بلیط هواپیما

جاذبه های گردشگری معروف شهر ادنسه در دانمارک

جاذبه های گردشگری شهر ادنسه دانمارک

ادنسه سومین شهر بزرگ دانمارک است و در آن جاذبه های گردشگری زیادی، هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان وجود دارند. در بدو ورود به این شهر، فضای تاریخی آن شما را حیرت زده می کند. البته امروزه خیابان های مدرن و مراکز خرید بسیار شکیلی هم در این شهر احداث کرده اند. در این شهر تاریخی، موزه های بسیار معروفی همچون موزه هانس کریستین اندرسون (the Hans Christian Andersen Museum) و موزه Møntergården وجود دارند که می توانید به دیدنشان بروید. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه شوید تا معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر ادنسه دانمارک را برایتان معرفی کنیم.

جاذبه های گردشگری شهر ادنسه دانمارک

جاذبه های معروف شهر ادنسه

قلعه اگسکو | Egeskov Castle

مطالب مرتبط:
اسکاگن، شهری زیبا و دوست داشتنی در دانمارک
معرفی کامل شهر راسکیله، یکی از قدیمی ترین شهرهای دانمارک
جاذبه های دیدنی ریبه، قدیمی ترین شهر دانمارک

با کمتر از ۳۰ دقیقه رانندگی از شهر ادنسه، قلعه افسانه ای اگسکو، سالم ترین قلعه تاریخی در کل اروپا واقع شده است. بنای فعلی این ساختمان را شخصی به نام Frands Brockenhuus در سال ۱۵۵۴ ساخته است. این عمارت باشکوه رنسانسی، به منظور دفاع در برابر حمله دشمنان دانمارک احداث شده و شامل دو بنای بزرگ مسکونی است که توسط راهروهایی ضخیم و مخفی با هم در ارتباط هستند. در طی قرن های متمادی این قلعه تغییرات زیادی کرده و حتی چند سالی هم به عنوان مزرعه مورد استفاده قرار گرفته است. در این قلعه یک موزه خودروهای قدیمی در سال ۱۹۶۷ افتتاح شده است. یک مسیر پیاده روی در بالای درختان هم در این مکان ایجاد کرده اند که محبوبیت زیادی بین گردشگران پیدا کرده است. قلعه اگسکو یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر ادنسه دانمارک است.

قلعه اگسکو در ادنسه دانمارک

موزه هانس کریستین اندرسون | Hans Christian Andersen Museum

موزه هانس کریستین اندرسون که از سال ۱۹۰۸ میلادی آغاز به کا کرده است، به زندگی و کار نویسندگان بزرگ اختصاص داده شده است. در این موزه می توانید به تماشای مصنوعات، آثار ادبی و لوازم هانس کریستین بنشینید. در این موزه همچنین یک کامپیوتر وجود دارد که از طریق آن می توانید تمامی کتاب های هانس را ورق بزنید و یا اشعار او را گوش کنید. در فروشگاه کتاب فروشی این موزه، مجموعه گسترده ای از کتاب های ادبی از نویسندگان مطرح دانمارک و جهان وجود دارند که در صورت تمایل می توانید خریداری کنید.اندرسون از سال ۱۸۰۷ تا ۱۸۱۹ در این مکان زندگی می کرده است.

موزه هانس کریستین اندرسون

روستای فضای باز فونن | Funen Open-Air Village 

در حدود ۳٫۵ کیلومتری مرکز شهر ادنسه، روستای جذاب و تماشای فونن قرار گرفته است. این روستای مقصد تورهای یکروزه طبیعت گردی و بهترین مکان برای تماشای زندگی روستاییان دانمارک است. تجربه زندگی روستایی در میان کلبه های کارگران و مزرعه داران و مغازه های سنتی روستاییان، بسیار لذت بخش خواهد بود. در ماه های فصل تابستان، این روستای رونق زیادی دارد و راهنماهای محلی آن گردشگران را برای تماشا و خرید آثار ارگانیک، صنعتی و صنایع دستی این منطقه به سمت کارگاه های روستا راهنمایی می کنند.

در سفر به روستای فونن، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر ادنسه دانمارک، غذاهای محلی و محصولات غذایی طبیعی این منطقه را فراموش نکنید.

روستای فونن دانمارک

موزه راه آهن دانمارک | Denmark’s Railway Museum

در فاصله کمتر از ۱٫۵ کیلومتری کلیسای جامع ادنسه، موزه شگفت انگیز راه آهن دانمارک با لوکوموتیوهای قرن ۱۹ امی زیبایش قرار گفته است. در این مکان به دورانی خواهید رفت که قطارهای بخار در سراسر اروپا حرکت می کردند. بنای این موزه زمانی، کارگاه موتورسازی DSB و شرکت راه آهن شمال دانمارک بود و در حال حاضر به عنوان نمایشگاهی از تاریخ و تکنولوژی راه آهن دانمارک مورد استفاده قرار می گیرد. در موزه راه آهن دانمارک، همچنین می توانید سواری با یک قطار بخار بسیار قدیمی را تجربه کنید.

موزه راه آهن دانمارک

تالار هنر برندتز | Brandts Art Hall (Brðndts Klædefabrik)

در غرب شهر ادنسه، با ده دقیقه پیاده روی از کلیسای جامع شهر می توانید به تالار هنر برندتز سری بزنید. جالب اینجاست که این مکان قبلا یک کارخانه پارچه بافی بوده، ولی امروزه به موزه ای هنری با مغازه ها، رستوران ها و کافه های بسیار تبدیل شده است. خود نمایشگاه هنری این موزه حدود ۱۶۰۰ متر مربع مساحت دارد. در اتاق های این موزه که زمانی کارگران کار می کردند، امروزه نقاشی ها، مجسمه ها و طیف وسیعی از آثار هنری دیگر وجود دارند. اخیرا مجموعه جدیدی شامل ۱۵ هزار اثر هنری کلاسیک و عکس هم به این مجموعه اضافه شده اند.

تالار هنر برندتز

تالار شهر ادنسه و میدان فلاخاون | Odense Town Hall & Flakhaven Square

بسیاری از جاذبه های گردشگری شهر ادنسه دانمارک در مرکز این شهر قرار دارند. در این منطقه و در مجاورت کلیسای جامع و تالار شهر، پیاده راهی معروف قرار دارد که دور تا دورش با مغازه های جذاب پر شده است. در میدان فلاخاون و در جوار خیابان Vestergade، تالار شهر قرار دارد که در قرن نوزدهم و با آجرهایی قرمز رنگ ساخته شده است. آثار هنری بسیاری از جمله مجسمه هایی باشکوه در این موزه در معرض نمایش قرار گرفته اند. همچنین، در فصل تابستان کنسرت های زیادی در تالار شهر ادنسه برگزار می شوند.

تالار شهر ادنسه

کلیسای جامع سنت کنود | St. Knud’s Cathedral

در جنوب تالار شهر، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر ادنسه دانمارک به نام کلیسای سنت کنود قرار گرفته است. نام این کلیسا از فردی به نام کنود چهارم که ساخت آن را در سال ۱۱۰۰ میلادی آغاز کرد، گرفته شده است. کلیسای اصلی، در قرن ۱۲ ام میلادی به طور کامل در آتش سوخت و بعد از آن بنای فعلی در سال ۱۳۰۰ ساخته شد. حدود ۲۰۰ سال طول کشید تا این بنا به طور کامل ساخته شود! مهم ترین ویژگی این بنا، دخمه های زیر آن هستند که در آن ها پادشاهان زیادی به خاک سپرده شده اند. کلیسای سنت کنود یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری شهر ادنسه دانمارک است که حتما باید ببینید.

کلیسای جامع سنت کنود

ادنسه یکی از زیباترین شهرهای کشور دانمارک است. باغ وحش ادنسه (Odense Zoo)، موزه تاریخ محلی Møntergården و پارک Munke Mose هم از دیگر جاذبه های معروف این شهر هستند که در سفرتان حتما باید سری هم به آن ها بزنید.

منبع: planetware.com

بهترین هتل های فوتبالی دنیا (قسمت اول)
بهترین هتل های فوتبالی دنیا (قسمت اول)
با جاذبه های شهر زیبای آتن بیشتر آشنا شوید
با جاذبه های شهر زیبای آتن بیشتر آشنا شوید
جاذبه های ونیز
جاذبه های ونیز
خیابان های رویایی درسدن در آلمان (عکس)
خیابان های رویایی درسدن در آلمان (عکس)