تفریحاتی رایگان برای اهل هنر و تکنولوژی در توکیو

تفریحاتی رایگان در توکیو

درست است که توکیو شهر گران قیمتی برای سفر محسوب می شود، اما با قدری جست و جو می توانید متناسب با سلیقه تان راه هایی رایگان برای تفریح در این شهر پیدا کنید. در این یادداشت سه پیشنهاد برای دوستداران هنر و تکنولوژی ارائه می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
نکاتی کوتاه اما کلیدی درباره ژاپن
در ونکوور و توکیو ارزان و لوکس اقامت کنید
origami

 اوریگامی یاد بگیرید

اوریگامی یکی از روش های وقت گذرانی و تفریح ژاپنی ها است که در آن کاغذ را به اشکال مختلفی تا می کنند تا شبیه انواع حیوانات، گیاهان و وسایل مختلف شود. اگر چه در سال های اخیر این هنر در سراسر جهان محبوب شده است اما فراموش نکنید که ریشه اصلی و مبدا آن در توکیو است که شما می توانید این هنر را تماشا کرده و به رایگان بیاموزید. برای این کار کافی است به تالار اوریگامی کایکان (Origami Kaikan) که به این هنر سنتی ژاپنی اختصاص داده شده، مراجعه کنید. در طبقه همکف، بازدیدکنندگان با تعداد زیادی از آثار هنری که در کارگاه طبقه چهارم ساخته می شود، مواجه خواهند شد. درهای این استودیو همیشه به روی بازدیدکنندگان باز بوده و شما می توانید شاهد مراحل ساخت این هنر دستی باشید. در طبقه سوم کاغذهای مخصوص اوریگامی و همچنین تعداد زیادی از آثار فوق برای فروش ارائه می شوند که می تواند سوغاتی خوبی محسوب شود. دوبار در هفته مدیر این مجموعه و استاد بزرگ اوریگامی، مهارت خود را به نمایش عمومی گذاشته که دیدن این برنامه بسیار شگفت انگیز است.

shiseido gallery

تماشای گالری های عکس

ممکن است شما تاکنون تصاویر زیادی از شهر توکیو دیده باشید، اما در این شهر وقت آن است که تصاویر عادی را کنار گذاشته و از فرصت های متعدد دیدن گالری های تصاویر و عکس های حرفه ای لذت ببرید. شرکت های فوجی (Fuji) ، کنون (Canon)، کداک (Kodak) و نیکون (Nikon) هر یک دارای نمایشگاه هایی در شهر هستند که بازدیدکنندگان می توانند به رایگان از آن ها دیدن کرده و از عکس های حرفه و آماتور آن دیدن کنند. بیشتر این نمایشگاه ها همچنین یک موزه دوربین های عکاسی نیز دارند که دیدن آن ها جالب خواهد بود. بیشتر این گالری ها از روز دوشنبه تا شنبه فعال بوده و بسیاری از آن ها دارای راهنما به زبان انگلیسی نیز هستند. در بیشتر این گالری ها محصولات و تصاویری به همراه توضیحات و نوشته های جانبی وجود دارند. گالری شیسیدو (Shiseido) همچنین نمایشگاهی رایگان از تجهیزات وابسته به عکاسی نیز دارد.

sony company

بازدید از نمایشگاه ها

بهترین نمایشگاه شهر توکیو به شرکت سونی تعلق دارد که چهار طبقه از ساختمان جالب توجه و شگفت انگیز ۱۱ طبقه سونی را به خود اختصاص داده است. در این نمایشگاه، شما می توانید جدیدترین محصولات سونی که برخی از آن ها هنوز برای فروش روانه بازار نشده اند را در دست گرفته، با آن ها کار کرده و قابلیت هایش را امتحان کنید. در این نمایشگاه، از دست زدن به محصولات و امتحان کردن آن ها نترسید زیرا کارکنان شرکت سونی شما را تشویق می کنند که آخرین دوربین های ویدئویی را گرفته و با آن فیلم برداری کنید، به سیستم های پخش موسیقی ماشین گوش داده و آن را امتحان کنید، با آخرین نمونه های پلی استیشن بازی کرده و جدیدترین کامپیوترهای ساخت شرکت سونی را بررسی کنید.

یکی دیگر از نمایشگاه های جالب توجه در توکیو، نمایشگاه Toto است که شما می توانید در آن آخرین فناوری های مربوط به سرویس های بهداشتی و حمام را مشاهده کنید. توالت های خودکار (washlet) که همه چیز در آن خودکار بوده و شما می توانید با صفحه کنترل های ویژه ای میزان خروجی آب که به صورت اتوماتیک برای شست وشو اسپری می شود، دمای آب، خشک کن و سیستم کنترل از راه دور آن کار کنید. در اینجا همچنین فرصت دیدن وان های ویژه و لوکس حمام را که دارای قیمت ۳۰ هزار دلار هستند را دارید. از جمله دیگر نمایشگاه های مشهور توکیو می توان به نمایشگاه پاناسونیک و بسیاری از شرکت های مشهور طراح  اشاره کرد.

چطور از فرودگاه توکیو به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه توکیو به مرکز شهر برویم؟
با رفتن به این گلخانه صدای گیاهان را بشنوید!
با رفتن به این گلخانه صدای گیاهان را بشنوید!
سگی که نماد وفاداری ژاپنی ها شد!+ تصویر
سگی که نماد وفاداری ژاپنی ها شد!+ تصویر
در توکیو قدم بزنید +ویدیو
در توکیو قدم بزنید +ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code