بلیط هواپیما

کدام کشورها بهترین پارک های شهری دنیا را دارند؟

بهترین پارک های شهری دنیا

وقتی که از شلوغی و ترافیک خسته شده اید و دوست دارید تا کمی اکسیژن استشمام کنید، چه چیزی می تواند بهتر از استراحت و رفتن به یک پارک باشد؟ در دنیا شهرهایی وجود دارند که هر چقدر هم مدرن و لوکس و پیشرفته باشند، باز هم نه تنها از فضاهای سبز غافل نشده اند بلکه تعدادی از بهترین پارک های شهری دنیا را هم در خود جای داده ناد. چند مورد از تاپ ترین آن ها را معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

بهترین پارک های شهری دنیا

پارک مرکزی (Central park) در شهر نیویورک، آمریکا

مطالب مرتبط:
در این پارک آمریکا خورشید چند سال یکبار به زیر آب می رود!
ورود به این پارک در نامبیا ممنوع است!

یکی از معروف ترین و بهترین پارک های شهری دنیا است که ممطئنا تا حالا آن را بارها و بارها دیده اید. شاید از نزدیک نه اما آنقدر معروف است که بارها و بارها در فیلم ها، سریال و برنامه های مختلف تصاویر زیادی از آن از زمین و هوا و هر زاویه ای که فکرش را بکنید گرفته شده و نشان داده شده است. این پارک در وسط منطقه ی منهتن قرار دارد و پر است از درخت ها، دریاچه ها و گل های رنگارنگ، تاریخ این پارک به قرن نوزدهم بر می گردد.

سنترال پارک یا همان پارک مرکزی، جایی به وسعت ۳۵ هکتار است که سالانه ۳۶ میلیون بازدید کننده دارد، اگر خواستید شما هم یکی از این ۳۶ میلیون نفر باشید، کافیست بلیط هواپیما آمریکا را رزرو کنید و به شهر کلان نیویورک بروید…

بهترین پارک های شهری دنیا

پارک گلدن گیت (Golden Gate) در شهر سانفرانسیسکو، آمریکا

در فهرست بهترین پارک های شهری دنیا، دومین پارکی که می خواهیم معرفی کنیم هم در شهر سانفرانسیسکو قرار گرفته است، پارکی که آنقدر وسیع است که می توانید ساعت ها و ساعت ها و روزها به گشت و گذار در آن بپردازید و خسته هم نشوید. در ضمن این پارک از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر سانفرانسیسکوی آمریکا هم هست، بد نیست بدانید که در گلدن گیت حدود ۱۶۰۰ گونه ی گیاهی مختلف وجود دارد، این پارک به پروانه هایش هم مشهور است. علاوه بر این، رویدها و اتفاقات مهمی که قرار است در سانفرانسیسکو اتفاق بیفتد، معمولا در این پارک برگزار می شود.

پارک گلدن گیت

پارک هاید (Hyde) در شهر لندن، انگلستان

وقتی صحبت از بهترین پارک های شهری دنیا می شود، نمی توان اسمی از پارک هاید در لندن نبرد. این پارک در واقع یک پارک سلطنتی است که در قلب لندن واقع شده است و میلیون ها نفر هر سال از آن دیدن می کنند. پارک هاید در لندن به خاطر وجود فواره ای که پرنسس دایانا آن را به عنوان یادبود ساخته است، مشهور است. این پارک از بزرگترین پارک های شهری دنیا محسوب می شود. علاوه بر این ها، بیشتر سخنرانی ها و اعتراضات و تظارهرات در لندن در این پارک برگزار می شود. هاید مسیرهای پیاده روی، درچرخه سواری و اسب سواری بسیاری دارد و در آن زمین های شنا، گلف، تنیس و حتی قایق سواری وجود دارد.

پارک هاید لندن

پارک بیهای (Beihai) در شهر پکن، چین

این پارک که از سال ۱۹۲۵ پذیرای بازدید کنندگان بوده است، قدمتی ۱۰۰۰ ساله دارد و در شهر پکن پایتخت چین قرار دارد و البته که فقط یک پارک و فضای سبز نیست بلکه سازه ها و ساختمان های تاریخی زیادی را هم در خود جای داده است. پارک بیهای در پکن دارای وسعتی معادل ۶۹ هکتار است. یکی از دیدنی ترین بخش های این پارک سالن ۴ اژدها و ۹ اژدها است که مردم چین نسبت به این سالن ها باور مذهبی دارند.

پارک بیهای لندن
با تماشای این ویدیو، ۴ دقیقه در طبیعت اسلواکی نفس بکشید!
با تماشای این ویدیو، ۴ دقیقه در طبیعت اسلواکی نفس بکشید!
آکواریوم S.E.A سنگاپور
آکواریوم S.E.A سنگاپور
۶ جاذبه دیدنی از مارسی فرانسه
۶ جاذبه دیدنی از مارسی فرانسه
جاذبه های دیدنی کازابلانکا+ تصاویر
جاذبه های دیدنی کازابلانکا+ تصاویر