۸ مورد از بهترین شهربازی های استانبول

آشنایی با بهترین شهربازی های استانبول

شهر استانبول با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد و قرار گرفتن آن بین دو قاره ی آسیا و اروپا سالانه مسافران زیادی قصد سفر به سمت آن را دارند. بازدیدکنندگان این شهر می تواند دو فرهنگ و تضادهایی که بین آن ها هست را از نزدیک حس کنند و تجربه های خوبی را بدست بیاورند. برای اینکه بتوانید آن هیجان و سرگذشتی که در این شهر است را متوجه شوید نیاز است که حداقل یک ماه در آن بمانید اما به دلیل کم بودن مدت زمانی که اغلب مسافران در طول سفر به استانبول دارند. اگر شما به همراه دوستان سفر کرده باشید و یا اینکه در سفرتان کودک وجود داشته باشد، یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی که می توانید انجام دهید رفتن به شهربازی است. در این مطلب از مجله گردشگری  الی گشت می خواهیم درباره بهترین شهربازی های استانبول صحبت کنیم، تا زمانی که به این شهر سفر کردید تصمیم گیری برای اینکه به کدام یک از آن ها بروید برایتان راحتر باشد.

بهترین شهربازی های استانبول

۱- شهر بازی ژوراسیک لند | Jurassic Land

مطالب مرتبط:
۱۰ کاری که در سفر به استانبول نباید فراموش کنید!
نمایشگاه های ماه نوامبر استانبول | آبان و آذر ۹۷
کارت موزه استانبول، فرصتی اقتصادی برای آشنایی با تاریخ ترکیه

اولین شهربازی که می خواهیم معرف کنیم، شهربازی ژوراسیک لند است که دارای مساحتی برابر با ۱۰ هزار مترمربع بوده و حدود ۷۰ نوع دایناسور شبیه سازی شده در آن وجود دارد. موزه ای در پارک ژوراستیک وجود دارد که در آن استخوان ها و تخم های دایناسور ها را در معرض دید عموم قرار داده و درباره آن ها توضیحاتی داده شده است. جالب است بدانید که این پارک برای تمام گروه های سنی مناسب است و مهمترین نکته ای که در آن وجود دارد این است که بزرگترین سینمای ۴ تا ۶ بعدی ترکیه در این پارک قرار دارد. به غیر از این مواردی که گفته شد در این شهربازی می توانید شاهد یک سالن نمایش انیمیشنی، محوطه کاوش، بزرگ ترین سرزمین بازی لیزر ترکیه، محلی برای برگزاری جشن تولد، یک کافه و یک مغازه هدیه با هدایایی منحصر به فرد و مفهومی هم نیز باشید.

ساعات بازدید: ۱۰ تا ۲۱

هزینه ورود به شهر بازی ژوراسیک لند: ۲۹- ۳۹ لیر

آدرس: Kocatepe Mahallesi, Paşa Cd, 34045 İstanbul/Bayrampaşa/Bayrampaşa/İstanbul, Turkey

شهر بازی ژوراسیک لند

۲- شهر بازی ویا لند | Vialand

از دیگر بهترین شهربازی های استانبول ویالند نام دارد که بزرگترین پارک مصنوعی استانبول بوده و در محله ی ایوپ و در نزدیکی پل گلدن هورن نیز قرار گرفته است. برای اینکه بگوییم مساحت این شهربازی چقدراست باید بگوییم که حدود ۱۰۰ زمین فوتبال مساحت این شهربازی است. از جمله بخش های مختلفی که در این شهربازی وجود دارد نیز عبارت از بخش دنیای بازی، دنیای افسانه ها و دنیای هیجان و ماجراجویی است. شهربازی ویا لند تنها مختص به بازی های مختلف نمی شود و در این مجموعه وسیع، یک مرکز خرید، تعداد زیادی بوتیک های فوق العاده و محلی برای برگزاری فستیوال ها و رویدادها وجود دارد.

ساعات بازدید:

 • دوشنبه تا پنج شنبه: ۱۰ تا ۱۹
 • جمعه تا یکشنبه: ۱۰ تا ۲۱

هزینه ورود:

 • بزرگسالان (۱۵ تا ۵۹): ۹۹ لیر
 • کهنسالان (بالای ۶۰ سال): ۸۹ لیر
 • کودکان (۳ تا ۱۴): ۸۹ لیر
 • کودکان (۰ تا ۳): رایگان

آدرس: Yeşilpınar Mahallesi, Şht. Metin Kaya Sk. No:11, 34065 Eyüp/İstanbul, Turkey

ویا لند

۳- شهر بازی ویا سی تما پارک | ViaSea Tema Park

از دیگر شهربازی هایی که در لیست بهترین شهربازی های استانبول قرار گرفته اند، شهربازی ویا سی تما است که با برترین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده و در آن ۳۵ بخش تفریحی و بازی در آن وجود دارد. پنجمین ترن هوایی سریع و بزرگ قاره ای که در اروپا به نام ترن رد فایر در این شهربازی قرار دارد و در مدت زمان ۲ ثانیه به نهایت سرعت خود یعنی ۱۱۰ کیلومتر در ساعت می رسد. طول مسیر این ترن هوایی ۹۸۰ متر است و در هر بار حرکت، ۱۲ نفر را در خود جای می دهد. بیش ترین ارتفاعی که این ترن هوایی طی می کند، ۵۵ متر است. اگر اهل موسیقی هم باشید جالب است بدانید که هر شب ساعت ۲۰ در این شهربازی کنسرت رایگان برگزار می شود.

ساعات بازدید:

 • دوشنبه تا شنبه: ۱۲ تا ۲۴
 • یکشنبه: ۱۴ تا ۲۴

هزینه ورود به شهربازی ویا سی تما پارک:

 • ورودی بزرگسالان (افراد بالای ۱۵ سال): ۹۴ لیر
 • ورودی کودکان ۴ – ۱۴ سال: ۸۴ لیر
 • ورودی کودکان ۰ تا ۳ سال: رایگان
 • ورودی گروه های ۳، ۴ و ۵ نفره به ترتیب: ۲۵۰، ۳۲۵ و ۳۹۹ لیر

آدرس: Cami Mah., ViaSea Eğlence Meydanı Viaport Marina No:29, 34940 Tuzla/İstanbul, Turkey

ویاسا پارک

۴- پارک شهر بایرام پاشا | Bayrampaşa City Park

بهترین فرصت برای این که بتوانید در طبیعت بنشینید و آرامش خودتان را بدست بیاورید پارک شهر بایرام پاشا در استانبول است. بایرام پاشا جز بهترین شهربازی های استانبول قرار دارد و از جمله امکاناتی که در این پارک وجود دارد عبارت از ترن هوایی، زمین های ورزشی بسکتبال، فوتبال، والیبال و تنیس، انواع بازی های کودکان، برج پرچم، استخر و آبشار و مسیرهای دوچرخه و موتورسواری می باشد.

علاوه بر این آمفی تئاتر، سالن روباز سینما، محوطه نمایشگاه و آموزش هنرهای زیبا، مرکز سلامت و طیفی از ستوران ها، کافه ها و کافه تریا ها نیز در پارک بایرام پاشا به چشم می خورد. اگر خواستید با ماشین شخصی خودتان هم به این پارک بروید نگران نباشد چرا که پارک شهر بایرام پاشا دارای پارکینگ است.

ساعات بازدید: ۷ تا ۲۴

آدرس: Yıldırım Mahallesi, Şehir Parkı Caddesı No:5, 34045 Bayrampaşa/İstanbul, Turkey

پارک شهر بایرام پاشا

۵- لونا پارک بوستانسی | Bostancı Lunaparkı

لونا پارک بوستانسی از دیگر شهربازی های استانبو است که برای تمام گروه های سنی وسایل بازی مناسب دارد. این پارک از سال ۲۰۰۴ افتتاح شده و در آن یک ترن هوایی نیز به چشم می خورد. بازی راک ان رول این شهربازی یکی از هیجان انگیزترین بازی های لونا پارک است. برای رسیدن به لونا پارک بوستانسی می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی استفاده نمایید.

ساعات بازدید: ۹ تا ۲۱

آدرس: Bostancı Mahallesi, Mehmet Şevki Paşa Cd. No:6, 34744 Kadıköy/İstanbul, Turkey

لونا پارک

۶- فان لب | Fun Lab

شهربازی سرپوشیده ی فان لب هم یکی دیگر از بهترین شهربازی های استانبول است که در آن دو مرکز خرید بزرگ استانبول به نام های جواهیر مال و فروم شعبه دارند. در این شهربازی، بازی های مهیج و متنوعی به چشم می خورد که همگی از استانداردهای جهانی پیروی کرده و کیفیت بالایی دارند.

آدرس: ۱۹ Mayıs Mahallesi, Büyükdere Cd. No:22, 34400 Şişli/İstanbul, Turkey

فان لپ

۷- موی پارک | Moipark

شهربازی به نام موی پارک در استانبول وجود دارد که آن هم در بین بهترین شهربازی های استانبول قرار دارد و یکی از محبوب ترین شهربازی های اروپایی استانبول به شمار می آید.شما می توانید هنگام مراجعه به آن تجربه هیجان انگیز و فراموش نشدنی را به دست بیاورید. مساحت این شهربازی به طور کلی برابر ۱۲.۰۰۰ متر مربع بوده و در آن طیفی از انواع بازی ها برای کودکان چهار سال به بالا را ارائه می دهد.

آدرس: Mahmutbey Mahallesi, Süleyman Demirel Blv, 34490 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul, Turkey

موی پارک

۸- ایکستریم اونچر استانبول | Xtrem Aventures İstanbul

اگر حال و حوصله ی این را داشته باشید که کمی از سطح شهر خارج شوید و حاشیه استانبول بروید به یکی از مجموعه های تفریحی بسیار هیجان انگیز خواهید رسید که نام آن ایکستریم اونچر است. این شهربازی ایکستریم اونچر استانبول، مجموعه تفریحی بسیار هیجان انگیزیست که گرچه در حاشیه شهر استانبول قرار گرفت است، اما آن قدر متنوع و وسیع است که ارزش رفتن و وقت گذاشتن را دارد. در این مجموعه، بازی ها و تفریحات مخصوص تمام افراد خانواده به چشم می خورد که از سرسره کودکان بگیرید تا موانع بازی و زیپلاین و ۴۷ بازی دیگر از آن جمله اند. باید بدانید هزینه های تفریح در این پارک هیجانی، بسته به نوع بازی متفاوت می باشد.

ساعات بازدید:

 • شنبه یکشنبه: ۱۰ تا ۲۰
 • سه شنبه تا جمعه : ۱۰ تا ۱۸

هزینه های ورود به ایکستریم اونچر استانبول:

 • بسته اکستریم: ۶۷ لیر
 • هزینه برای گروه ۳ نفره: ۱۳۳ لیر
 • هزینه برای گروه ۴ نفره: ۱۷۸ لیر
 • هزینه بسته به نوع بازی: بین ۲۳ تا ۵۶ لیر

آدرس: Huzur Mh., No:, Ayazağa Cd. No:4, 34396 Sarıyer/İstanbul, Turkey

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code