محل زندگی واقعی دزدان دریایی کشف شد! + تصویر

جزایر دزدان دریایی

از قرن هفدهم تا نوزدهم میلادی بیشتر دریاها در تسخیر دزدان دریایی بود. آن ها با کشتی های بزرگ خود در آب های آزاد دنیا پرسه می زدند تا سوژه مناسب خود برای غارت را پیدا کنند. دزدان دریایی همچنین تلاش می کردند تا تا در نقاط مختلف دنیا پایگاه های ثابتی برای خود مهیا کنند. در این مطلب چند مورد از جزایری را که این افراد در آن حکومت می کردند، معرفی می کنیم. به این جزایر دزدان دریایی در اصطلاح بهشت دزدان دریایی می گویند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جزایر دزدان دریایی

معرفی معروف ترین جزایر دزدان دریایی

بندر رویال | Port Royal

مطالب مرتبط:
چند دقیقه گشت دریایی در هاوانا
چگونه یک جزیره بخریم؟
چگونه صاحب یک کشور شویم؟!

بخشی از اولین قسمت فیلم دزدان دریایی کارائیب، حاوی نکاتی واقعی بود. دزدان دریایی حضور طولانی مدت و قابل توجهی در بندر پورت رویال داشتند. این بندر در جامائیکای امروزی قرار دارد. پورت رویال یک بندرگاه طبیعی در سواحل جنوب شرقی بود. در اواخر قرن هفدهم، پورت رویال از نظر اهمیت همانند بندر بوستون که یکی از  بزرگترین بنادر اروپاست، بود. این بندر در مرکز منطقه دریای کارائیب قرار داشت و در آن طیف وسیعی از دزدان دریایی، افراد فاسد و هوس باز و غارتگران زندگی می کردند.

بندر رویال

درحالی که برخی از این دزدان دریایی، فقط یکسری اراذل و اوباش بودند، بسیاری از آن ها به طور سازمان یافته و با دولت بریتانیا همکاری می کردند تا کشتی ها و بنادر اسپانیایی ها را غارت کنند. یک دزد دریایی معروف به اسم هنری مورگان (Henry Morgan) حتی موفق شد به درجه فرمانداری بندر رویال برسد. زلزله و سونامی گسترده ای که در سال ۱۶۹۲ در این بندر رخ داد، باعث نابودی آن و کشته شدن هزاران نفر در این بندر شد. برخی از افراد، این بلای طبیعی را یک مجازات الهی برای شهری می دانند که در آن فقط دزدی و پلیدی رخ می داد.

جزیره سنت ماری | St. Mary’s Island

در نزدیکی ساحل زیبای ماداگاسکار، جزیره کوچکی به نام سنت ماری قرار داشت که از حدود سال ۱۶۷۰ تا ۱۷۳۰ محل زندگی و فرمانروایی بیش از ۱۰۰۰ دزد دریایی بود. این جزیره، فقط یکی از جزایر دزدان دریایی در دنیاست که به دلیل خلیج های بکرش، محل مناسبی برای لنگر انداخت کشتی دزدان بود. چیزی که این جزیره را برای دزدان دریایی جذاب تر می کرد، نزدیک بودن آن به یکی از معروف ترین مسیرهای تجاری دریایی در آن دوران بود که در آن کشتی های بسیاری، ثروت زیادی را از خاور مشرق منتقل می کردند.

شواهدی بسیاری از تنها گورستان دزدان دریایی در جهان که در این جزیره قرار دارد، بدست آمده اند که نشان می دهند در این جزیره قانون و نظم خاصی بر پا بوده است. افسانه های دزدان دریایی همچون افسانه کاپیتان کید در این جزیره اتفاق افتاده است. همچنین شایعات بسیاری در این جزیره پیرامون حکومت یک دزد دریایی بزرگ در آن به گوش می رسد که البته هیچگاه به اثبات نرسیدند.

جزیره سنت ماری

تورتگا | Tortuga

تورتگا یکی دیگر از جزایر دزدان دریایی در دنیاست. این مکان، یک جزیره صخره ای است که در شمال هائیتی امروزی واقع شده است. در سال ۱۶۰۰ این مکان رقیبی برای بندر رویال محسوب می شد. در ابتدا تورتگا توسط اسپانیایی ها، فرانسوی ها و انگلیسی استعمار شد. بعد از مدتی، دزدان دریایی حضور پر رنگی از خود در جزیره نشان دادند. دزدان دریایی این جزیره، گروه های شبه قانونی بودند که توسط دولت های فرانسه و انگلیس حمایت می شدند. ماموریت این دزدان، غارت اموال اسپانیایی ها در جزیره و دریاها بود.

در حقیقت کشتی ها در این منطقه دائما غارت می شدند! در سال ۱۶۴۵ تورتگا کاملا زیر نظر فرانسوی ها بود. دولت فرانسه برای سرکوب قدرت این دزدان در جزیره، ۱۶۵۰ زن روسپی را وارد جزیره کرد تا این دزدان دریایی را گیج کنند و سپس آن ها را سرکوب کرد.

جزیره تورتگا

نیو پراویدنس | New Providence

نیو پراویدنس در باهاماس یکی دیگر از جزایر دزدان دریایی است. این مکان یک مستعمره انگلیسی در قرن ۱۸ ام بود. شرور ترین دزدان دریایی تاریخ از جمله کاپیتان پرنده سیاه (notorious Blackbeard) در این جا زندگی می کرد. این جزیره به خاطر بی قانونی و شرارت بدنام و مشهور بود. دزدان این جزیره به راحتی به خطوط حمل و نقل تجاری دریاها حمله می کردند.

به دلیل افزایش بیش از حد دزدان دریایی در این جزیره و ترس از این قدرت، دولت انگلیس در سال ۱۷۱۸ یک دزد دریایی بازنشسته شده به نام ووودس راجرز را به عنوان فرماندار این جزیره انتخاب کردند. این فرد با کمک کشتی های نظامی انگلستان مبارزه با دزدان دریایی را آغاز کرد و مجازات های شدیدی را برای کسانی که مقاومت می کردند، اعمال کرد. دزدانی که فرار می کردند، در جزیره های دیگری به دنبال مسکن می گشتند. پس از چند سال مبارزه، نیو پراویدنس به عنوان جزیره ای قانون مدار و امن در دنیا شناخته شد.

جزیره نیو پراویدنس

خلیج کلو | Clew Bay

خلیج کلو که در سواحل غربی ایرلند قرار دارد، در واقع خانه یکی از بزرگترین گروه های دزد دریایی در دنیا بود. در اواخر دهه ۱۵۰۰ این جزیره توسط “گریس او مالی” وحشی و درنده اداره می شد. این فرد توسط غارت و ایجاد رعب و وحشت، توانست کنترل بخش وسیعی از سواحل ایرلند را در دست بگیرد.

خلیج کلو

این زن لقب ملکه دزدان دریایی را داشت و بر صدها ملوان و ده ها کشتی بزرگ جنگی فرمانروایی می کرد. او موفقیت های بسیاری در دزدی کسب کرد و حتی توانست با ملکه انگلستان، ملکه الیزابت اول درباره برخی مسائل ملاقات و مذاکره کند.

منبع: thevintagenews.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد