در دسترس ترین مکان های دیدنی سنگاپور

با حمل و نقلی راحت به این مکان های جذاب سنگاپور بروید

شهر سنگاپور را می توان جزو شهرهایی در دنیا به حساب آورد که  از یک سیستم حمل و نقل عمومی عالی برخوردار است که به بازدیدکنندگان و گردشگران کمک می کند تا به آسانی به گردش و بازدید از دیدنی های شهر بپردازند. هنگامی که شما یک نقشه از خطوط متروی این شهر را در دست داشته باشید دیگر برای انتقال از یک بخش شهر به بخش دیگر آن مشکلی نخواهید داشت. مردم در این شهر به انگلیسی نیز صحبت می کنند و علائم و نشانه های مکان ها و راهنمایی و رانندگی و غیره به انگلیسی است. حال شما را با برخی از جذابیت های شهری که در پی امکانات حمل و نقل به راحتی می توانید به آن دست پیدا کنید، به شما معرفی می کنیم.

zoo
  • باغ وحش سنگاپور (Singapore Zoo)

باغ وحش سنگاپور به عنوان بهترین باغ وحش جنگل باران در جهان شناخته می شود که بسیار زیبا و چشم گیر است. در واقع این باغ وحش بسیار تمیز و با امکانات مناسب است و جانوران در محیط بومی خود به همراه گیاهان تازه در حال زندگی هستند. اورانگوتان های این باغ وحش بسیار دیدنی هستند و بازدیدکنندگان می توانند نوزادان و بزرگسالان این جانور را که از بالای چوب ها یا درختانی که آویزان شده و در حال خوردن موز هستند، تماشا کنند. این موزه همچنین از یک خانواده گسترده شامپانزده ها، گورخرها، میرکت ها meerkats (دم عصایی)، اژدهای کومودو komodo dragon (مارمولک های بسیار بزرگ)، موش کورها، ببرهای سفید، کانگوروها و دیگر جانوران مختلف برخوردار است. گردشگران می توانند غذا دادن برخی از حیوانات را نیز مشاهده کنند.

تماشای این باغ وحش سه ساعت زمان می برد. در صورتی که این گردش سه ساعته و بازدید جانوران آن شما را راضی نکرد و خواهان نزدیکی بیشتر با حیات وحش هستید، این باغ وحش از سیاحت های شبانه (Night Safari)، سفرهای رودخانه ای (River Safari  به همراه جنگل پانداهای بسیار بزرگ  و پارک پرندگان جورونگ (Jurong) برخوردار است. در صورتی که گردشگران بخواهند بیش از یک پارک حیات وحش را بازدید کنند، می توانند از مجوز ویژه پارک ها استفاده نمایند. برای یک تجربه شخصی و منحصر به فرد از حیات وحش این باغ وحش، به شما پیشنهاد می شود تا در برنامه صبحانه دادن اورانگوتان ها شرکت کنید. در واقع این برنامه تور رایگانی است که حمل و نقل شما از هتل را نیز شامل می شود و به شما اجازه می دهد تا یک نصف روز را در این باغ وحش گردش کنید و در صورت تمایل در برنامه صبحانه دادن اورانگوتان های دوست داشتنی نیز شرکت کرده و لذت ببرید.

آدرس: ۸۰ Mandai Lake Rd, Singapore

fort-canning-park-singapore-1
  • پارک فورت کانینگ (Fort Canning Park)

در میان دژهای نظامی کشور سنگاپور، دژ کانینگ از یک دوره زندگی طولانی و متنوع برخوردار است. این دژ در سال ۱۸۵۰ میلادی ساخته شد و به عنوان یک سایت اصلی از استحکامات دفاعی سنگاپور شناخته می شود. در حال حاضر در زمان صلح، ساختمان اصلی این دژ جایگاه نمایش مدرن گروه های هنری بوده و محوطه آن به عنوان یک پارک برای پیک نیک، کنسرت، نمایش تئاتر و برگزاری جشنواره های مختلف به کار می رود. از دیگر جاذبه های این پارک می توان به آثار تاریخی اوایل دوره تاریخ سنگاپور که به سده چهاردهم میلادی باز می گردد، و خانه های ییلاقی شخصی سر استمفورد رافلز اشاره کرد. بازدیدکنندگان همچنین می توانند یک نسخه دوم از بازار ادویه رافلز را که در سال ۱۸۲۲ میلادی تاسیس شد و سپس در دهه ۱۹۸۰ میلادی در آن مجسمه های آسیان (Asean Sculpture) برپاشدند، را بازدید کنند.

آدرس: ۵۱ Canning Rise, Singapore

sentosaisland2
  • جزیره سنتوسا (Sentosa Island)

سنگاپور به خاطر ساحل هایش مشهور نیست اما در صورتی که گردشگر یا مسافری که به سنگاپور سفر کرده باشد و خواهان تفریحات ساحلی و گرفتن حمام آفتاب باشد، می تواند به جزیره سنتوسا برود. ساحل سیلوسو (Siloso Beach) یک ساحل خوب و مناسب به نظر می رسد که گردشگران می توانند در آن به ورزش والیبال، که رایگان بوده بپردازند و یا با پرداخت هزینه مشخص، قایق سواری و اسکیت سواری را در لیست تفریحات خود قرار دهند. جاذبه های ساحلی دیگری در این جزیره وجود دارد که می توان به آکواریوم جهانی زیر آب، جایی که شما می توانید با دلفین ها شنا کنید، اشاره کرد.

به گردشگران پیشنهاد می شود تا در این جزیره به دیدن مجسمه مشهور مرلاین (Merlion) که دارای سر شیر و بدن ماهی است، بروند. شما می توانید برای رسیدن به بالای مجسمه از پله برقی استفاده کنید و در آن بالا از چشم انداز پانورامیک اطراف لذت ببرید. دژ سیلوسو (Fort Siloso) که تنها دژ حفظ شده سنگاپور است، نیز در این جزیره قرار دارد. در این جزیره تفریحات دیگری نیز وجود دارد که می توان به پرش با طناب، ورزش های آبی سی بریز (SeaBreeze) و جت سواری بر روی آب اشاره کرد.

سفر به تهران قدیم در کاروانسرای خانات تهران
روستای گشانی در همدان با قدمت ۵۰۰ ساله
راهنمایی برای سفر به سرزمین شگفتی ها، مالزی
دیوار چین بزرگترین سازه مهندسی جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code