شاید عجیب باشد ولی این خانه را از سنگ قبر ساخته اند! + تصویر

خانه ای که از سنگ قبر ساخته شده

خانه ای کوچک و محقر در منطقه پترزبورگ در ایالت ویرجینیای آمریکا وجود دارد که تاریخ ۱۵۰ ساله جنگ های داخلی آمریکا را بر روی دیوارهای خود حمل می کند. این خانه نسبتا قدیمی که نمای آن با سنگ های مرمر تزئین شده، در سال ۱۹۳۴ ساخته شده است. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه باشید تا با خانه ای که از سنگ قبر ساخته شده است، آشنا شویم.

خانه ای که از سنگ قبر ساخته شده
مطالب مرتبط:
آیا می توانید معمای روی این سنگ قبر کانادایی را حل کنید؟
قبری که گنج طلای چند کیلویی در آن پیدا شد!
تصاویر وحشتناک جمجمه هایی که سوراخ شدند!

در همان سال ها بود که اسوالد یانگ (Oswald Young) با قبرستان ملی باغ صنوبر در نزدیکی منطقه پترزبورگ قراردادی امضا کرد. گورستان سعی داشت تا هزینه های تعمیر و نگه داری خود را کاهش دهد، به همین منظور معاون مدیریت این گورستان ملی تصمیم گرفت که اگر دولت سنگ قبرها را از درون خاک بیرون کشید و آن را به حال خود رها کرد، این سنگ ها برش داده شوند و به عنوان سنگ های ساختمانی از آن ها استفاده شود تا پول بیشتری برای قبرستان ذخیره گردد.

خانه سنگ قبری

در نتیجه، بیش از ۲۰۰۰ سنگ قبر از دل خاک بیرون کشیده شدند و به اندازه های مناسب برش داده شدند. این سنگ ها را با دستگاه های سنگ بری، به صورت صاف و صیقلی در آوردند. در پایان این عملیات، هزاران قطعه سنگ مرمر برش داده شده و صیقلی به وجود آمدند که باید سریع تر فکری به حالشان می شد. اسوالد یانگ فرصت طلب، صدها تن از بهترین قطعات این سنگ قبرها را فقط با مبلغ ۴۵ دلار خریداری کرد. او این سنگ ها را به منظور تزئین نمای خارجی خانه اش به کار برد، از آن ها به عنوان سنگ فرش و همچنین سنگ پلکان استفاده کرد و در نهایت یک شومینه زیبا با آن ها در گوشه خانه اش ساخت. این خانه در ایالت ویرجینیای ایالات متحده آمریکا، به خانه ای که با سنگ قبر ساخته شده یا خانه سنگ قبری معروف گشته است.

سنگ قبرهای گورستان ملی باغ صنوبر آمریکا، متعلق به آدم های عادی نبودند. این قبرها متعلق به سربازان اتحادیه بودند که در طول سلطه بر منطقه پترزبورگ در سال های ۱۸۶۴ تا ۱۸۶۵ کشته شده بودند. این سربازان به صورت عجولانه در همان نزدیکی میدان جنگ در چاله هایی بسیار کم عمق دفن شدند. برخی از این سربازان را نیز در گورهای دسته جمعی دفن کردند. فقط تعداد کمی از هزاران نفری که در طی جنگ کشته شدند را با احترام و آداب و رسوم رسمی دفن کردند و برایشان سنگ قبرهای مناسب گذاشتند.

قبرستان ملی باغ صنوبر

در سال ۱۸۶۶ سرهنگ دوم جیمز موور شروع به جست و جو برای پیدا کردن زمینی مناسب برای احداث یک گورستان ملی کرد. در نهایت یک مزرعه بایر در جنوب شهر به این منظور انتخاب شد. این مزرعه در گذشته اردوگاه مهندسان راه سازی ایالت ویرجینا بود که در طول جنگ، یک کلیسا به نام باغ صنوبر هم در کنار آن ساختند. نام این گورستان ملی را از نام همین کلیسا گرفته اند. پس از ایجاد این قبرستان، عملیات انتقال اجساد سربازان به این منطقه آغاز شد. جسد هزاران سرباز را از جای جای مختلف منطقه پترزبورگ از خاک بیرون کشیدند تا دوباره در قبرستان مخصوص آنان دفن کنند. حدود صد مرد از اهالی این منطقه به منظور جست و جو و انتقال اجساد داوطلب شدند. آن ها هر متر مکعب از این منطقه را برای یافتن اجساد جست و جو کردند. این مردان که آن ها را سپاه مردگان نامیدند، به مدت سه سال تا ۱۸۶۹ به جست و جو مشغول بودند. آن ها در این مدت ۶۷۰۰ جسد را خارج کردند که از آن تعداد فقط ۲۱۳۹ نفر شناسایی شدند.

گورهای قدیمی

در دهه های پس از کندن و تبدیل سنگ قبرها به سنگ ساختمانی، نسبت به گورستان باغ ملی بی مهری های زیادی صورت گرفت. تنها کارهایی که برای نگه داری این قبرستان انجام می شد، کوتاه کردن چمن و نصب پرچم در نقاط مختلف آن بود. زه کشی ضعیف این گورستان و سیل هایی که به دنبال آن جاری می شد، سنگ قبرهای ارزشمند آن را رو به نابودی برد. دیوار گورستان هم فرو ریخت و میله پرچمش از جای کنده شد.

دیواری از سنگ قبر

خانواده و دوستان سربازانی که در این قبرستان دفن شدند، به شدت از دولت محلی ایالت ویرجینا گله مند بودند. آن ها در اعتراضاتی که در این زمینه انجام دادند، فریاد می زدند که دولت برای کهنه سربازان کشور خودش هم احترامی قائل نیست. حتی صاحب خانه ای که از سنگ قبر ساخته شده هم در این اجتماعات شرکت می کرد. در اثر این اعتراضات سراسری، دولت بودجه ای چند میلیون دلاری را برای احیای گورستان اختصاص داد. در بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی، بیش از ۵ هزار سنگ قبر جدید، جایگزین سنگ های قدیمی شدند و دیوارهای فرو ریخته قبرستان هم دوباره ساخته شد. حتی برای قبرهای ناشناس هم سنگ قبرهای مخصوصی تهیه کردند.

سنگ های آماده

سنگ قبر های قدیمی را دوباره برش زده اند! احتمالا اسوالد یانگ دیگری آن ها را خریداری کند و دوباره عبارت خانه ای که از سنگ قبر ساخته شده را بشنویم! اقامت و زندگی در خانه ای که از سنگ قبر مردگان ساخته شده باشد، شاید کمی حس بدی را منتقل کند. حداقل برای من که اینگونه است. تصور اینکه هر متر مکعب از خانه ای که درونش زندگی می کنم، از سنگ قبر یک سرباز کشته شده ایجاد شده، کمی ترسناک است. به هر حال، اهالی خانه ای که از سنگ قبر ساخته شده یعنی آقای اسوالد یانگ که اکنون خانواده نیز تشکیل داده است، به راحتی و خوشی در این خانه زندگی می کنند و هیچ مشکلی از این بابت ندارند. حتی کودکان و نه های او هم از این ماجرا با خبر هستند و با آن مشکلی ندارد. اسوالد اکنون یک پیرمرد مسن است و در کنار نوه ها و خانواده اش زندگی می کند.

منبع: amusingplanet.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد