۷ جاذبه دیدنی از گرگان + تصویر

جاذبه های گرگان

شمال ایران با جنگل های سرسبز و دریای خزر از پرطرفدارترین مناطق ایران برای سفر و گشت و گذار است. گرگان مرکز استان گلستان یکی از سه استان کناره دریای خزر است که از متنوع ترین شرایط محیطی را دارد. در همین شهر می توانید زیباترین جاذبه های طبیعی مثل کوه، بیابان، دریا، رودخانه، زمین کشاورزی، جنگل، تالاب، دشت و چمنزار را ببینید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با جاذبه های گرگان آشنا شوید.

گرگان

مسجد جامع گرگان

مطالب مرتبط:
پارک ملی گلستان، اولین پارک ملی ایران
نمک آبرود، شهرک توریستی شمال

برای دیدن مسجد جامع گرگان یاید به کنار بازار اصلی نعلبندان بروید. در اینجا مسجدی به شکل مربع مستطیل می بینید که مناره ای زیبای کروی دارد. این مناره ها کتیبه هایی به خط کوفی دارند که نشان از قدمت طولانی آن هاست. این مسجد در زمان سلجوقیان درست شده و ۱۶۰۰ مترمربع مساحت دارد.

مسجد جامع گرگان

پارک جنگلی ناهارخوران

در ۴ کیلومتر ی جنوب گرگان در دو طرف جاده پارک جنگلی خوش آب و هوا با دامنه های شیب دار جنگلی را می بینید که از قدیم تا به حال از پارک های اصلی برای گردش و تفریح مردم است. می توانید در این پارک پیکنیک برپا کنید و روزی خوش را در قلب طبیعت بینظیر شمال بگذرانید.

پارک جنگلی ناهارخوران

دیوار دفاعی گرگان

باورتان می شود در ایران و در استان گرگان دیواری مثل دیوار چین وجود داشته باشد؟ این دیوار به طول ۲۰۰ کیلومتر در زمان ساسانیان ساخته شده و بعد از دیوار چین و آلمان سوین دیوار یلند دنیاست. این دیوار از ناحیه گمیشان تا کوه های گلیداغ در شمال شرق کلاله امتداد پیدا کرده است.

دیوار دفاعی گرگان

پارک ملی گلستان

اولین پارک ملی و بزرگ ترین پارک طبیعی ایران است که بیشترین قسمت آن در استان گلستان قرار دارد. در این پارک گیاهان، حیوانات و پرندگان متنوعی می بینید و ساعت ها محو تماشای چشم اندازهایی تماشایی می شوید.

پارک ملی گلستان

آبشار لوه

شهر گالیکش در استان گلستان آبشارهای زیادی دارد که یکی از دیدنی ترین آن ها آبشار لوه است که ۷۵ متر ارتفاع دارد و در کنار پارک ملی گلستان قرار گرفته است. آبشار در احاطه ی جنگلی انبوه است و از دیدنی ترین جاذبه های این منطقه به شمار می رود.

آبشار لوه

میل گنبد

بلندترین برج تمام آجری دنیا را در شهر گنبدکاووس ببینید. قدمت برج میل گنبد به قرن چهارم هجری برمی گردد و به شیوه معماری رازی ساخته شده است.

میل گنبد

آبشار رنگو

در ۶ کیلومتری جنوب غربی گرگان، آبشاری ۷ متری با بستری نیم دایره قرار دارد که دیدن از آن روی دیگری از مناظر رویایی شمال ایران را برایتان به نمایش در می آورد. در کنار این آبشار درختان سربفلک کشیده می بینید و از هوای خنک و طراوت بخش اطراف لذت می برید. نزدیک آبشار کمپی قرار دارد که طبیعت گردان و کوهنوردان می توانند در آنجا بمانند.

آبشار رنگو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد