با جزایر پرهنتیان مالزی آشنا شوید!

جزایر پرهنتیان Perhentian 

در سواحل شمال شرقی مالزی یکی از جاذبه دیدنی جهان قرار دارد. جزایر پرهنتیان Perhentian شامل دو جزیره ی پرهنتیان بسار یا پرهنتیان بزرگ و پرهنتیان کسیل یا پرهنتیان کوچک است. این مکان یک مجتمع ساحلی ایده آل برای تعطیلات خانوادگی در مالزی است. فضای سرسبز در اطراف جزیره، سواحل شنی سفید، دریا آبی گرم، یک جاذبه ی بی نظیر است که نباید آن را از دست داد. این مکان به عنوان یک بهشت دریایی شناخته شده است و بخشی از پارک ملی دریایی مالزی است.

در مناطق اطراف جزیره  چیزهای زیادی برای دیدن و لذت بردن پیدا خواهید کرد. پیاده روی در جنگل های جزیره، تپه ها، حیات وحش و زیست بوم آن و خیلی چیزهای دیگری که گردشگران را ساعت ها و روزها به خود جذب می کند. جزایر پرهنتیان Perhentian در زبان مالایا به معنی محل توقف است همان کاری که شما هم در عبور از این جزیره خواهید کرد و چاره ای جز توقف در این مکان ندارید تا زمانی را صرف گشت و گذار در جزیره کنید. در طبیعت گردی امروز با الی گشت به جزایر پرهنتیان Perhentian سفر کنید و با طبیعت زیبای این جزیره آشنا شوید.

جزایر پرهنتیان Perhentian

درباره جزایر پرهنتیان Perhentian

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به مالزی
راهنمای سفر به مالزی 

طبق نظر محققان جزایر پرهنتیان یکی از جزایری بوده که پناهندگان و ملوانان ویتنامی با قایق های خود در دهه ۱۹۷۰ در آن ساکن شدند. جزایر پرهنتیان در بسیاری از نقشه های قرن نوزدهم و بیستم با عنوان جزایر ایستگاه آمده است و بر این اساس عده ای از پژوهشگران معتقدند این موضوع بیان کننده آن است که عبارت نقطه توقف یک ترجمه از دوره استعمار انگلیس است.

طبق یک نظریه دیگر، بعضی از محققان بر این باورند که با توجه به نقش سنتی جزیره به عنوان نقطه ای برای تعاملات تجاری این مکان محل تبادل کالاهای بازرگانان بانکوک و مالزی بوده است و تجار این دو منطقه مدتهای طولانی در جزیره به فعالیت های تجاری مشغول بودند به همین دلیل این اسم برای آن در نظر گرفته شده است.

جزایر مالزی

این جزایر قرن ها محلی برای فعالیت ماهیگیران بوده است اما اکنون گردشگری بیشترین فعالیت اقتصادی جزایر پرهنتیان تشکیل می دهد و در سال های اخیر به خاطر توجه گردشگران به این منطقه صنعت توریسم در آن رشد زیادی داشته است. جزایر پرهنتیان دارای سواحل زیبا با آبی زلال و روشن است. همچنین وجود اقامتگاه های لوکس و مجهز در ساحل جزیره و جنگل های استوایی دنج، این جزیره را به یک ایستگاه توقف برای گردشگران تبدیل کرده است.

در این جزیره اثر تاریخی، موزه، یا مناظر دیدنی خاصی وجود ندارد اما سواحل چشم انداز خاص خود را دارند که  منحصر به فرد هستند. سواحل شنی سفید و تپه های پوشیده از جنگل منظره ی ساحل را جذاب می کند. خلیج مرجانی در جزیره کوچک تصویری زیبا از غروب خورشید را نشان می دهد.

جاذبه های مالزی

ویژگی های جزایر پرهنتیان Perhentian 

در جزایر پرهنتیان Perhentian  حیات وحش آن در زیر دریا بسیار جذاب و دیدنی است. لاک پشت های دریایی بزرگ، کلوخ ماهی، کوسه های دریایی سیاه و سفید فراوان و دیگر گونه های جانوری در آب های جزیره دیده می شود. اما در این جزیره با همه سادگی و زیبایی های فوق العاده اش باید مراقب بود چون تعداد زیادی از مارمولک ها وعنکبوت های سمی وجود دارد. در کنار امکاناتی که برای گردشگران در این جزیره وجود دارد لباسهای مختلف غواصی در هر دو خلیج کورال و لانگ بیچ وجود دارد که به گردشگران داده می شود تا در اعماق آب های جزیره حیات وحش آبی جزیره را ببینند.

بهترین زمان برای دیدار از جزیره بین ماه های مارس و نوامبر است گرچه که لذت بردن از جذابیت های این جزایر در تمام فصول امکان پذیر است اما اگر شما بین ماه های ژوئن و سپتامبر به جزیره می روید، ممکن است خوش شانس باشید و لاک پشت های سبز غول پیکر را در کنار ساحل ببینید. این جزیره برای لذت بردن از تعطیلات با خانواده ی خود، یک مکان عالی است که مناظر ساحلی بهشت گونه آن واقعیتی رویا گونه است.

سواحل پرهنتیان

گردشگری طبیعت، پایه اقتصادی جزایر پرهنتیان Perhentian است و سواحل شنی و ماسه سفید مرجانی که ممکن است پیاده روی با پای برهنه بر روی آن کمی سخت باشد و دریای آبی فیروزه رنگ جاذبه های طبیعت جزیره است. دیگر فعالیت های گردشگری شامل غواصی، شنا، کمپینگ، قایقرانی، ماهیگیری، پیاده روی در جنگل و موتور سواری است.

ده ها سایت غواصی در اطراف هر دو جزیره اصلی وجود دارد که خدمات را به گردشگران ارائه می دهد. زیرساخت های بسیار کمی در جزایر پرهنتیان وجود دارد هیچ چیز خاصی غیر از لذت بردن از خورشید و آب وجود ندارد. دسترسی به اینترنت در این جزیره کمی سخت است و هزینه آن بالاست و کافه های اینترنتی هزینه ۵ دلار در ساعت یا حتی بیشتر را دریافت می کنند. در جزایر پرهنتیان Perhentian هیچ بانک یا دستگاه خودپردازی وجود ندارد بنابراین گردشگران باید پول کافی همراه داشته باشند.

جزایر زیبای مالزی

مسیر دسترسی جزایر پرهنتیان Perhentian 

برای سفر به جزایر پرهنتیان Perhentian  باید با هواپیما به کوالالامپور پایتخت مالزی سفر کرد و بعد ساده ترین راه برای رسیدن به جزیره این است که با اتوبوس های شبانه روزی از کوالالامپور تا جزیره رفت. شرکتهای اتوبوس موتیارا و ماهلیگای هر کدام با اتوبوس های مدرن و با تهویه مطبوع که در ساعت ۴ صبح برای توقف غذا توقف می کنند و در روشنی صبح به آنجا می رسند بهترین وسیله حمل و نقل هستند.

نقشه جزایر پرهنتیان Perhentian

دیگر جاذبه های جزایر پرهنتیان Perhentian 

طبیعت جزیره زیباترین مناظر را به نمایش می گذارد. آبهای کریستال را تصور کنید که منعکس کننده آسمان فیروزه ای است و مناسب برای غواصی، جنگل های سرسبز و انبوه و سواحل با ماسه های سفید مایل به سبز. در هنگام شب، آب نوری را منعکس می کند که جذابیت خاصی دارد و ستاره های بی شماری را در بالا سرتان نشان می دهد. در کنار همه این زیبایی ها می توانید از جاذبه های دیگر جزیره لذت ببرید. این جاذبه ها شامل موارد زیر است:

  • غواصی در اعماق آب های جزیره
  • پیاده روی در ساحل اصلی
  • گشت و گذار در خلیج مرجانی
  • تماشای ساحل وسیع و عکاسی
  • دیدن آسیاب های بادی
  • قایقرانی در جزیره
  • کوهنوردی

منبع:  booking.com

tripsavvy.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code