بلیط هواپیما

تنگه چاه کوه کجاست؟

تنگه چاه کوه

تنگه چاهکوه نام تنگه ای در یکی از زیباترین جزایر ایران یعنی قشم است که به دلیل شکل و ظاهر عجیب و منحصر بفردش حالا نه تنها در ایران بلکه در جهان شهرت پیدا کرده است. این تنگه، حاصل میلیون ها سال فعالیت پدیده های طبیعی و عوامل طبیعی است و وقتی به آن نگاه می کنید، اینطور به نظر می رسد که به سیاره ی دیگری سفر کرده اید. در ادامه ی این نوشتار از الی گشت، همه چیز را درباره ی این تنگه به شما خواهیم گفت.

تنگه چاه کوه

تنگه ی چاه کوه کجاست؟

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره بازار تهران
ایرانگردی امروز در گنبد سلطانیه، بلندترین گنبد آجری جهان

چاه کوه نام تنگه ای بسیار زیبا و دیدنی در جنوب ایران و در بخش شرقی جزیره ی قشم است و یکی از عجایب هفتگانه این جزیره محسوب می شود. چاهکوه دارای عمق ۱۰۰ متر است و صخره های آن با ظاهر غیر معمولی که دارند می توانند ساعت ها شما را به تماشای خود بنشانند.

جالب است بدانید به این دره، دره ی مقدس چاهکوه هم می گویند و دلیل این موضوع است که در گذشته، چاهکوه محلی برای درخیره ی آب بوده است و از انجا که آب در گذشته دارای قداست خاصی بوده است، این محل را مقدس می دانسته اند.

در تنگه چاه کوه چه ببینیم؟

به محض ورود به تنگه، با دنیایی از صخره های غول آسا و عظیم که در هر ۲ طرف قرار دارند، روبرو می شوید. با پیمودن مسافتی و با حرکت به جلو، دیگر به جایی می رسید که عبور از آن یا غیر ممکن است و یا به سختی کامل انجام می شود، برای عبور از بعضی از قسمت ها که دیوارها به هم بسیار نزدیک می شوند، برای عبور مجبورید به پهلو حرکت کنید. با این وجود عبور حتی سخت از این دیواره ها، شما را وارد دنیای جدیدی از شگفتی ها طبیعت ایران می کند.

تنگه چاه کوه در قشم
عکس تنگه چاه کوه

شکل جالب صخره های تنگه چاهکوه و علت ایجاد آن

صخره های چاهکوه در طول میلیون ها سال و بر اثر تغییرات فرسایشی به وجود آمد اند و شکل و شمایل امروزه را به وجود آورده اند. در بعضی از قسمت های صخره ها، خط های فرسایشی زیبایی به چشم می خورد و در قسمت ها دیگر، شکاف ها و سوراخهای عمیق که به دلیل استعداد برخی از قسمت های صخره برای فرسایش و انحلال است.

جدای از پیاده روی در لابه لای صخره ها و کشف مناطق جدید و شگفت، قطعا وجود چنین صخره ای جالبی، سوژه هایی عالی برای عکاسی هستند که حتما باید در گردشتان مد نظر داشته باشید. اگر هم بتوانید در شب از این تنگه دیدن کنید، با یکی از زیباترین صحنه های خلقت روبرو می شوید. شاید به دلیل نردیک بودن صخره ها به هم، خیلی نتوانید قسمت وسیعی از آن را در بالای سرتان ببینید با این وجود همان تکه ی کوچک هم که مانند فرشی از ستاره است، آسمان مناطق کهکشانی را به یاد شما می آورد.

تنگه چاه کوه در شب

چگونه به تنگه چاهکوه برویم؟

برای رفتن به این تنگه ابتدا باید خودتان را به استان هرمزگان و جزیره ی قشم برسانید. بهتر است از ابتدا رزرو هتل در قشم را انتخاب کنید. بعد از آنجا می توانید به میدان درگهان این جزیره رفته و با پیمودن مسیری ۲۰ کیلومتری در جاده ی غربی این میدان به سمت روستای چاهوی شرقی بروید و بعد از پیمودن کمتر از ۲ کیلومتر، می توانید تنگه را ببینید.

اگر در بیابان گم شدیم چطور نجات پیدا کنیم؟
اگر در بیابان گم شدیم چطور نجات پیدا کنیم؟
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری خرمشهر
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری خرمشهر
رونمایی از وقف‌نامه حمام و مسجد علیقلی آقا
رونمایی از وقف‌نامه حمام و مسجد علیقلی آقا
اسرار زیگورات چغازنبیل
اسرار زیگورات چغازنبیل