بلیط هواپیما

جاده ای برای رفتن به بزرگ ترین شهر جهان وجود ندارد!

بزرگ ترین شهر جهان

وقتی صحبت از بزرگ ترین شهر جهان می شود در ذهن همه ی ما احتمالا فورا چند کشور مطرح دنیا می آید اما آیا می دانید که بزرگ ترین شهر دنیا جاییست که حتی نمی توانید فکرش را بکنید و به احتمال خیلی زیاد اصلا حتی نام آن را نشنیده اید؟! نام این شهر ایکیتوس است که و تصورش را بکنید که اصلا جاده ای برای رفتن به آن وجود ندارد! در ادامه راجع به این شهر و محل قرارگیری و موقعیت آن بیشتر صحبت می کنیم همراه الی گشت باشید.

بزرگ ترین شهر جهان
مطالب مرتبط:
۳ روز در رم، چه ببینیم و چه نبینیم؟
تونلی که رد شدن از آن شما را از ناامیدی نجات می دهد!

ایکیتوس (Iquitos) در واقع شهر مهم بندری آمازون و بزرگ ترین شهر جنگلی در کشور پرو است این شهر در واقع در حوضه ی آمازون و در تلاقی گاه ۲ رود نانای و ایتایا که ۲ رود در این منطقه هستند قرار گرفته است و حدود ۳۷۰۰ کیلومتر بالای اقیانوس آتلانتیک و در ۱۰۳۰ کیلومتری شمال شمال شرقی لیما قرار دارد. ایکیتوس که به عنوان بزرگ ترین شهر جهان شناخته می شود، از یک طرف با اب و از بقیه ی طرف ها با جنگل های بارانی آمازون محاصره شده است که همان طور که می دانید این جنگل ها در برخی نقاط واقعا راه عبور مشکل و حتی شاید غیر ممکنی دارند بنابراین اصلا جاده ای برای دسترسی به ایکیتوس وجود ندارد!

در واقع برای دسترسی به ایکیتوس فقط و فقط ۲ راه وجود دارد، یا اینکه به آن شهر پرواز کرد و از راه هوایی وارد آن شد و یا این که از طریق قایق که البته سفر با قایق به ایکیتوس یک هفته ی کامل زمان می برد به این معنا ک باید یک هفته ی کامل را روی آب آن هم در جنگل های گرم و شرجی و اسرار آمیز آمازون روی آب شناور بمانید! جمعیت ۴۲۲۰۰۰ نفری این شهر شاید از چندین شهر دنیا کمتر باشد اما به خاطر این که راه و جاده ای برای دسترسی به آن وجود ندارد بنابراین آن را به بزرگ ترین شهری تبدیل کرده که جاده ای ندارد.

بزرگ ترین شهر جهان | ایکویتوس

بومیان و شکارچیان کوج نشین هزاران سال در این منطقه زندگی کرده اند آن ها در واقع اقامتگاه هایی فصلی در کنار رودخانه داشته اند و بعد از آن بود که اروپایی ها از راه رسیدند و جمعیت را در کنار رودخانه های نانای، آمازون و ایتای مقرر ردند. بعضی ها بر این باورند که این شهر اولین بار در قرن هجدهم توسط چندین مبلغ مذهبی دیده شد اما بعضی دیگر عقیده ادانرد که این شهر حتی تا یک قر بعد از آن یعنی تا قرن نوزدهم هم هنوز کشف نشده بود.

در هر ۲ صورت چیزی که مشخص است این اس که این شهر کاملا بکر است و تا قرن نوزدهم کسی را جذب خود نکرده بود تا اینکه مقادیر بالایی لاستیک طبیعی در آن کشف شد. هزاران مهاجر از سرتاسر دنیا که بیشتر آن ا همم مردان مجرد جوان بودند به آن جا رفتند تا شانس شان را در این مورد امتحان کنند و بنابرانی در همان جا ساکن شدند. با صنعتی شدن دنیا و استفاده ی بیشتر از اتوموبیل ها تقاضاهای جهانی هم برای لاستیک بیشتر و بیشتر شد و همی باعث شد تا بسییاری از مردم به تاجر این ماده  یپر ارزش تبدیل شوند.

بزرگ ترین شهر جهان در پرو

بسیاری از مهاجرانی که در این بزرگ ترین شهر جهان مستقر شده بودند ااروپایی بودند و از کشورهای اروپایی ورد آن جا شده بودند، آن ها با زنان بومی همان منطقه ازدواج کردند و برای همیشه در پرو ماندگار شدند و به همین دلیل است که در این کشور خانواده های ترکیبی زیاد دیده می شود. همین مهاجران بودند که لباس های سبک اروپایی، موسیقی، معماری و بقیه ی المان های فرهنگی را به ایکیتوس وارد کردند و فرهنگ خودشان ر به این شهر بردند. صنعت لاستیک در دوران اوجش باعث شد تا مردم این شهر ثروتمند شوند.

بعد از سال ۱۹۱۲ صنعت لاستیک کم کم با افت روبرو شد و همین موضوع باعث شد ا جمعیت لیکیوس دوباره کم شود اما هنوز هم آثار لاستیک های آن ها در بناهای بسیار مشهور دنیا می توان دید بناهایی مثل موزاییک هایی که در کاخ های ایتالیایی مورد استفاده قرار می گیرند و ختی اقامتگاه معروفی که وستاو ایفل، سازنده ی برج ایفل در این برج ساخته است هم از صفحات فلزی و لاستیک هایی است که هزاران مرد از جنگل ها آن را روی دوش هایشان حمل کرده اند. تمام خانه های ایکیتوس که زمانی ر آن ها اقامت می شد حالا مثل ی  بنای فراموش شده اند که یادآور روزهای درخشان این شهر هستند، چند قدم آن طرف تر میدان اصلی منطقه ی Belén را می توان دید که خانواده ها در آن در خاه های چوبی ذر کنا رودخانه زندگی می کردند.

بزرگ ترین شهر جهان پرو

اگر چه راهی برای رسیدن به بزرگ ترین شهر جهان وجود ندارد اما این به آن معنا نیست که هیچ وسیله ی نقلیه ای در این شهر وجود نداشته باشد. تمام موتور سیکلت ها، ماشین موتوری هایی که در این شهر وجود دارند یک کابین ریکشاو در عقب ماشینشان وصل کرده اند و تعداد این وسایل به اندازه ای زیاد شده است که سرو صدا بی نظمی در همه جای آن دیده می شود.

طبق تخمین هایی که وجود دارد هر ساله حدود ۲۵۰۰۰۰ گردشگر  توریست از سراسر دنیا به ایکوییتس می آیند. برای بیشتر توریست ها اینکه شهری در پس جنگل های آمازون به چه شکل و شمایلی می تواند باشد جالب است و البته مخصوصا این که این شهر بزرگ ترین شهر جهان هم هست. برای بقیه ی افراد هم بکر و دست نخورده بودن آن جالب توجه است. همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد این شهر جاده ای ندارد و بنابراین سفر به قایق در دل جنگ های بارانی آمازون هم می تواند به نوبه ی خود جالب باشد.

منبع: amusingplanet.com

۱۰ دانستنی جالب از صنعت گردشگری در جهان
۱۰ دانستنی جالب از صنعت گردشگری در جهان
آکواریوم S.E.A سنگاپور
آکواریوم S.E.A سنگاپور
آخرین غارنشینان تاریخ(بخش اول)
آخرین غارنشینان تاریخ(بخش اول)
معرفی بهترین و مشهورترین سوغاتی های استانبول
معرفی بهترین و مشهورترین سوغاتی های استانبول