بهترین شهرهای دنیا به انتخاب توریست ها

هر ساله مجله های معتبر دنیا، فهرست بهترین شهرهای جهان را از دید گردشگرهایی که مدام سفر می کنند، منتشر می کنند. اما در سالی که گدشت، لیست منتشر شده از برترین شهرهای دنیا چندان متعجبمان نکرد چون واقعا همه ی شهرهای این فهرست شایسته ی این انتخاب بودند. شاید شما هم دوست داشته باشید با این شهرها آشنا شوید و در سفر بعدی تان یکی از آنها را انتخاب کنید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
بدون چتر وارد این شهرها نشوید
شهرهای رنگین کمانی جهان

 توکیو

برترین شهرها از ۲ قاره

توکیو ژاپن: توکیو ترکیب جالب و متناقضی از آسمانخراش های فوق مدرن، آرامگاه های تاریخی و جنگل های سرسبز و انبوه است. توکیو پایتخت ژاپن و شهر خلاقیت است در نتیجه تعجبی ندارد که یکی از بهترین مقاصد غذایی دنیا هم هست. فقط برای اینکه گوشه ای از طعم فوق العاده ی غذاهای این شهر را بچشید کافی است چاپ استیک هایتان را بردارید (چاپ استیک همان دو میله ی چوبی مخصوص غذا خوردن در ژاپن هستند) و یک کاسه Ramen مخصوص سفارش دهید!
بارسلونا اسپانیا: از کوه ها تا سواحل، از تاریخ کهن تا دوران معاصر؛ بارسلونای آفتابی جایی است که همه ی اینها را دارد. می توانید تاریخ کاتالان را در مرکز فرهنگی El Born تجدید کنید یا هنرهای خیابانی جذاب را در منطقه ی El Raval ببینید. برای صرف شام حتما سری به رستوران تازه تاسیس Adrià brothers بزنید و از یک شام اسپانیایی مدیترانه ای بی نظیر بهره ببرید.

پاریس

پاریس فرانسه: غیر ممکن است اسم بهترین شهرهای دنیا بیاید و پاریس در آن جایی نداشته باشد. این شهر نیازی به معرفی ندارد! بهترین کلماتی که پاریس را برای همه تداعی می کند؛ برج ایفل، لوور، کلیسای نتردام، خیابان شانزه لیزه و طاق پیروزی است. این شهر در زمانهای قدیم به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا تاسیس شد و همچنان یکی از زیباترین ها باقی مانده است. پاریس را بهشت عاشقان و رمانتیک ها هم می دانند، اگر فرصت سفر به این شهر دیدنی را داشتید، می توانید شبی خودتان را در هتل بسیار شیک Plaza Athénée مهمان کنید…
سنگاپور سنگاپور: زمانی یکی از مراکز مهم تجاری امپراطوری بریتانیا بود و امروزه شهری بسیار مدرن با پیشرفت باورنکردنی با هتل های جدید، مناظر هنری جالب و فستیوال بزرگی از طعم هاست. اگر دوست داشته باشید طعم غذاهای خیابانی معروف این شهر را بچشید، مرکز غذایی Maxwell یکی از بهترین گزینه هاست.

استانبول

استانبول ترکیه: استانبول؛ یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه، یکی از مهم ترین های تاریخ هم هست. علیرغم نا آرامی هایی که در مدت اخیر در کشور ترکیه و مخصوصا در شهر استانبول وجود داشته، اما همانطور که می بینید باز هم در فهرست بهترین شهرهای جهان برای سفر قرار دارد. معماری بیزانتین و عثمانی، بازار بزرگ، بازار ادویه ها، رستوران های تاریخی و… همه و همه در این شهر زیبا و شلوغ وجود دارند. دوست دارید از جمعیت فرار کنید و کمی آرامش بگیرید؟ به تپه ی گالاتا و منطقه ی کاراکوی بروید و رستوران ها و مراکز خرید جذاب این قسمت را ببینید.

ادینبرگ

ادینبرگ اسکاتلند: ادینبرگ پایتخت منحصر بفردی در غرب اروپاست. کجای دنیا می توانید شهر قدیمی قرون وسطایی، آتشفشان خاموش، قلعه های شاهانه آنچنانی و شهر جدیدی از سال ۱۸۰۰ پیدا کنید؟ در ادینبرگ! اگر فرصتی برایتان پیش آمد تا از شهر فوق العاده دیدنی ادینبرگ با آن خیابان های سنگ فرش شده و قدیمی اش که شما را با خود به داستان های تاریخی می برد دیدن کنید، حتما سری به موزه ی ملی اسکاتلند و موزه ی هنر و مد بزنید و از غذاهای اسکاتیش Timberyard، خاطره ای به یاد ماندنی برای خود یادگار بگذارید.

منبع: cntraveler.com

با این ۷ روش موقتا اروپایی شوید
راهنمای سفر به پالرمو
زیبا ترین ساختمان های شیشه ای جهان را ببینید
سفر به آتن و اقامت در همسایگی تاریخ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code