بلیط هواپیما

باغ ارکیده سنگاپور، یکی از زیباترین باغ های آسیا

باغ ارکیده سنگاپور

سنگاپور یکی از توریستی ترین کشورهای آسیایی است که بر اساس نظر سنجی اخیر موسسه گالوپ، به عنوان امن ترین کشور جهان برای سفر در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد. به همین منظور امروز قصد داریم تا یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری این کشور را معرفی کنیم. به طور کلی باغ ها در سنگاپور جزء اصلی ترین دیدنی ها هستند و باغ ارکیده یکی از مشهور ترین این باغ هاست. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه شوید تا با هم سری به باغ ارکیده سنگاپور بزنیم.

باغ ارکیده سنگاپور
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به سنگاپور
آشنایی با موزه تمدن های آسیایی در سنگاپور
گشتی در باغ های گیاه شناسی سنگاپور + تصویر

در میانه های باغ بزرگ گیاه شناسی کشور سنگاپور، باغی بسیار سرسبز و زیبا وجود دارد که در آن می توان بی نظیرترین ارکیده های روی کره زمین را مشاهده کرد. نام این باغ بی نظیر، باغ ارکیده سنگاپور است. با وجود اینکه باغ ملی ارکیده سنگاپور در سال ۱۹۹۵ میلادی افتتاح شده است، اما گل های ارکیده از همان ابتدای تاسیس باغ گیاه شناسی این کشور در سال ۱۸۵۹، در این باغ به وفور وجود داشتند. در نتیجه ی یک برنامه بلند مدت برای جمع آوری کلکسیونی از ارکیده ها که هنری ریدلی (Henry Ridley) اولین مدیر باغ ملی گیاه شناسی آن را طرح ریزی کرده بود، مجموعه خانه ارکیده در سال ۱۸۹۹ در این باغ تاسیس شد و به وسیله مدیران بعدی باغ توسعه پیدا کرد.

باغ ارکیده در سنگاپور

در سال ۱۹۲۹ میلادی، باغ اولین گل ارکیده پیوند خورده خود را به عنوان یک برنامه جدید که توسط شخصی به نام هولتوم طراحی شده بود، پرورش داد. پس از مدتی، این برنامه پیوند زدن گل ها سودمند واقع شد و به همین دلیل مدیران مجموعه تصمیم گرفتند که این گل ها را در وسعت بیشتری پرورش بدهند. بعدها در سال ۱۹۸۰ وقتی باغ یک بودجه هنگفت از دولت گرفت، طرح جدیدی در این باغ تصویب شد که بر مبنای آن باید در سه هسته اصلی باغ گل های ارکیده می کاشتند. این سه هسته عبارتند از بخش Bukit Timah، بخش Tanglin و بخش مرکزی. امروزه بخش مرکزی را باغ ارکیده سنگاپور می نامند.

باغ ملی ارکیده سنگاپور

این باغ بیش از سه هکتار وسعت دارد و بر روی بلندترین تپه موجود در باغ ملی گیاه شناسی سنگاپور واقع شده است. باغ ملی ارکیده، بزرگترین نمایشگاه ارکیده های گرمسیری در جهان است و بیش از ۶۰ هزار ارکیده شامل ۱۰۰۰ گونه بومی و ۲۰۰۰ هزار گونه پیوندی در آن نگه داری می شوند.

جالب توجه ترین نکته در مورد این باغ، طراحی شگفت انگیز و متمایز آن است. در اینجا ارکیده ها را بر اساس سیستم رنگ بندیشان کاشته اند تا طراحی باغ با هر چهار فصل هماهنگ و منطبق باشد. به عنوان مثال، ارکیده های کرم و زرد رنگ برای فصل بهار و ارکیده های صورتی و قرمز برای فصل تابستان کاشته شده اند. مجموعه شگفت انگیزی از ارکیده های سفید رنگ نمایان گر فصل زمستان هستند و ارکیده های بنفش بخش پائیزی را نشان می دهند.

باغ زیبای ارکیده در سنگاپور

یکی از مهم ترین بخش های باغ ارکیده سنگاپور تالار بورکیل (Burkill Hall) است که زمانی به عنوان محل سکونت مدیران باغ ملی شناخته می شد. این منطقه، که نقطه کانونی باغ است را بخش VIP باغ نامیده اند. در این مکان مجموعه بی نظیری از زیباترین ارکیده های پیوندی دنیا نگه داری می شوند که بر روی هر کدام نام برخی از شخصیت های مطرح دنیا و سازمان ها را  گذاشته اند. جکی چان و نلسون ماندلا از جمله این افراد هستند.

ورزش در باغ ارکیده

یکی دیگر از مناطق با اهمیت باغ، خانه تان هون سیانگ (Tan Hoon Siang Mist House) است که در آن برخی از زیباترین گل های ارکیده معطر دنیا را مشاهده خواهید کرد. در مجاورت خانه معطر، مجموعه Yuen-Peng McNeice Bromeliad با حدود ۱۰۰۰ گونه گل آمریکایی Bromeliads که توسط بانو Yuen-Peng McNeice اهدا شده اند، نگه داری می شوند. جاذبه های گردشگری باغ همچنین مجموعه “خانه خنک” را هم شامل می شود. این خانه بهشتیست برای بیش از ۵۰۰ گونه ارکیده که باید در شرایطی آب و هوایی خاص نگه داری شوند. خانه خنک باغ ارکیده سنگاپور یک بنای مدرن شیشه ایست که هوای دورن آن به وسیله کامپیوتر خنک تر از هوای بیرون نگه داری می شود.

در باغ ارکیده سنگاپور، مناظر شگفت انگیزی را خواهید دید که مطمئنا هیچ جای دیگری ندیده اید. دشت ها و تپه های کوچک بزرگی که که از گل های زیبای ارکیده پوشیده شده اند، تنها گوشه ای از این زیبایی است. کافیست دوربین عکاسی خود را به همراه داشته باشید تا تصاویر کم نظیری را ثبت کنید.

باغ ارکیده در کشور سنگاپور

دسترسی به باغ ارکیده سنگاپور

به منظور دسترسی به باغ ارکیده، هم می توانید تاکسی بگیرید و هم می توانید از اتوبوس و قطار استفاده کنید. با قطار، باید در ایستگاه باغ گیاه شناسی سنگاپور پیاده شوید و ۲۰ دقیقه تا باغ ارکیده پیاده روی کنید. اگر هم قصد دارید تا با اتوبوس به دیدن باغ بروید، باید اتوبوس های شماره ۷، ۷۵، ۷۷، ۱۵، ۱۰۶، یا ۱۷۴ را سوار شوید و در ایستگاه جاده ناپیر پیاده شوید. از این ایستگاه با ۱۵ دقیقه پیاده روی به باغ می رسید. راحت ترین راه دسترسی به باغ هم گرفتن یک تاکسی دربست است. در کنار ورودی این باغ، پارکینگی مجهز برای کسانی که با خودروی شخصی سفر می کنند، تدارک دیده شده است.

اطلاعات بازدید

ساعات بازدید از باغ: همه روزه از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۹:۰۰

بهای بلیط: بزرگسالان نفری ۵ دلار

دانش آموزان و دانشجویان نفری ۱ دلار

ملاحظات: بازدید از باغ برای افراد زیر ۱۲ سال رایگان است.

در مجاور ورودی باغ ارکیده سنگاپور یک دکه و استراحتگاه وجود دارد که از آن می توانید خوراکی، سوغاتی و گلدان های ارکیده بخرید.

آدرس: سنگاپور، جاده کلونی ۱، باغ ملی گیاه شناسی سنگاپور، باغ ارکیده سنگاپور

تلفن تماس: ۰۰۶۵۶۴۷۱۷۳۶۱

معرفی عروس شهرهای عربی
معرفی عروس شهرهای عربی
از برج‌های سربرآورده در میان قلعه بدروم بدانید!
از برج‌های سربرآورده در میان قلعه بدروم بدانید!
تماشا کنید:‌ بزرگ و زیباترین مسجد استانبول
تماشا کنید:‌ بزرگ و زیباترین مسجد استانبول
معرفی زیباترین مکان های سوئد
معرفی زیباترین مکان های سوئد