بلیط هواپیما

تاریخچه و حاشیه های شنیدنی درباره یورو!

نرخ ارز

هدف از ایجاد نوسانات ارزی چه می تواند باشد؟.

اخیرا شایعات زیادی در اخبار مبنی بر نوسان در نرخ ارز یورو، فرانک سوئیس و دلار ایالات متحده وجود دارد، که منجر به افزایش اندک ارزش دلار ایالات متحده در برابر یورو شده است این به معنای یک زمان طولانی برای ساکنان ایالات متحده برای سفر به اروپاست، با توجه به اینکه چقدر ارزش واقعی دلار آنها بالا می‌رود. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
چگونه با بهترین نرخ تبدیل، ارز بگیریم؟
در سفر با خودمان چک ببریم یا پول نقد؟!

این همه بحث در مورد یورو به نظر می‌رسد در نهایت به حیرت برخی از مردم بیانجامد که با خود این فکر را می‌کنندکه همه این فراز و نشیب‌ها دقیقا از چه زمانی شروع شده و تا چه زمان به طول می‌انجامد؟ا تصمیم گیری در مورد یورو به عنوان یک شکل از ارز با امضای پیمان ماستریخت آغاز شد و اتحادیه اروپا در سال ۱۹۹۱ آن را به رسمیت شناخت. از کشورهای اتحادیه اروپا ۱۹کشور یورو را به عنوان پول رسمی و رایج خود برگزیدند که نام آنها به این شرح است: اتریش، بلژیک، قبرس، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی و اسپانیا.

در حالی که همه این کشورها برای تبدیل پول رایج خود به یک واحد پول مشترک، تمام تلاش خود را کردند، تا یورو به عنوان یک فرم الکترونیکی ارز در سال ۱۹۹۱ تبدیل شد به طوریکه برای اولین بار چنین شاهکاری انجام شد. تلاش برای ایجاد یک سیاست پولی مرکزی دست کم در طول بیست سال بوده است. اما تا سال ۱۹۹۲ طولی نکشید که یورو جایگزین تمام اشکال فیزیکی پول برای کشورهایی که هم اکنون جزو اتحادیه اروپا هستند، شد. به طوریکه یورو امروزه به شکل سکه و اسکناس در واحدهای(صورتهای) مختلف وجود دارد. برای مثال از سکه های ۱و۲ یورویی گرفته تا اسکناس های ۵ تا۵۰۰۰ یورویی.

هدف از ایجاد یک واحد پول مشترک، کمک به بهبود اقتصاد اروپا با ساده تر کردن امورمالی وآسان تر کردن راه برای کشورهای اروپایی بوده است. بدان جهت که بتوانند خودشان را در یک بازار بین المللی به اثبات برسانند. امروزه یورو به عنوان دومین و بزرگترین ارز جهان شناخته شده است. ارزی که توسط دولت برای تبادلات ارزی خارجی درست شده و در بازار بین المللی مبادلات ارز یورو پس از دلار در رده دوم اهمیت قرار می‌گیرد.

با توجه به این شرایط این بدان معنی است که با افزایش کوچک دلار به نسبت ۱ به ۱ با یورو وقتی شما به اروپا یا یکی از کشورهایی که تحت پوشش سازمان ملل اروپا با واحد پول یورو، سفر می کنید. بیشتر از پول خود دریافت می‌کنید. بنابراین این امید را داشته که با پولی که اندوخته اید بتوانید سوغات بیشتری بخرید و یا از کشورهای بیشتری بازدید کنید. یادتان باشد! سال ۲۰۱۵ از هر زمانی برای بازدید از اروپا بهتر به نظر می رسد.

منبع: travelblog.goaheadtours.com

بزرگترین و دیدنی ترین آکواریوم جهان را بشناسید
بزرگترین و دیدنی ترین آکواریوم جهان را بشناسید
۵ شهر معروف با اینترنت عمومی رایگان
۵ شهر معروف با اینترنت عمومی رایگان
جاذبه هایی با جلوه ای دوچندان در فصل مسحور کننده ی بهار
جاذبه هایی با جلوه ای دوچندان در فصل مسحور کننده ی بهار
آشنایی با شهرهایی حیرت انگیز در میان کوهستان
آشنایی با شهرهایی حیرت انگیز در میان کوهستان