بلیط هواپیما

جزایر پرنس، تجربه ای متفاوت در استانبول

جزایر پرنس در استانبول

جزایر پرنس (Princes’ Islands) از جاذبه های گردشگری مهم استانبول است که اگر بخواهید در تعطیلات خود از آن بازدید کنید باید یک روز کامل وقت بگذارید. اگر نمی دانید که در سفر به جزیره پرنس چه چیزی انتظار شما را می کشد و یا اگر در بازدید از این جزایر زیبا تردید دارید این پست برای شماست. با خواندن ادامه مطلب با جزیره پرنس بیشتر آشنا می شوید، الی گشت را همراهی کنید.

جزایر پرنس
مطالب مرتبط:
گردش در منطقه سلطان احمد استانبول
تفریحات متفاوت استانبول را تجربه کنید!

جزایر پرنس مجموعه ای از ۹ جزیره نسبتا کوچک و بکر هستند که در دریای مرمر، در چند کیلومتر استانبول قرار دارند. در عصر بیزانس از این جزایر به عنوان تبعیدگاه استفاده می شد اما امروز این محل تبدیل به مقصد محبوب گردشگران و مردم استانبول شده است تا با رفتن به آنجا به مدت یک روز از هیاهو و شلوغی شهری فاصله بگیرند. از ۹ جزیره، فقط ۴ جزیره بویوک آدا، بورگاز آدا، هیبلی آدا، و کینالی آدا  به روی گردشگران باز است، جزیره بویوک آدا بزرگ ترین و محبوب ترین جزیره این ناحیه است. دلیل نامگذاری این جزایر به نام پرنس (شاهزادگان) این است که در گذشته شاهزادگان طرد شده را به این محل تبعید می کردند.

جزایر پرنس چه جور جایی هستند؟

ویژگی اصلی همه جزایر پرنس سکوت و خلوت بودن این جزایر است. استفاده از هر نوع وسیله نقلیه ای که با موتور کار می کند در این محل ممنوع است و این باعث شده که جزیره آرام و بی سر و صدا باشد. در این محل تنها صدایی که می شنوید صدای زنگ دوچرخه ها و صدای خوشایند سم اسب هاست پس همانطور که شاید حدس زده باشید دراین جزایر برای رفت و آمد باید از دوچرخه و درشکه استفاده کنید.

جزایر استانبول

اما این تنها ویژگی ای نیست که این جزایر را منحصربفرد و خاص کرده است؛ اگر به این جزیره سفر کنید خود را در وسط کوچه های باریکی پیدا می کنید که در محاصره درختان کاج و کلبه های چوبی ویکتوریایی هستند. این جزیره، درختان سرو و نخل زیادی دارد که جاههای تفریحی آن را خنک و سرسبز کرده اند. پوشش جنگلی جزیره به همراه پس زمینه دریای مرمر، زیبایی خاصی را به این جزیره داده است. در این محل خانه های زیبای زیادی را می بینید که در گذشته محل زندگی اشخاص مهم بوده است.

جزایر استانبول

چگونه به جزایر پرنس برویم؟

بدون شک برای رفتن به این جزایر باید از قایق استفاده کنید، قایق های مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آن ها هر کدام که برای شما مناسب تر است را پیدا کنید. قایق های معمولی خیلی آهسته می روند به همین دلیل بهتر این است که در مسیر رفت از قایق های تندرو استفاده کنید  تا با به موقع رسیدن به جزیره بتوانید در قسمت های مختلف آن گردش کنید. در آخر هفته ها اگر هوا آفتابی باشد قایق ها زود پر می شوند و باید در یک صف طولانی بایستید تا نوبت ورود شما به قایق شود به همین دلیل بهتر است که صبح خیلی زود بروید. در این دریانوردی به مدت دو ساعت در قایق هستید، معمولا در طول مسیر دسته ای از مرغان دریایی شما را همراهی می کنند و از دست مسافران قایق غذا می خورند. به محض رسیدن به جزیره رستوران ها و کافه های زیادی را می بینید که می توانید در آنجا مدتی را استراحت و خستگی سفر را بدر کنید.

منبع: theistanbulinsider.com

معرفی هتل پارما تکسیم استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل پارما تکسیم استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل شرایتون آتازیر استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل شرایتون آتازیر استانبول | ۵ ستاره
استانبول را در چند دقیقه تماشا کنید + ویدئو
استانبول را در چند دقیقه تماشا کنید + ویدئو
معرفی هتل پوینت تکسیم استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل پوینت تکسیم استانبول | ۵ ستاره