بلیط هواپیما

بهترین مکان ها برای غواصی

غواصی

از آنجایی که سواحل و تفریحات آبی بخش مهمی از سرگرمی های گردشگران را تشکیل می دهد و در این میان غواصی از محبوب ترین این تفریحات به شمار می رود،

بنابراین کشف مکان های مناسب غواصی در جهان از مسائلی است که تقریبا برای هر گردشگری اهمیت دارد. تنها اگر فوبیای آب ندارید حتما این مطلب برایتان مفید خواهد بود. چرا که می خواهیم مکان ها و جزایر مناسب غواصی را به شما معرفی نماییم. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
جاذبه های گردشگری بالی
آشنایی با برترین جاذبه ها و شگفتی های ساحلی دنیا

Scuba-Diver-swims-through-trop

جزایر آندامان، تایلند

سواحل غرب تایلند بهترین دریاهای آسیای جنوب شرقی را برای غواصی دارد. اطراف هر صخره کوچک در جزیره، درست در زیر سطح، بهترین مکان جنب و جوش و غواصی است. در واقع این ساحل یکی از سواحل پنهانی است که می تواند یک تجربه تازه را برایتان رقم بزند.

برمودا، برمودا

یک استراحتگاه بسیار شیک است که آب و هوای گرم آن از ماه مه تا اکتبر ادامه دارد. یعنی شرایط آن برای غواصی عالی است. در آنجا صخره های مرجانی، ماهی های بسیار و حتی یک کشتی شکسته در دسترس می باشد.

گالاپاگوس، اکوادور

برای بسیاری از مسافران بازدید از جزیره گالاپاگوس، از باشکوه ترین تجربیاتی است که خواهان به دست آوردن آن هستند. غواصی در اطراف اقیانوس آرام برای کسانی که می خواهند بدون گذراندن آموزش های گران قیمت در آب شیرجه بزنند، یک گزینه فوق العاده است. گونه های زیبای دریایی از شیر دریایی گرفته تا لاک پشت در حال شنا قابل مشاهده است.

جزیره سیشل

بله؛ یک مقصد دور برای ماه عسل مناسب برای مسافرانی که به شنا و غواصی علاقه دارند می باشد. مجموعه ای رنگین کمانی از صخره های مرجانی و حیات وحش عجیب و غریب  در این جزیره در انتظار گردشگران است و آنها می توانند با قایق های کف شیشه ای به کشف آنها بروند.

پالاوان، فیلیپین

رسیدن به این جزیره چندان آسان نیست اما وقتی با زحمت فراوان به آن می رسید خواهید دید که ارزش آن همه دشواری را داشت. صخره های طبیعی که دارای موجودات بی نظیر بسیار متنوعی است شامل ۷۵ درصد از گونه مرجان شناخته شده و ۴۰ درصد از ماهی های صخره ای جهان را در خود جای داده است.

جزایر کیمن – دریای کارائیب

این جزیره با صخره های مرجانی و ماهی های سفره ای گوناگونی که در مناطق کم عمق دارد جزیره ای توریستی به حساب آمده و مکان دنجی برای غواصان و غواصی می باشد.

دومینیکا، دومینیکا

طبیعت جزیره دومینیکا قسمتی از جزائر کارائیب است که هنوز به طور کامل کشف نشده است. وجود چشمه های آب گرم این منطقه باعث شده است غواصی در این قسمت کمی متفاوت باشد. غواصی کناره صخره ها که دمای آب در آنها گاهی به ۹۰ درجه هم می رسد می تواند لذت بخش باشد.

جزیره بزرگ هاوایی

این منطقه با جزایر متعددی که دارد معروف ترین جزیره جهان محسوب می شود و یکی از بهترین مکان های غواصی به شمار می رود. آب این منطق گرم؛ غارهایش متعدد و شکاف هایش پر از زندگی های دریایی گوناگون است که همگی اینها از جاذبه های این جزیره بزرگ محسوب می شود.

برترین بام های جهان با مناظری غیرقابل وصف را بشناسید
برترین بام های جهان با مناظری غیرقابل وصف را بشناسید
۱۰ رکورد جهانی گردشگری که در گینس ثبت شده اند
۱۰ رکورد جهانی گردشگری که در گینس ثبت شده اند
طولانی ترین مسیر طبیعت گردی جدید جهان
طولانی ترین مسیر طبیعت گردی جدید جهان
با قدم زدن در این خیابان های رنگارنگ سرحال می شوید!
با قدم زدن در این خیابان های رنگارنگ سرحال می شوید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code