این حیوانات راحت تر از آنچه فکر کنید شما را می کشند! + تصویر

خطرناک ترین حیوانات دنیا

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه حیوانی می تواند شما را مثل آب خوردن بکشد؟! فکر کردن به این موضوع هم ترسناک است. البته حیوانات زیادی هستند که توانایی کشتن شما را دارند ولی برخی از آن ها برای این کار تجهیز شده اند. بسیاری از این حیوانات بر خلاف تصورتان کوچک و شاید با مزه باشند! با الی گشت همراه باشید تا با خطرناک ترین حیوانات دنیا که به راحتی شما را می کشند، آشنا شوید!

خطرناک ترین حیوانات دنیا

ماهی بادکنکی | Pufferfish

مطالب مرتبط:
این گیاهان حیوانات را می خورند! + تصویر
عجیب ترین حیواناتی که تا به حال در هواپیما دیده شده اند!

این ماهی، دومین مهره دار خطرناک و سمی کره زمین است که هیچ پادزهری برایش کشف نشده است. با سمی ۱۲۰۰ برابر قوی تر از سم سیانید (Cyanide)، این حیوان ابتدا دیافراگم شما را فلج کرده، توانایی تنفس را از شما گرفته و در نهایت شما را می کشد.

ماهی بادکنکی

عروس دریایی | Box Jellyfish

حتی مقدار بسیار کمی از زهر این حیوان، قلب شما را از کار خواهد انداخت. زهر این موجود، به قلب شما، سیستم اعصاب شما و سلول های پوستیتان حمله می کند. درد شدید ناشی از نیش این حیوان، معمولا باعث می شود که افراد به غرق شوند و به ساحل نرسند! افراد بسیار خوش شناسی که زنده می مانند، مجبورند هفته ها درد وحشتناکی را تجربه کنند. در سفرهای خود به مناطق ساحلی، چهار چشمی مراقب این حیوان باشید، چرا که یکی از خطرناک ترین حیوانات دنیا محسوب می شود.

عروس دریایی

گوزن شمالی | Moose

مراقب باشید گولشان را نخورید! این موجودات بزرگ و باشکوه نسبت به خرس ها، بیشتر به انسان ها حمله می کنند! البته این به خاطر وحشی تر بودن آن ها نسبت نیست، بلکه به خاطر کارهای احمقانه ایست که مردم در برابر آن ها انجام می دهند. کارهایی مانند پرتاب اشیاء گوناگون سمت آن ها. این کارها باعث می شود که این موجودات برای دفاع از خود رفتار خشونت باری را نشان دهند.

گوزن شمالی

کاسوری | Cassowary

این پرندگان، بومی گینه نو و استرالیا هستند. اگر زمانی مزاحم آن ها شدید، توقع نداشته باشید که مزاحمت شما را فراموش کنند! حتی اگر شده تا خود منزلتان تعقیبتان خواهند کرد و اگر شما گیر بیاورند، دل و روده تان را با پنجه و نوکشان بیرون می ریزند!

کاسوری

خرس ها | Bears

اگرچه گوزن های شمالی در ابتدا حیواناتی آران و خون سرد هستند، خرس ها قطعا تمایل بیشتری برای کشتن شما خواهند داشت! حتی خرس با مزه پاندا. بنابراین هرگز به این حیوانات نزدیک نشوید.

خرس

کوسه ها | Sharks

گفتیم تمامی گونه های خرس خطرناک اند، این موضوع را به تمامی انواع کوسه ها نیز تعمیم می دهیم. کوسه ها از خطرناک ترین حیوانات دنیا هستند که اگر این شانس را به آن ها بدهید، از لذت گاز گرفتن شما صرف نظر نخواهند کرد. کوسه ها در اقیانوس ها و سایر آب های آزاد دنیا سکونت می کنند.

کوسه ها

قورباغه سمی دارت | Poison Dart Frog

لمس کردن یا بوسیدن این حیوانات را اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم! بومیان آمریکا از سم این حیوان برای ساخت تیر تفنگ های بادیشان استفاده می کنند. سم این حیوان در کمتر از ۵ دقیقه شما را خواهد کشت.

قورباغه سمی

شیر دریایی | Leopard Seal

این حیوان، موجودی درنده در مناطق قطبی است. تنها شکارچی این حیوان، نهنگ قاتل است. این حیوانات شکارچیانی ماهرند و در زیر آب برای شکارشان مدت ها صبر می کنند. بارها دیده شده است که این حیوانات، انسان هایی را به زیر آب کشیده و غرق کرده اند.

شیر دریایی

فیل ها | Elephant

فیل ها در عین حال که حیوانات با مزه و نازی هستند، قاتلان بسیار کار آمدی هم هستند! در صورت بدرفتاری با این حیوان، منتظر رفتار خشن و غیر منتظره آن باشید. بنابراین، فیل ها نیز از جمله خطرناک ترین حیوانات دنیا محسوب می شوند  که باید از خشم آن ها دوری کرد.

فیل

کرگدن | Rhinoceros

کرگدن ها به همه چیز مشکوکند! اگر حتی از راهی بسیار دور احساس کنند که شما برایشان تهدیدی هستید، با سرعتی معادل ۶۴ کیلومتر بر ساعت به سمتتان حمله می کنند. اگر چه این حیوانات با شکوه خطرناک اند، ولی خودشان هم شدیدا در معرض خطر انقراض قرار دارند.

کرگدن

شیرها | Lions

اگرچه اکثر شیرها به طور معمول به انسان ها حمله نمی کنند، ولی برخی از آن ها در صحرای آفریقا و مراتع آن این کار را می کنند. به این شیرها لقب شکارچیان انسان را داده اند!

شیرها

مار بومسلنگس | Boomslangs

اگرچه ظاهر این مارها ترسناک تر از گونه های دیگر مار در دنیا نیست، ولی فقط دوز کمی از سم آن کافیست تا از تمام منافذ بدنتان خون به بیرون فوران کند.

مار سمی

تمساح سیاه | Black Caiman

این نوع از تمساح در مناطق شمالی آمریکای جنوبی زندگی می کنند و می تواند تا حدود ۴ متر رشد کند. آن ها دارای رژیم غذایی متنوعی هستند که انسان نیز جزء آن است! بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ میلادی، ۴۳ مورد حمله به انسان توسط این حیوان گزارش شده است که اکثرشان هم منجر به فوت شده است.

تمساح سیاه

گرگ | Wolves

همانند کوسه ها، گرگ ها نیز از خطرناک ترین حیوانات دنیا در این لیست هستند. این حیوانات در دنیا قلمرو وسیعی دارند و در بسیاری از مکان ها می توان آن ها را مشاهده کرد. گرگ ها معمولا به طور گروهی حمله می کنند و طعمه خود را از پای در می آورند.

گرگ ها

حلزون آب شیرین | Freshwater Snails

ممکن است از نظرتان خنده دار باشد، ولی این موجود یکی از خطرناک ترین حیوانات دنیا محسوب می شود.

حلزون

. این حیوانات حامل شایع ترین بیماری انگلی در دنیا هستند که هر سال حدود ۲۵۰ میلیون نفر را در دنیا آلوده می کند و ۲۰۰ هزار نفر را در هر سال می کشد.

منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد