بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه، ایران مال تهران

ایران مال تهران مقصد جدید گردشگری

بالاخره نوبت به کشورمان ایران رسید و مرکز خریدی بسیار بزرگ و جذاب در تهران ساخته شد. بیشتر مسافران و گردشگرانی که به دبی سفر می کنند، برای بازدید از مراکز خرید و فروشگاه های دبی برنامه ریزی دارند. به طور مثال حتما به دبی مال می روند اما دیگر برای خرید یا بسیاری از جاذبه های دیگر نیازی ندارید که به دبی سفر کنید. در همین تهران خودمان، مرکز خرید و فروشگاهی بزرگ و بسیار زیبا ساخته اند. ایران مال را نمی توان تنها یک مرکز خرید دانست. اینجا شما با شهری بزرگ و البته سرپوشیده سر و کار دارید که تفریحات متنوع و جذابی هم برای بازدید کنندگان دارد. این پروژه بزرگ اگر چه همچنان در حال توسعه و تکمیل است اما بیشتر قسمت های آن بهره برداری و آماده شده و می توانید به دیدن آن بروید. مجله ی گردشگری الی گشت شما را با بخش ها و جاذبه های این مرکز تجاری و تفریحی یعنی ایران مال تهران آشنا می کند.

مشخصات کلی پروژه ایران مال

مطالب مرتبط:
برگزاری جشنواره گل های لاله در کرج، تهران و دیگر شهرهای ایران
آخر هفته برای صرف صبحانه در تهران به این مکان ها بروید!
بهترین و خوشمزه ترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟

اینجا با یک شهر بزرگ روبرو هستید. شهری که در کل معماری قشنگی داشته و با معماری و طراحی ایرانی ساخته شده است، شهری که تمام فضاهای خود را وام گرفته از معماری های زیبا و اصیل ایرانی است. از طراحی باغ شازده ماهان کرمان گرفته تا تالار آیینه و بازارهای سرپوشیده قدیمی. این مرکز خرید بین المللی بزرگ یا همان مگامال، نه تنها برای خرید طراحی شده است؛ بلکه می توان در آن، تفریحات متنوع و جذابی را انجام داد.

افتتاحیه مسجد این مجموعه بزرگ، در اردیبهشت امسال (۱۳۹۸) و همزمان با میلاد امام زمان (عج) و نیمه شعبان برگزار شد.

ساخت ایران مال تهران حدود ۵ سال است که شروع شده و همچنان در حال تکمیل است. گفته می شود که ادامه این پروژه عظیم تا ۳ سال دیگر تکمیل و افتتاح می شود. هدف از ساخت این مرکز خرید را جذب گردشگران خارجی بیشتر و جلوگیری از خروج ارز از ایران نامیده اند. به گونه ای که سعی شده تا ایرانیان را از سفر به دبی و خرید در مراکز خرید دبی منصرف نماید.

نمای بالای ایران مال تهران

بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه

اگر به فکر قدم زدن در مراکز خرید بزرگ جهان هستید، یا اینکه دلتان کلی تفریح یکجا می خواهد، پیشنهاد ما از این به بعد، رفتن به مجموعه عظیم ایران مال تهران است. بر روی زمین یخ و پاتیناژ آن تفریح کنید یا اینکه اوقات خود را در کتابخانه یا رستوران های آن بگذرانید.

آیا می دانید که اگر برای دیدن هر مغازه ایران مال تهران تنها ۵ دقیقه زمان بگذارید، دیدن تمام این مجموعه، ۳ روز زمان لازم خواهد داشت!

مرکز خرید، مگامال و ایران مال تهران در فضایی به اندازه ۳۲ هکتار ساخته شده که این مساحت، از مجموع کل مرکز خرید دبی مال و مرکز تجاری بزرگ چین هم بزرگتر است. در این مجموعه، ۱۸۶ هزار متر مربع را به بخش تجاری اختصاص داده اند. بخش تجاری این مگامال هم از مرکز خرید ترافورد سنتر انگلستان و مال او آمریکا بزرگتر است.

نمای تمام شده ایران مال تهران

بخش های گوناگون و تفریحی ایران مال تهران

  • باغ ماهان یا باغ ایرانی

مرکزی ترین فضای ایران مال تهران را باغی تشکیل می دهد که الگوی طراحی آن، باغ شازده ماهان بوده است. در این تفرجگاه، قدم زده یا کمی بنشینید. رستوران های مختلفی در این فضا، نیمکت و صندلی داشته و می توانید حتی بهترین غذاها و تنقلات را هم سفارش دهید.

  • مسجد

نام مسجدی که در ایران مال تهران ساخته اند، مسجد جامع حضرت محمد رسول الله بوده که دارای ۱۱۰ سالن نمازخانه است. در هر نقطه از ایران مال که باشید، در هنگام نماز می توانید خود را به یکی از نمازخانه ها برسانید.

مسجد ایران مال تهران
  • کتابخانه

فضای کتابخانه ایران مال تهران هم اکنون افتتاح شده و می توانید برای استفاده از این فضا به اینجا بروید. طراحی فضای درون این کتابخانه با معماری فوق العاده و خاصی که دارد، حس بسیار جالبی را به مخاطب ارائه می دهد. به گونه ای که تاکنون بیشتر گردشگرانی که از این کتابخانه بازدید داشته اند، گفته اند که به دلیل معماری منحصر به فردش، احساس نمی کنید که در کتابخانه های ایران نشسته اید. حتی عده ای فضای درون آن را با کتابخانه هاگوارتز کتاب های هری پاتر و عده ای بزرگی مجموعه و قفسه های کتاب را به کتابخانه سیتادل سریال بازی تاج و تخت مقایسه نموده اند. این قیاس اگر چه اغراق شده است اما نشان دهنده بزرگی کتابخانه ایران مال تهران است. وسعت این کتابخانه ۳ هزار متر مکعب و تعداد کتاب های آن، ۶۷ هزار جلد کتاب خواهد بود.

بخش های تفریحی ایران مال شامل ۲ هتل لوکس، ۲۰۰ رستوران، سالن های سینما، زمین یخ و پاتیناژ، نمایشگاه خودرو، باغ ایرانی و … است.

کتابخانه ایران مال تهران
  • فضای مفرح باغ دیدار

معماری باغ های ایرانی را به خاطر بیاورید. باغ های ایرانی با آبنماها و طراحی فضاهای سبزی که دارند، شناخته می شوند. با این وجود درختانی که در این باغ، سرپوشیده کاشته شده اند، درختان نخل بوده و گاها شما را به یاد مناطق جنوب ایران یا خاورمیانه می اندازد. این فضای شاداب برای استراحت خانواده های ایرانی و گردشگران مناسب بوده و می توانید ساعت ها از این فضا استفاده کنید.

  • بازار سنتی ایران مال تهران

تصورتان را از مرکز خرید مدرن و امروزی کمی تغییر داده و انتظار فضاهای جذاب و دیدنی گذشته را هم داشته باشید. در طراحی بازارهای ایران مال تهران سعی شده است که از تما عناصر معماری ایرانی استفاده شود. در این میان، نباید جایگاه بازارهای سنتی و سرپوشیده ایرانی را فراموش نمود.

تمام سوغاتی ها، محصولات و صنایع دستی ایرانی را در این بازار سنتی پیدا خواهید نمود. مغازه های مختلفی برای فروش فرش، انواع خشکبار، صنایع دستی، وسایل آنتیک و بسیاری دیگر را در چهار سوق بازار سنتی ایران پیدا خواهید نمود. در بازار سنتی، فضای تالار آیینه و شربت خانه سنتی هم قرار گرفته است. حتما به دیدن این دو فضا، در بازار سنتی بروید.

  • رستوران های بین المللی

همان طور که از نامش پیداست، فضای رستوران ها بسته به نوع غذایی که سرو می شود، دکوراسیون و طراحی شده و نماهای جالبی را به وجود آورده است. طراحی تمام این فضاها زیبا و قشنگ است.

  • تالار آیینه

هنگامی که وارد این بخش از ایران مال تهران می شوید، انگاری وارد کاخ ها و موزه های تهران شده اید. موزه هایی که در بناهای قدیمی و با طراحی های گذشتگان ایرانیان در بناهایی مانند خانه بروجردی ها و طباطبایی ها، عمارت سعد آباد، نیاوران، گلستان و سلطان صاحب قران ساخته و جلوه گری می کنند. این نماها را در این دو قسمت بازسازی نموده اند و می توانید با بازدید از تالار آیینه یا بازار سنتی آن، گویا وارد فضاهای قدیمی شهری می شوید.

تالار آیینه ایران مال تهران
  • فضاهای ورزشی

تصور نکنید که تنها با مرکز خرید روبرو هستید! در اینجا باشگاه ها و فضاهای ورزشی بسیار در دست احداث است. برای ایران مال تهران فضاهای ورزشی برای ۱۵ رشته ورزشی در نظر گرفته شده است. استادیوم ها و زمین های ورزشی گوناگون و استاندارد طراحی شده است. جاده و مسیر تندرستی این مرکز خرید، ۲٫۵ کیلومتر طول داشته و ورزشکاران می توانند تنها مقصد خود را، بخش ورزشی ایران مال تهران قرار دهند. البته در نظر داشته باشید که اگر همین طوری بخواهید درون پاساژ ها و بازارهای مرکز خرید ایران مال تهران قدم بزنید و از بخش های تفریحی آن دیدن کنید، شاید بیش از ۲٫۵ کیلومتر را طی نمایید.

  • فضاهای بازی برای کودکان

از دیگر جاذبه های تفریحی که در بازار بزرگ ایران یا همان ایران مال ساخته شده است، فضای بازی سرپوشیده ای برای کودکان است.

نمایی از بالای ایران مال تهران
  • پارکینگ مجموعه

برای بازدید کنندگانی که با موتورسیکلت ها و ماشین شخصی خود به این مقصد می روند، خبر خوشحال کننده این است که حتما پارکینگ پیدا خواهید نمود. خوشبختانه ۲۰ هزار پارکینگ رایگان برای گردشگران، بازدید کنندگان و گروه های توریستی در اینجا ساخته شده است. لازم به ذکر است که این مجموعه بزرگ، ۲۶ راه ورودی و ۱۶ را خروجی مختلف داشته که از هر یک از این خروجی ها، به راحتی دسترسی به ایران مال دارید.

هنگامی که برای بازدید وارد این مجموعه می شوید، به هیچ عنوان گیج و سرگردان نباشید. تابلوها مسیر را به شما نشان خواهند داد و تما ۲۶ راه ورودی شما را به سمت تونل یا پل روگذر ایران مال تهران هدایت می کند. حتی یکی از مزیت هایی که در ایران مال دارید، رفتن با ماشین تا طبقه مورد نظر است. پس از پارک نمودن ماشین در طبقه ای که می خواهید به راحتی وارد مرکز خرید شده و از همان طبقه بازدید خود را شروع نمایید. اینگونه افرادی که توانایی پیاده روی های طولانی را ندارند، می توانند به راحتی خود را به مقصد نهایی خود برسانند.

نمایی از جاده ایران مال تهران

بیشتر قسمت های بازار مال تهران هنوز افتتاح نشده و هنوز در حال کار و ساخت و ساز هستند که قطعا هر زمان تکمیل شود و فضای بیرون و سبز آن هم، رو به راه شود، به بزرگترین و زیباترین مرکز خرید ایران تبدیل خواهد شد. مرکز خرید تهران نه تنها گردشگران خارجی را به سمت خود می کشاند بلکه مکانی تفریحی برای بسیاری از ایرانیان خواهد بود.

موقعیت و آدرس ایران مال تهران

آدرس ایران مال تهران برای خریداران و بازدید کنندگان: شمال غربی تهران، در حاشیه‌ی پارک چیتگر و حوالی دریاچه‌ی خلیج فارس، مجتمع تجاری ایران مال قرار گرفته است. برای دسترسی به ایران مال، می‌توانید از بزرگراه همت غرب استفاده کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code