با این ۶ روش آسان به زودی به استکهلم بروید!

سفر به استکهلم

استکهلم پایتخت کشور سوئد، شهری تاریخی و فرهنگی است که با غذاهای اعجاب انگیز، مناظر دیدنی و تفریحات سرگرم کننده پیوند خورده است و البته که به عنوان یک شهر توریستی خیلی گران هم شناخته می شود. بسیاری از افرادی که دنبال سفرهای اقتصادی و مقرون به صرفه هستند، دور استکهلم را خط می کشند. اگر شما هم از این دسته فراد هستید اما با این حال آرزوی دیدن استکهلم را دارید، نگران نباشید چون با روش هایی که الی گشت به شما پیشنهاد می کند می توانید به زودی سفر به استکهلم را تجربه کنید.

سفر به استکهلم
مطالب مرتبط:
سوئد و غذاهای خوشمزه اش
واقعیت هایی جالب درباره سوئد

البته نباید این قضیه را انکار کرد که استکهلم شهر گرانی است، چون واقعا هست، اما این موضوع نباید مانع رسیدن شما به رویایتان  شود. با بکارگیری چند حقه ی زیر می توانید به طرز باورنکردنی ای، هزینه های سفرتان را کم کنید:

اقامت

اقامت در استکهلم واقعا گران است و تقریبا می توان گفت نه تنها هتل، بلکه هیچ هاستل ارزانی هم در شهر پیدا نمی شود. اما روش هایی برای ارازنتر کردن اقامت وجود دارد: اگر دوستی یا دوستانی دارید می توانید چند روزی در خانه ی آنها بمانید و یا از طریق سایت هایی مثل کوچ سرفینگ CouchSurfing، یک جای کاملا رایگان پیدا کنید.

اقامت در استکهلم

غذا و خورد و خوراک

خوردن غذا در بیرون از خانه و در رستوران ها و کافه های استکهلم می تواند به سرعت بودجه تان را به صفر برساند، بنابراین خوردن غذا در خانه پیشنهاد ماست. می توانید در جایی که در آن اقامت کرده اید، خودتان غذا درست کنید. اگر امکان غذا درست کردن نداشتید حداقل به منطقه ی Södermalm که در جنوب شهر قرار دارد بروید، در آنجا می توانید رستوران های خوب و ارزان زیادی را پیدا کنید. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که مرکز شهر را کاملا رها کنید و به حومه ی شهر بروید.

رستوران ارزان در استکهلم

جزییاتی که باید رعایت کنید

از تورهای پیاده روی رایگان استفاده کنید: لازم نیست حتما از تورهای گران استفاده کنید تا بتوانید استکهلم را خوب بگردید. وقتی به استکهلم رسیدید کافی است به جای اینکه بی هدف در خیابان ها راه بروید، در تورهای پیاده روی رایگانی که در گوشه گوشه ی شهر برپا می شود استفاده کنید و اطلاعاتتان را از تاریخ و مناطق مختلف شهر بالا ببرید.

از پارک های رایگان استفاده کنید: چندین پارک زیبا در شهر استکهلم وجود دارد که واقعا ارزش دیدن دارند. مثلا پارک Rålambshovsparken، Gärdet و tantolunden ، از پارک های زیبا و رایگانی هسنتند که پیشنهاد می کنیم حتما ببینید.

از موزه ها دیدن کنید: استکهلم موزه های زیبای زیادی دارد و نکته اینکه رایگانند!

استکهلم مرکزی را ترک کنید: همینکه مرکز شهر را ترک کنید می بینید قیمت ها به طرز باورنکردنی ای افت می کنند. مناطق زیبای زیادی در این شهر وجود دارند که با مترو فقط ۱۰-۲۰ دقیقه تا آنها راه است. یکی از این مناطق، Solna است که در آن می توانید به مرکز خرید اسکاندیناوی بروید، از پارک های زیبایی مثل Hagaparken  دیدن کنید و در منطقه گشت و گذار کنید.

جاذبه های استکهلم که بازدید از آن ها کاملا رایگان است!
چطور از فرودگاه آرلاندا استکهلم به مرکز شهر برویم؟
استکهلم را تحسین کنید!
تبدیل برج مراقبت فرودگاه استکهلم به هتلی شیک و مدرن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code