این قبر عجیب پنجره شیشه ای دارد!

قبر پنجره دار

در کشور آمریکا قبرستان های بسیار زیادی وجود دارد اما قبرستانی که در شهر ورمونت و در غرب رودخانه ی نیو هاون در قبرستان اورگرین Evergreen قرار دارد، قطعا با بقیه یک تفاوت فاحش دارد. در این قبرستان، قبر بتنی بسیار عجیبی به ابعاد چند اینچ  وجود دارد که رو به آسمان پنجره ای شیشه ای دارد! در ادامه همراه الی گشت باشید تا دقیقا ببینیم علت وجود قبر پنجره دار چیست و در کجا قرار دارد.

قبر پنجره دار
مطالب مرتبط:
چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!
این شهر آمریکا ۱۰۰۰ سال در آتش می سوزد+ تصویر

قبرستان اورگرین در شهر ورمونت دارای یک قبر بتنی کوچک با ابعاد ۱۴ اینچ است که پنجره ای رو به آسمان دارد. این پنجره ی شیشه ای، مبهم و غیر شفاف است و به دلیل وجود قطره های آب چندان چیزی از پس آن مشخص نیست. اما در سال ۱۸۹۳، اوضاع طور دیگری بود و وقتی شما از این پنجره به داخل آن نگاه می کردید، می توانستید صورت تیموثی کلارک اسمیت (Timothy Clark Smith) را ببینید!

تیموثی کلارک اسمیت در آن زمان یک دکتر، دیپلمات و یک جهانگرد بود. او مدرک پزشکی اش را در سال ۱۸۵۵ از دانشگاه نیویورک گرفت و به عنوان جراح به ارتش روسیه پیوست و تا ۱۸۵۷ هم در آن جاباقی ماند و بعد از سال ۱۸۷۸ به رومانی رفت و تا سال ۱۸۸۳ در آنجا ماند.

قبر با پنجره

تیموثی در تمام زندگی اش یک ترس عجیب داشت و آن هم این بود که روزی بخواهد زنده دفن شود! به این نوع ترس تاپوفیا می گویند که به معنای ترس از زنده زنده در قبر گذاشتن و خاک شدن است، این ترس او روز به روز بیشتر بر او چیره می شد و کاملا غیر قابل درمان بود. شاید این موضوع امروزه خیلی مرسوم نباشد اما در زمان های گذشته، در آن دوران، خیلی هم غیر منطقی به نظر نمی رسد چرا که داستان های زیادی درباره ی اینکه تا حالا بارها افرادی را به طور اتفاقی زنده دفن کرده اند، به گوشمان رسیده است یا حتی بارها شنیده ایم که افراد در کما بوده اند و به خیال مرده بودن دفن شده اند اما روزها، ماه ها و یا حتی سال های بعد خودشان را در قبر زنده پیدا کرده اند.

قبرستان اورگرین

یک مثال معروف آن، شخصی به نام John Duns  است که فیلسوفی اسکاتلندی بوده که در سال ۱۲۶۶ تا ۱۳۰۸، گزارش شده که بعد از کما، اشتباهی به ظن اینکه مرده، دفن شده و واقعا بعد از آن مرده است. سال ها بعد، بعد از اینکه قبر او بیرون آورده شد، جسدش جایی خارج از تابوت پیدا شد و دستان او در اثر تلاش های زیاد برای بیرون آمدن از قبر خونی و خراشیده شده بود.

این ترس ها در بعضی ها شکل بسیار بدتری به خود گرفت و باعث اختراع چیزی به نام Safety coffin و یا «قبر امن» شد. قبر امن دارای اهرمی است که به فردی که داخل آن خوابیده کمک می کند تا با دنیای بیرون بتواند تعامل داشته باشد تا فرد در صورتی که نمرده باشد، بعد از گذاشته شدن در تابوت بتواند دوباره زنده شود و به بیرون بیاید.

قبر امن

بسیاری از افرادی که می دانستند مرگ آنها نزدیک است، از خانواده ها و نزدیکان خود می خواستند که بعد از گذاشته شدن در تابوت، چندین بار آنها را چک کنند. گزارشات زیادی هم از افرادی که در این تابوت های امن گذاشته می شده اند، وجود دارد اما طبق آنها، این تابوت نتوانسته هیچ کسی را نجات دهد.

پس با  توجه به این موضوع ها، می توان دلیل ترس تیموثی کلارک را دانست. او دستور داد تا بعد از مرگش پنجره ای رو به بیرون روی قبر او نصب شود تا اگر زنده شد، بتواند از طریق آن به دیگران اطلاع دهد.

 1. یونس

  خیلی ترسناکه وقتی تو قبر میزارنت. زنده هم باشی نهایتا چند دقیقه بتونی دوام بیاری. ولی در کل طرح خوبیه چون میشه روند پوسیده شدن و یا حتی فشار قبر رو ببینی(البته اگر جسمانی باشه که نیست)

 2. Areana

  خدایا پس این ترس اسم داره من به شددت این ترسودارم درحدی که کارت پیوند اعضامو پرکردم بازم میترسم بعد مرگ اعضامودرنیارن وسالم خاکم کنن خدایا چه کنم که این ترس بره

  • س, مرتاض

   توکل به خدا کنید, خدا تنها یار و یاور ما در تمام زندگیست, اگر بتوانیم توکل خود را افزایش دهیم حتی ترس از مرگ هم بشدت کاهش می یابد, چه رسد به وقایعی مثل این.

 3. افسانه .ص

  سلام دوستان این نوع ترس ها در علم روانشناسی و روانپزشکی وجود دارد و با تحت رواندرمانی قرارگرفتن درمان می شود نمونه آن ترس از ارتفاع ترس از مکان های بسته مثل فردی که از سوار شدن در آسانسور اجتناب می کنه و ده طبقه را با پله می ره و انواع دیگر ترس ها که اصطلاحا به آن ها فوبی می گویند و جزو طبقه بندی تشخیصی خاصی است بنابراین اگر این ترس ها و نگرانی ها را دارید به یک دکتر روانشناس بالینی باز تاکید می کنم روانشناس بالینی برای درمان مراجعه نمایید با تشکر

 4. مهدی

  من به نظر شخصی خودم فکر میکنم همونطوری که ناخن و مو از بدن جدا میشن و اصلا به سرنوشتش فکر نمیکنیم جسد هم همونطوره وقتی روح در اون نباشه .اون روح هست که در سیر و جریانه نه جسم .

 5. امیر عباس

  جالب بود، من هفته پیش برادرمو از دست دادم، این خبر منو یاد چهره برادرم انداخت که توی قبر یک لحظه صورت زیباشو دیدم، خدا این شب جمعه ای تمام اسیران خاک رو رحمت کنه

 6. من

  جالبه البته خیلی هم واقعیت داره.بنظرم هرکس اینارو بخونه.بطرف گناه هم کمتر میره.خیلی خوبه گاهی باخودمون خلوت کنیم وبه مرگ فکرکنیم

 7. سایه

  جالب بود بر عکس ترسناک بودنش یه نوع امید به زندگی و دوست داشتن نزدیکان رو در من القا کرد و اینکه باید هر لحظه رو با شکر و شادی سپری کنیم

 8. Sara mohamadi

  از نظر من این موضوع درحال حاظر دیگه نچندان اهمیت خاصی نداره،و مرگ هم ترس نداره چون هر موجود زنده ای بالاخره یک روزی خواهد مرد:)

 9. ravimusavi

  صفتی بخدا دادم..مهربان.ازمرگ هراس دارم چون وابسته بدنیام هنوز.عاااااشق مرگم..بخاطرهمون مهربان.مهری تو دنیا ندیدم.والسلام.

 10. افسانه

  من معتقدم ک هیچ انسانی نمی‌میرد، وهمه انسانها برای ی مدت کمی موتور زنده بودنشون خاموش میشه، ومتاسفانه وقتی داخل قبر که میذارن فشار زمین دوباره موتور زنده بودن را. روشن میکنه (همان فشارقبر) ولی. دیگه. متاسفانه. همون. زیر خاک خفه. میشیم. بنظر من همه. زنده. دفن میشن واون زیر تازه. میمیرن

 11. سارا

  سلام منم گاهی فکرمیکنم که شایدکسی بعدا زنده بشه یعنی نمرده باشه.به اطافیان آگاهی میدم که هوشیارباشن وجسدی رو زوددفن نکنن.به قول ابن سینا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد