بلیط هواپیما

با مکان های دیدنی و زیبای قطر بیشتر آشنا شوید (بخش اول)

دوحه قطر

قطر برای همه کسانی که از سراسر جهان برای دیدن آن سفر می‌ کنند حاوی گنجینه ای بزرگ از زیبایی و هنر است.

بدون شک در طول اقامت خود در قطر با مشکل کسل شدن و بی ‌حوصلگی روبرو نخواهید شد. با این ‌وجود با توجه به زیبایی‌های متعددی که این کشور برای ارائه به شما در خود جای‌ داده است و همچنین محدودیت زمان اقامت شما در قطر، خواندن این راهنما می ‌تواند برای تمام افرادی که به این سرزمین سفر می ‌کنند مفید باشد. در زیر سعی کرده ‌ایم،  ۳ مکان از فهرست ۱۰ محیط فرهنگی زیبا و برتر این کشور را به شما معرفی کنیم تا بتوانید زمان خود در قطر را بهتر و حساب‌ شده‌ تر سپری کنید. پس با الی گشت همراه باشید.

مسجد کتارا

مسجد کتارا در قلب دهکده فرهنگی کتارا بنا شده است که این دهکده دارای تعدادی از زیباترین معماری ‌های خاورمیانه است. طراحی این مسجد به صورت کاملا متفاوتی با سایر مساجد موجود در قطر انجام شده است. این بنا با کاشی ‌هایی که بیشتر آن‌ ها آبی‌رنگ هستند پوشیده شده و در میان رنگ‌ های دیگر به‌کار رفته در آن نیز می ‌توان به رنگ ‌های قرمز و زرد اشاره کرد. شما با دیدن معماری و طراحی داخلی پیچیده این بنا شگفت‌ زده می شوید. این مسجد همچنین دارای سه برج بلند است که به‌ سوی اسمان سر کشیده‌ و تضاد بین این سازه ‌های عظیم و زیبایی دیوارهای کاشی‌ کاری شده این بنا به ‌طور خاصی جلب‌ توجه می‌کند.

مسجد کتارا، دوحه، قطر

مسجد جامع دوحه

شاید کلمه بزرگ بتواند ماهیت کلی این مسجد را تعریف کند. ظاهر خارجی این مسجد کمی ترسناک به نظر می ‌رسد و پیش از ورود به آن فکر می ‌کنید که در حال ورود به یک دژ غیرقابل نفوذ هستید ولی محیط داخلی آن دارای ساختاری آرامبخش و زیبا است. سقف گنبدی شکل این مسجد با ارتفاعی زیاد بالای سر شما قرارگرفته و ستون ‌هایی سفیدرنگ و چلچراغ‌ هایی ساده، دید شما از بالای سرتان را تشکیل می ‌دهند. این بنا به‌ خودی‌ خود بسیار بزرگ و عظیم است ولی با ورود به آن معماری منحصربه‌ فرد این محیط شما را خواهد گرفت و برای چند لحظه سکوت می کنید. بنای این مسجد به ‌صورت خاصی در شب ‌ها زیبا است زیرا با فرارسیدن شب، نوری بنفش ‌رنگ بر روی این مسجد تابانده می ‌شود.

خیابان مهندسین، دوحه، قطر

صحرای دوحه

صحرای دوحه تقریبا در بیشتر مناطق خود دست‌ نخورده و بکر به‌ حساب می ‌آید و باید آن را به ‌عنوان بخشی جدایی ‌ناپذیر از سفر خود به قطر در نظر بگیرید. شاید در جهان موارد کمی باشند که به‌ اندازه کیلومترها چشم ‌انداز از شن‌ های دست ‌نخورده بتوانند شما را تحت تاثیر قرار بدهند. زیبایی چشم ‌انداز این صحرا موجب می‌شود که حس کوچک بودن به شما دست بدهد و در هیبت این چشم ‌انداز ناآشنا غرق شوید. شن‌ های این صحرا کامل و دست ‌نخورده هستند و تپه ‌های شنی متعددی در آن به چشم می‌خورند. به همین دلیل نیز دیدن این چشم ‌انداز زیبا و چشم ‌نواز صحرایی در هر یک از روزها می ‌تواند در قالب یک سافاری برای شما لذت ‌بخش باشد. موتور ماشین خود را آماده کرده و برای تجربه ‌ای تطمیع کننده از حضور در شن‌ های دست‌نخورده صحرا آماده شوید.

ماجراجویی‌های عربی در قطر، الوکره، قطر

تپه حسنلو نقده، سکونتگاهی باستانی در استان آذربایجان غربی
تپه حسنلو نقده، سکونتگاهی باستانی در استان آذربایجان غربی
شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸
شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸
پنج نمونه از جاذبه های طبیعی دیدنی که در معرض نابودی قرار دارند
پنج نمونه از جاذبه های طبیعی دیدنی که در معرض نابودی قرار دارند
بناهای تاریخی شگفت انگیز باقی مانده از روم باستان | بخش دوم
بناهای تاریخی شگفت انگیز باقی مانده از روم باستان | بخش دوم