مشاهده دراکولای خون آشام در جنگل های شمال ایران! + تصویر

دراکولای خون آشام شمال

در مناطق شمالی کشور و به ویژه گیلان موجودی ترسناک وجود دارد که به کابوس مردم تبدیل شده است. اگر از مردم شمال در مورد دراکولا بپرسید حتما خاطرات دردناک زیادی در مورد این موجود خون آشام برای شما تعریف می کنند. حشره دراکولا نامی است که مردم به نوعی حشره خونخوار داده اند و الحق که چنین نامی شایسته و سزاوار این موجود است. اما حشره دراکولا چیست و مگر چه می کند که چنین نام ترسناکی به آن داده اند؟ در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جنگل های شمال

حشره ای ترسناک به نام دراکولا 

مطالب مرتبط:
آیا دراکولا واقعا وجود داشته است؟ چه شاهدی هست؟
کشف قبر خون آشام های واقعی که شما را تا سرحد مرگ می ترساند!
در جستجوی دراکولا، سفری کوتاه به رومانی +‌ویدیو

در نواحی مرطوب شمالی و مخصوصا قسمت هایی که به جنگل ها و مزارع نزدیک تر است حشره ای خون آشام وجود دارد که به دراکولا شهرت پیدا کرده است. این حشره با نام علمی Paederus eximius به نام های بند، وامج یا تلرز هم شناخته می شود و به کابوس مردم شمال تبدیل شده است. علیرغم ترس و وحشتی که دراکولا ایجاد کرده این حشره نه نیش می زند و نه گاز می گیرد، فقط از روی پوستان عبور می کند! شاید بگویید خب، این که ترس ندارد و چرا به آن دراکولا می گویند. باید بدانید که این حشره شبیه به مورچه معمولی، اما کمی کشیده تر و بلندتر است و بدنی بند بند دارد که بندها یکی در میان قرمز و سیاه هستند. حشره دراکولا هنگام عبور از سطح پوست و در صورتی که احساس ترس و خطر بکند ترکیبی سمی به نام «پدرین» ترشح می کند که آسیب های شدیدی به بافت پوست می زند. جالب است بدانید که این حشره آنقدر خطرناک و منفور است که عملا هیچ دشمنی ندارد و حتی پرندگان هم از شکار و خوردن آن خودداری می کنند!

حشره دراکولا

نیش دراکولا

هرچند در بین مردم شمال اصطلاح نیش زدن متداول شده اما حشره دراکولا عملا شما را نیش نمی زند! بلکه همان طور که گفتیم با عبور از پوست سمی خطرناک از خود ترشح می کند که روی پوست قرار می گیرد. هنگام ترشح سم شما هیچ درد یا سوزشی متوجه نمی شوید و همین موضوع باعث می شود دراکولا کار را بیشتر ادامه بدهد. بعد از مدتی محل عبور این حشره قرمز و ملتهب می شود و تاول های دردناکی می زند که به شدت می خارد. به دلیل خارش زخم خیلی از افراد زخم را می خارانند و بعد دست آلوده شان به هرقسمت از بدن که بخورد دوباره همین بلا سر آن قسمت از پوست هم می آید. پزشکان می گویند که اگر همان ابتدا محل مورد نظر را با آب و صابون بشویید دچار هیچ یک از ضایعات پوستی بعدی نمی شوید. اما از آنجا که حشره دراکولا در طول شب و زمانی که خواب هستید به سراغ شما می آید اکثر افراد ساعت ها بعد متوجه این موضوع می شوند.

حتی اگر وقتی بیدار هستید هم با حشره دراکولا مواجه شوید خیلی از افراد با مشاهده حشره دراکولا روی پوستشان فکر می کنند با یک مورچه ساده طرفند و آن را روی پوستشان له می کنند یا با دست آن را از روی پوستشان برمی دارند. در این جاست که سم ترشح شده فرد را مبتلا می کند و همان طور که گفتیم با تماس دست آلوده به هر قسمت دیگر از بدن، آن قسمت هم درگیر می شود. تاول های دردناک در نهایت خشک می شوند و به زخم های عمیق و طولانی تبدیل می شوند. دراکولا در طول شب با ردیابی گرمای بدن به انسان ها نزدیک می شود، قسمت هایی که با لباس پوشیده نشده و پوستی حساس دارند مثل گردن، صورت و دست و پا را مورد حمله قرار می دهد.

نیش دراکولا

دراکولاها چه زمانی بیشتر دیده می شوند؟

حشره دراکولا در مناطق گرم و مرطوب زندگی می کنند و علاوه بر ایران، در چین و آفریقا هم وجود دارد. با این حال گونه ای که در ایران زندگی می کند بیشتر باعث آسیب می شوند. جالب است بدانید که در طب سنتی چین از سم حشره دراکولا در درمان بیماری های مختلف استفاده می شود! حشر دراکولا در استان های شمالی کشورمان زندگی می کند و در غرب گیلان فراوانی بیشتری دارد و دراکولا نامیده می شود. در شرق گیلان به آن وامج می گویند و در مازندران تَلِرز و بند نامیده می شود. هرچه هوا گرم تر و مرطوب تر باشد محیط برای رشد و تولید مثل این حشره بهتر می شود. بنابراین با فرارسیدن فصل تابستان که گرما و رطوبت در شمال به حداکثر میزان خود می رسد شاهد حمله دراکولاها به مردم هستیم.

راه درمان نیش دراکولا

چطور از نیش دراکولا در امان بمانیم؟

حشره دراکولا درست مثل دراکولای افسانه ای از نور خورشید بیزار است و در طول شب فعالیت های خود را آغاز می کند. این حشره جذب نورهای فلئورسنت و مهتابی می شود و در طول شب می توان این حشره ها را در اطراف این گونه لامپ ها دید. بنابراین یکی از بهترین راه ها برای مقابله با حشره دراکولا پیشگیری است. نصب پشه بند و توری، پوشیدن لباس های نخی و پوشیده بهترین راهکار است. اگر در جنگل های مرطوب شمال قصد کمپ زدن دارید حتما شب را در داخل چادر و پشه بند بخوابید تا مورد حمله دراکولا قرار نگیرید.

سفر به شمال

درمان و مقابله با حشره دراکولا

درمان خاصی برای تاول ها و ضایعات پوستی ناشی از سم دراکولا وجود ندارد. تنها راه این است که صبر کنید تا دوره بهبود زخم که حدودا ۱۰ روز طول می کشد سپری شود. از خاراندن زخم خوداری کنید، چون باعث چرکی شدن زخم می شود. اگر خارش زخم زیاد بود می توانید از پمادهای ضدالتهاب و خارش مثل کالامین و هیدروکورتیزون استفاده کنید. اگر ضایعات روی پوست صورت است و نگران به جای ماندن جای زخم و اسکار هستید می توانید با مشورت پزشک از پمادهای ترمیم زخم استفاده کنید.

  1. س. قنادزاده

    با سلام ضمن تشکر از مطالب این سایت بسیار بهره بردم و امید که همه دوستانی که از این سایت استفاده می کنند بیاموزند و بیاموزانند. با تشکر و قدردانی مجدد از مدیریت محترم و ارجمند الی گشت.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد