این جاذبه ها در طول روز ناپدید می شوند!

جاذبه هایی که ناپدید می شوند

جاذبه های دیدنی زیادی در دنیا وجود دارد. از زیباترین جاذبه ها گرفته تا عجیب ترین هایی که بازدید کنندگان را شگفت زده می کنند. اما در بین این جاذبه ها ، مکان هایی وجود دارد که نه به خاطر زیبایی یا عجیب بودنشان، بلکه به دلیل ناپدید شدنشان مورد توجه واقع شده اند! این جاذبه ها به دلیل نزدیکی به دریا و در اثر پدیده جزر و مد، در طول روز چندین بار ناپدید می شوند. با الی گشت همراه باشید تا با این جاذبه ها آشنا شوید.

جاده

۱- پسیج دو گوس در فرانسه

مطالب مرتبط:
جاده ای در فرانسه که روزی ۲ بار ناپدید می شود+ تصویر
دریاچه عجیبی که ناگهان ناپدید می شود!

اگر به فرانسه سفر می کنید، حواستان باشد که از کدام جاده می گذرید. ممکن است یک دفعه آن جاده ناپدید بشود! جاده پسیج دو گوس، دو بار در طول روز در هنگام مد ناپدید می شود. این جاده ۴ کیلومتری، موقع مد دریا ۳ متر زیر آب می رود! مردم محلی به طور معمول دو بار در روز از این جاده رفت و آمد می کنند، پنل هایی که در کنار جاده نصب شده اند مشخص می کنند که چه زمانی عبور از این جاده امن است. با وجود این ممکن است عده ای درگیر موج ها بشوند که در این صورت می توانند از برج های نجات دهنده ای که در این جاده قرار داده شده است کمک بگیرند.

فرانسه

۲- قلعه سنت میشل در در انگلستان

این قلعه یکی از معروف ترین آثار تاریخی انگلستان است. دسترسی به این قلعه ی تاریخی، فقط در هنگام جزر ممکن است. مسیر پیاده روی مخصوصی که به این قلعه منتهی می شود، فقط در هنگام جزر دریا در دسترس است و ممکن است هر لحظه ناپدید بشود. حتی ممکن است در وسط راه رسیدن به این قلعه باشید و یک دفعه ببینید در وسط دریا ایستادید! در این قلعه می توانید سلاح های قدیمی، باغ های زیبا و چشم انداز بی نظیری را به اطراف ببینید.

قلعه

۳- فرودگاه بارا در اسکاتلند

این فرودگاه در غرب اسکاتلند قرار گرفته است. فرودگاه بارا در زمان مد به زیر آب می رود و برنامه های پرواز و فرود آن با جزر و مد دریا تنظیم می شود! بهتر است اگر تصمیم گرفتید به اسکاتلند سفر کنید، حواستان باشد چه مقصدی را انتخاب می کنید. ممکن است یک دفعه متوجه بشوید که در وسط دریا فرود آمدید!

اسکاتلند

۴- مجسمه های رودخانه تامز در انگلستان

اگر هنگام مد به دیدن این مجسمه ها بروید، احتمالا نمی توانید آن ها را ببینید! این ۴ مجسمه فقط در هنگام جزر آب قابل دیدن هستند. هدف از ساخت این مجسمه ها این بود که توجه مردم به سوخت های فسیلی جلب بشود. سر این اسب ها به عنوان پمپ نفت کار می کند و افراد روی آن ها نماد محافظان این سوخت هستند. از این ۴ مجسمه، دو نفر از اسب سوار ها تاجر و دو نفر دیگر کودک هستند.

انگلستان

۵- ماهادِو در هند

این عبادتگاه که بازدید کنندگان زیادی هم دارد، فقط در ساعات خاصی در طول روز قابل بازدید است. عبادتگاه ماهادو در گوجارات هند، در حدود ۱۵۰ سال قدمت دارد و نزدیکی آن به دریا باعث می شود که در هنگام مد به زیر آب برود.

هند
سفرنامه وارنا
۱۱ مرکز خرید وسوسه کننده در دهلی
مسجد صورتی رنگ پوترا در مالزی
حتی ارواح هم جرئت نزدیک شدن به این مترسک ها را ندارند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code