بلیط هواپیما

با ۶ نوع کمپینگ سفر آشنا شوید (بخش اول)

چادر زدن

حتی تصور سفر رفتن در طبیعت و اتراق در چادر هیجان انگیز است چه برسد که به آن رنگ واقعیت ببخشیم و آماده این سفر بشویم.

«کمپینگ» امروزه با توجه به کنجکاوی بشر و لذت بردن او از موقعیت های مختلف به انواع مختلفی تقسیم بندی شده است که در این مطلب به آن می پردازیم. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
کمپینگ؛ معنای متفاوتی از سفر 
نکات مفید در کمپینگ
  • کمپینگ ماجراجویانه

این نوع کمپینگ همراه با نوعی مسابقه مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری می باشد.. رقابت در طول روز انجام می گیرد و افراد برای رسیدن به مقصد باید ماجراجویی کرده و راهشان را بیابند. شب که می شود افراد چادرهای شان را برپا کرده و کمپ می زنند. گاهی اوقات لوازمی چون اجاق گاز مسافرتی، کیسه خواب و … را با خود به همراه دارند.

  • کمپینگ خشک

در این نوع کمپ زنی، محل اقامت افراد مناطقی است که هیچ منبع آبی در آن وجود ندارد و گردشگران باید آب مورد نیازشان را هم همراه خود داشته باشند. این کمپ زنی بیشتر در بیابان ها انجام می شود و طرفداران زیادی نیز دارد.

  • کمپینگ پیاده روی

اگر با پای پیاده وارد طبیعت شوید مطمئنا بیشترین برخورد را با عوامل بکر طبیعت خواهید داشت. در این نوع کمپینگ، افراد با به همراه داشتن امکانات مورد نیاز به صورت تک نفره یا گروهی در طبیعت پیاده روی می کنند و هر زمانی که بخواهند چادرهایشان را برپا می کنند. گاهی اوقات از حیواناتی چون اسب، شتر و یا در کل حیوانات باربر نیز می توان برای حمل و نقل استفاده کرد. در طول مسیر ممکن است لازم باشد به صخره نوردی پرداخته و یا از رودخانه ها عبور کنید. بنابراین این گروه از گردشگران باید از آمادگی بدنی مناسبی برخوردار باشند.

  • کمپینگ قایقرانی

در این کمپینگ، بیشتر مسیر به وسیله قایق طی می شود و کم زنی در میانه راه، قبل از رسیدن به مقصد و در نزدیکی آب صورت می گیرد. گاهی اوقات برای لذت بردن بیشتر، از قایق های پارویی و یا کایاک استفاده می شود. لوازم ضد آب و ماهیگیری از ضروری ترین نیازهای این نوع کمپینگ می باشد.

  • کمپینگ دوچرخه یا موتور سیکلت

برای تجربه این نوع کمپینگ باید با دوچرخه به دل طبیعت رفته و بعد از گذراندن یک روز طولانی دوچرخه سواری، چادرها را در یک مکان مناسب برپا کنید. ممکن است چند روز در مسیر سپری شود و مجبور شوید تا هر شب کمپ زنی کنید. بعضی افراد نیز با موتور سیکلت به طبیعت می روند و شب هنگام کمپی برپا می کنند

  • کمپینگ لوکس و پر زرق و برق

در سطح جهان، این سبک از کمپینگ در حال رشد و توسعه است. ریشه این کمپینگ به سال های ۱۹۰۰ میلادی که آمریکایی ها و اروپایی ها به آفریقا سفر می کردند، باز می گردد. آنها برای اینکه ثروتمند جلوه کنند، چادرهایی مجلل برپا می کردند و بدین ترتیب این گونه کمپ زنی های لوکس بوجود آمد. این افراد تنها به لذت سفر و طبیعت فکر نمی کردند. راحتی و تجربه یک سفر لوکس نیز برای شان مهم بود.

اولین پارک ملی جهان و جاذبه هایش
اولین پارک ملی جهان و جاذبه هایش
تنگه ارغوان در کجا قرار دارد؟
تنگه ارغوان در کجا قرار دارد؟
الفبای طبیعت گردی: فقط رد پایت را جا بگذار!
الفبای طبیعت گردی: فقط رد پایت را جا بگذار!
عظیم ترین غار یخی دنیا در اتریش + تصویر
عظیم ترین غار یخی دنیا در اتریش + تصویر