بام دنیا کجاست؟

بام دنیا

سفر رفتن را همه دوست دارند، هر کسی دوست دارد که حتی برای مدت کمی هم که شده از همه چیز دور بماند و کمی آرامش نصیب خود کند. اما سفر خاص رفتن مخصوص همه نیست! در واقع منظور ما این است که برای بعضی از سفرها باید ویژگی خاصی داشته باشید، مثلا برای سفر به اورست باید ورزشکار باشید و آمادگی جسمانی خوبی داشته باشید. برای سفر به جنگل های آمازون باید از حیوانات نترسید و عاشق آن ها باشید و برای سفر به بام دنیا یا ورزشکار و یا زیادی طبیعت دوست! همانطور که از نام آن پیداست، بام دنیا باید جایی بسیار مرتفع و در واقع مرتفع ترین جای دنیا باشد. الی گشت به شما می گوید که بام دنیا کجاست. همراه ما باشید:

بام دنیا
مطالب مرتبط:
معرفی ۵ مکان هیجان انگیز در سفر به چین
پل اسکای واک، پروژه ای ترسناک روی دره های چین

با هم به چین سفر می کنیم، به فلات تبت که به بام دنیا شهره است. فلات تبت تقریبا ۵۰۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و جایی خشک و سرد و لم یزرع است. البته که تبت در چین است اما یکی از مناطق خودمختار آن است و به طور کلی حدود ۱۲٫۸ درصد از خاک چین را تشکیل می دهد.

وجود هوای بسیار سرد در تبت باعث شده تا علیرغم وجود برکه ها و رودهای زیاد، مردم نتوانند از بسیاری از آنها برای مصرف های کشاورزی استفاده کنند چرا که هوا معمولا زیر ۱۰ درجه است و یخبندان های این فلات به اندازه ای شدید است که این کار را عملا غیر ممکن می کند به همین دلیل بیشتر مردم منطقه دامپروری می کنند، در فلات تبت، نوعی گاومیش محلی پرورش داده می شود که از پوست آن، پارچه ای بسیار خاص و معروفی درست می شود.

گاومیش تبتی

دولت چین همه ی سعی خود را کرده تا بتواند فلات تبت را به یک منطقه ی توریستی تبدیل کند و این موضوع تا حدی هم حل شده است اما از طرفی دولت این کشور سعی کرد تا مردم چینی را تشویق به مهاجرت به این منطقه کند که همین باعث خشم مردم تبت شد.

چطور می توانیم به بام دنیا برویم؟

اگر دوست دارید تا این منطقه ی بکر و سرد را از نزدیک ببینید، فقط می توانید در غالب تورهای گردشگری و از راه هوایی به این سرزمین سفر کنید و به هیچ وجه اجازه ی رفتن به فلات تبت را خارج از گروه های گردشگری ندارید.

برای سفر هم ابتدا باید بلیط هواپیما را خریداری کنید، مقصد پرواز شما شهر لهاسا پایتخت تبت خواهد بود.

مردم تبت | بام دنیا

آنچه که قبل از سفر به بام دنیا باید بدانیم

در مورد تبتی ها خوب است بدانید که آنها چشمانی کشیده و پوست بسیار تیره ای دارند که در اثر در معرض سرما بودن، گل انداخته است. تبتی ها اصلا آدم های منصفی در فروش وسیله و سوغاتی نیستند و تا حد امکان سعی می کنند توریست ها را بچاپند! آنها تلکه کردن خاجی ها را زرنگی می دانند و بنابراین بهتر است اصلا از آنها خرید نکنید.

اگر شما هم از آن دسته گردشگران ماجراجو هستید که عاشق مناطق بکر هستید، سفر به بام دنیا را به شما پیشنهاد می کنیم.

چین و ممنوعیت ورود گردشگران خارجی به تبت
تصاویری ناب از زندگی روزانه ی مردم تبت
قصر پوتالا شاهکار معماری تبتی
تنها کوهی در جهان که هیچکس نتوانسته به آن صعود کند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code