ظهر در شهر لنگ سون ناهارتان را نوش جان کنید. بعد از آن می توانید در فروشگاه های محلی وقتتان را سپری کنید؛ لنگ سونگ بهشت بازرگانان چینی به حساب می آید. اگر قصد خرید داشتید چانه زدن را فراموش نکنید.

– ساعت ۳ عصر به سمت هانوی برمیگردید.

– ۶ عصر به هانوی خواهید رسید و مهمترین چیزی که همراهتان است خاطرات دلچسب آبشارهای بن گیوک می باشد.

منبع: vietnamtriptips.com

راهنمای سفر به کویر مرنجاب
راهنمای سفر به کویر مرنجاب
از فراز درختان جنگل آمازون
از فراز درختان جنگل آمازون
رودخانه قزل اوزن، یکی از پرآب ترین رودهای ایران
رودخانه قزل اوزن، یکی از پرآب ترین رودهای ایران
آیدر، ییلاقی سرسبز در ترکیه
آیدر، ییلاقی سرسبز در ترکیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code