بوستان سرچشمه، یکی از محبوب ترین جاذبه های استان مرکزی

بوستان سرچشمه در استان مرکزی

یکی از جاذبه های دل انگیز شهر محلات در استان مرکزی بوستان سرچشمه است، پارکی با هوای دلپذیر و فضایی سبز طراوت بخش که جایی مفرح و مناسب برای گذراندن روزهای گرم تابستان است. چشم اندازهای بینظیر و امکانات تفریحی، گردشگران زیادی را به این پارک جذاب می کشاند به طوری که این بوستان به پرگردشگرترین جاذبه استان مرکزی تبدیل شده است. گردشگران زیادی در سفر به شهرهای مختلف به دنبال پارکی جذاب می گردند تا چند ساعتی را در آغوش طبیعت بگذرانند و شهر محلات با داشتن این پارک به خوبی از مهمانان پذیرایی می کند. می خواهیم درباره بوستان سرچشمه در محلات حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

بوستان سرچشمه
مطالب مرتبط:
روستای انجدان، نگین گردشگری اراک
منطقه حفاظت شده هفتاد قله | از دیدنی های اراک
حمام چهارفصل، حمامی تاریخی در اراک

پارک ها با وجود درختان، گل ها، چمن کاری ها و البته حوض ها و دریاچه ها از محبوب ترین جاذبه های طبیعی اند جایی که می توانید به دل طبیعت بزنید و ساعت ها به دور از هیاهو و شلوغی مرکز شهر بودن در طبیعت را کاملا احساس کنید. بوستان جایی برای تفریح و بودن در میان طبیعت و حیات وحش است و مملوء از فواره، چمنزارها و درختان سرسبز. گاهی پارک ها آنقدر مورد استقبال گردشگران قرار می گیرند که خیلی زود به جاذبه محبوب گردشگری و جایی شلوغ برای تفریح و گشت و گذار تبدیل می شوند. بوستان سرچشمه در محلات استان مرکزی هم یکی از همین بوستان های دلپذیر است، پارکی که با چشم اندازهای رویایی و دل انگیز حتی آوازه اش در کل ایران هم پیچیده است.

چشم اندازهای بوستان سرچشمه

مگر می شود به محلات رفت و بوستان دلپذیر این شهر را نادیده گرفت، بوستانی که حتی به نماد شهر محلات تبدیل شده و شهر را بدون آن نمی توان تصور کرد. خیلی ها محلات را به هوای سالم و پاک، چشم اندازهای جذاب طبیعی و البته پرورش گل های بهشتی و زینتی می شناسند پس وجود بوستانی رویایی در این شهر اصلا تعجب برانگیز نیست بوستانی که حتی اسمش هم حسی از طراوت و سرزندگی را در وجودتان بیدار می کند. اما چرا نام این بوستان، سرچشمه شد؟ چون در اینجا چشمه ای پرآب جریان دارد، چشمه ای که از دامنه رشته کوه هفتاد قله سرچشمه می گیرد و آب آن نه تنها برای آبیاری درختان و گل های پارک بلکه برای آب شرب و آبیاری زمین های کشاورزی هم استفاده می شود.

سرچشمه در واقع نامی چشمه ای پر آب در بلندترین بخش محلات است. پارک سرچشمه در کنار این چشمه ساخته شده تا محلی باشد بای تفریح و استراحت خانواده ها. بدون شک در تابستان هیچ چیز مثل نشستن در سایه سار درختان چنار این بوستان و لذت بردن از چشم اندازها روح تان را جلا نمی دهد. به میانه های پارک که برسید جوی آب زلالی نظرتان را جلب می کند جویی که درختان تنومند و نهال های جوان را سیراب می کند و طراوتی تازه به فضای پارک می دهد.

پراک معروف محلات

بوستان سرچشمه پوشیده از درختان سربفلک کشیده، گل های رنگارنگ، چمن کاری ها و البته دریاچه ای تفریحی ست. در میان درختانی که فضای پارک را دل انگیز و با طراوت کرده اند درختان چنار بیشتری به چشم می خورند که طبیعتی بی بدیل را خلق کرده اند. جذابیت های بوستان سرچشمه آنقدر گردشگران را تحت تاثیر قرار داده که اینجا حدود ۸ سال پیش در بین ۹۰ گردشگاه تفریحی در جایگاه ۹ گردشگری کل ایران قرار گرفت.

چیزی که در این پارک بیشتر از همه به چشم می آید به غیر از جوی آب که هوای طراوت بخشی را برای طبیعت به ارمغان آورده گل های رنگارنگ و خوشبو است که چشم اندازهایی خلق کرده تماشایی و فراموش نشدنی. وجود این همه گل های خوشبو و خاص به دلیل اینه که محلات به شهر گل معروف است و بیشتر گل های این پارک در باغ های سراسر محلات پرورش پیدا می کنند.

طبیعت بوستان سرچشمه

اما محبوب بودن این پارک فقط محدود به چشم انداهایش نیست اینجا آنقدر هوای پاک و تمیزی دارد که نمی توان از استشمام این هوای پر از اکسیژن خالص به این راحتی ها گذشت. با اینکه اراک شهری صنعتی ست و هوای آن چندان پارک نیست اما در شهر محلات قضیه کاملا فرق می کند؛ هوای پاک محلات اینجا را به بهشت محبوب گردشگران تبدیل کرده است مخصوصا بوستان سرچشمه با این همه درخت و آب و چشمه باید هم یکی از بهترین آب و هوا های شهر را داشته باشد. همین ویژگی هاست که مردم زیادی را از شهر صنعتی اراک به این بوستان دلفریب می کشاند تا مدتی را به دور از شهرشان  استراحت و تفریح کنند.

همین که تعطیلات می شود تعداد گردشگران پارک چندین برابر می شود طبیعت دوستانی که به شوق تجربه ی طبیعت و هوای پاک راهی این منطقه ی خوش آب و هوا می شوند. امروز دیگر با شلوغ شدن شهرها و از بین رفتن باغ ها وجود پارک ها مثل موهبتی پیوند دهنده ی آدم ها و طبیعت است. این پارک ها نه فقط اکسیژن و طراوت به شهرها می بخشند بلکه حال آدم ها را هم خوب می کنند. بوستان سرچشمه در شمال شهر محلات و خیابان سرچشمه قرار دارد، همین که به خیابان سرچشمه بروید خانواده های زیادی را می بینید که با مقداری غذا و زیرانداز در حال رفتن به پارک هستند تا مدتی را در میان طبیعت بگذرانند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد