بلیط هواپیما

بهترین شرکت های هواپیمایی سال ۲۰۱۸

ده شرکت هواپیمایی برتر سال ۲۰۱۸

یکی از مهمترین موارد در مورد سفر و برنامه ریزی های قبل از سفر رزرو بلیط هواپیما و انتخاب خط هوایی مناسب است که هم از امنیت و رفاه خوبی برخوردار باشد و هم قیمت و هزینه متناسبی داشته باشد. خیلی از ما برای انتخاب نوع خط هواپیمایی از دوستان و آشنایان سوال می کنیم یا آنکه به وبسایت های رزرو بلیط هواپیما مراجعه می کنیم و در مورد شرکت های هواپیمایی اطلاعات پیدا می کنیم. وبسایت AirlineRatings.com که به بررسی خطوط هواپیمایی مختلف می پردازد به تازگی فهرست بهترین شرکت های هواپیمایی برای سال جدید را ارائه کرده است. در این لیست پس از بررسی تمام جوانب خطوط هواپیمایی ۱۰ شرکت به عنوان بهترین شرکت های هواپیمایی برای سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. اگر قصد سفر و رزرو بلیط در سال جدید را دارید خواندن این مطلب به شما توصیه می شود. با الی گشت همراه باشید.

شرکت هواپیمایی برتر
مطالب مرتبط:
قطر ایرویز، بهترین ایرلاین دنیا شد
برای پروازهای لوکس با کدام ایرلاین ها همراه شوید؟

این وبسایت هر سال لیستی از بهترین ایرلاین ها را معرفی می کند و برای انتخاب این ایرلاین فاکتورهای مختلفی را بررسی می کند. در لیستی که جدیدا و برای سال ۲۰۱۸ منتشر شده ده وبسایت برتر معرفی شدند که باز هم صدرنشین این لیست خط هواپیمایی ایرنیوزلند (Air New Zealand) است که در پنج سال گذشته همواره عنوان صدرنشینی را حفظ کرده است. برای انتخاب این خطوط هواپیمایی مولفه ها و فاکتورهای مختلفی بررسی شدند، از جمله عمر ناوگان هواپیمایی، نظرسنجی مسافران، سودآوری، میزان سرمایه گذاری. لیست پیش بینی ده خط هواپیمایی برتر برای سال ۲۰۱۸ از این قرار است:

  1. Air New Zealand
  2. Qantas
  3. Singapore Airlines
  4. Virgin Australia
  5. Virgin Atlantic
  6. Etihad Airways
  7. All Nippon Airways
  8. Korean Air
  9. Cathay Pacific
  10. Japan Airlines
ده ایرلاین برتر

به گفته مسئولین تهیه این لیست، ایر نیوزلند به دلیل گردش مالی بی سابقه، ابتکار و نوآوری، توجه به حفظ محیط زیست، ناوگان جوان و انگیزه بالای کارکنانش برای پنجمین سال متوالی به عنوان برترین خط هواپیمایی جهان شناخته شده است. این مولفه ها این ایرلاین را به پیشگام در صنعت هواپیمایی تبدیل کرده است. مورد بسیار جالب توجه این است که هیچ شرکت هواپیمایی آمریکایی در این لیست حضور ندارد و تنها یک شرکت اروپایی (ویرجین آتلانتیک)  در این لیست مشاهده می شود.  علاوه بر این، ایرنیوزلند که به عنوان برترین خط هواپیمایی انتخاب شده اصلا پرواز فرست کلاس ندارد و تنها به ارائه بلیط هواپیمای تجاری (business class ) و اکونومی یا اقتصادی (economy class) می پردازد.

این لیست به خوبی نشان می دهد که تمرکز صنعت هواپیمایی از کشورهای آمریکایی و اروپایی به سمت آسیا- اقیانوسیه در حرکت است و خطوط هواپیمایی این مناطق به دلیل پیشرفت های بسیار گوی سبقت را از شرکت های کهنه کار و باسابقه هواپیمایی در آمریکا و اروپا می ربایند. خطوط هواپیمایی که در لیست سال گذشته وجود داشتند اما در لیست امسال دیده نمی شوند عبارتند از بریتیش ایرویز (British Airways)، لوفت هانزا (Lufthansa) و شرکت هواپیمایی تایوانی اوا ایر (EVA Air).

ایرلاین نیوزلند

وبسایت AirlineRatings.com علاوه بر انتشار لیست ده ایرلاین برتر، در ۲۰-۲۲ طبقه بندی مختلف نیز به بررسی ایرلاین پرداخته و برنده هر دسته بندی را اعلام کرده است. در ادامه برخی از این نتایج را می بینیم.

بهترین پرواز فرست کلاست: سنگاپور ایرلاین (Singapore Airlines).

بهترین پرواز بیزنس کلاس: ویرجین آسترالیا (Virgin Australia). این خط هواپیمایی تابستان گذشته پرواز تجاری یا بیزنس کلاس جدیدش را معرفی کرد که موجب برنده شدنش در این دسته بندی شده است.

بهترین پرواز اقتصادی یا اکونومی: ایرنیوزلند (Air New Zealand). این وبسایت به دلیل ابتکار و خلاقیت درنوع و چینش صندلی های داخل هواپیما این عنوان را به ایرنیوزلند اعطا کرده است.

بهترین پذیرایی: قطرایرویز(Qantas Airways). این خط هواپیمایی به لطف دست پخت نیل پری، سرآشپز مجرب و مشهور قطر ایرویز و گروه همکارانش، برای چهارمین سال پیاپی برنده این جایزه شده است.

ایرلاین های برتر دنیا

بهترین سرگرمی در پرواز: خط هواپیمایی امارات (Emirates) به عنوان یکی از سردمداران سرگرمی های حین پرواز برنده این دسته بندی شده است.

بهترین پرواز داخلی: کانتاس (Qantas ) به دلیل کیفیت صندلی ها و خدمات برنده این جایزه شده است. به گفته AirlineRatings.com کیفیت خدمات پرواز داخلی این شرکت در حد و اندازه پروازهای خارجی است.

بهترین ایرلاین ارزان قیمت: برنده این دسته بندی به تفکیک منطقه عبارتند از وست جت (Westjet) در آمریکا، اسکوت (Scoot) در آسیا- اقیانوس و نوروژین (Norwegian) در اروپا.

بهترین پیشرفت ایرلاین: تیانجین ایرلاینز (Tianjin Airlines ) از کشور چین به خاطر پیشرفت و گسترش شبکه پرواز و بهبود کیفیت خدمات پرواز برنده این جایزه شده است.

شرکت هواپیمایی برتر 2018

البته شایان ذکر است که این لیست و رده بندی بر اساس منطقه و نوع مسافران تهیه شده است. به طور مثال، قطرایرویز برنده جایزه بهترین پرواز تجاری یا بیزنس کلاس در سال ۲۰۱۷ شده است. به علاوه، شرکت هواپیمایی دلتا در نمایشگاه صنایع داخلی هواپیما به دلیل طراحی داخلی پرواز بیزنس کلاس برنده جایزه شده است. مجله ها و نشریات مختلف مثل مجله کوندی ناست (Condé Nast Traveler) نیز لیست بهترین ایرلاین ها بر اساس نظرسنجی خوانندگان را منتشر کرده است. این لیست ها ممکن است اشتراکاتی با هم داشته باشند و در مواردی نیز با یکدیگر متفاوت باشند. انتشار این فهرست ها برای بالا بردن کیفیت خطوط هواپیمایی و تشویق این شرکت ها برای بهتر کردن کیفیت خدمات و پروازها هستند. به عنوان یک مسافر وقتی قصد انتخاب بلیط هواپیما را دارید می توانید قبل از مراجعه به وبسایت خرید بلیط و رزرو نهایی بلیط هواپیما، نیم نگاهی به این فهرست ها داشته باشید و این موارد را در انتخاب خود لحاظ کنید.

منبع: forbes.com

معرفی اولین هواپیما در ایران و تاریخچه هواپیمایی کشور
معرفی اولین هواپیما در ایران و تاریخچه هواپیمایی کشور
آشنایی با انواع هواپیماهای جنگی
آشنایی با انواع هواپیماهای جنگی
معرفی هواپیمای ایرباس A300
معرفی هواپیمای ایرباس A300
برترین ایرلاین های دنیا در سال ۲۰۱۴
برترین ایرلاین های دنیا در سال ۲۰۱۴