وحشتناک ترین جرم دنیا در این مکان رخ داده است!

خطرناک ترین مکان دنیا

مکان های خطرناک زیادی در دنیا وجود دارند که با ورود به آن ها ترس و وحشت تمام وجودتان را فرا خواهد گرفت. یکی از خطرناک ترین مکان های دنیا که زمانی جرم و جنایات زیادی در آن رخ می داد، متروی شهر نیویورک در دهه های ۷۰ و ۸۰ میلادی بود. الی گشت قصد دارد در زمان سفر کند و حقایقی را از جنایات متروی این کلان شهر مدرن در کشور آمریکا بازگو کند. بنابراین اگر دلش را دارید تا با خطرناک ترین مکان دنیا آشنا شوید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید!

خطرناک ترین مکان دنیا
مطالب مرتبط: 
آیا واقعا فکر می کنید آمریکا را کریستوف کلمب کشف کرد؟!
نیویورک را با غذاخوری های ارزان قیمتش بشناسید
وحشتناک ترین شهرهایی که اگر شجاع نیستید نباید از آن ها بازدید کنید!

متروی شهر نیویورک در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ میلادی شباهت زیادی با تگزاس در دوران غرب وحشی داشت! واگن های قطاری که با نقاشی ها دیواری و الفاظ رکیک پوشیده شده اند، گدایان بی نوای بیشماری که در قطار گدایی می کردند، معتادهای فلک زده که در گوشه و کنار واگن ها دراز می کشیدند و در نهایت تبهکاران و جنایتکارانی که در قطار پرسه می زدند، مسافران متروی این شهر را آزار می دادند. این مسافران از همه چیز خود برای زنده ماندن می گذشتند.

متروی شهر نیویورک

نرخ جرم و جنایت در دهه ۱۹۷۰ میلادی در ایستگاه های متروی شهر نیویورک به حدی افزایش یافت که متروی این شهر را خطرناک ترین مکان دنیا و بدترین سیستم حمل و نقل عمومی در جهان نامیدند! فقط در ماه سپتامبر سال ۱۹۷۰، ۲۵۰ جنایت در هر هفته به پلیس گزارش شد، جنایاتی که همگی در راه رو ها و واگن های تنگ و تاریک مترو رخ می دادند. تمام این جنایات، به همراه همه گیری اعتیاد در این شهر که موجب رونق فروش مواد مخدر در ایستگاه های مترو شده بود، منظره ای فاجعه بار و بسیار زشت و زننده را در این شهر ایجاد کرده بودند.

جنایت در متروی نیویورک

باندهای تباهکار معروفی همچون بیل های سیاه، ارواح شیطانی، شورشیان شیطان، مهاجران امپریالیستی و … کل سیستم متروی شهر را بخش بندی کرده بودند و در واقع هر بخش از شهر، متعلق به یکی از این باندهای تبهکاری بود. با توجه به میزان بسیار بالای مرگ و میر اعضای باندهای تبهکاری در شهر نیویورک، لوییس گاردن آکوستا، رهبر و بنیان گذار ائتلاف عدالت محور این شهر، خیابان های ویلیامزبورگ را “مزارع کشتار و قتل” نامید. به همین ترتیب، دختران و پسران نوجوان بسیاری در شورش ها و جنگ های خیابانی در محله های فقیر نشین نیویورک جان خود را از دست دادند.

متروی نیویورک - خطرناک ترین مکان دنیا

نقش پلیس در آن دوران چه بود؟!

به عنوان واکنش نسبت به این خشونت ها، پلیس مجبور بود تاکتیک های جدیدی را برای ایجاد امنیت اتخاذ کند. تاکتیک هایی که هم موجب کاهش جرم و جنایات در خطرناک ترین مکان دنیا شوند و هم با بودجه کم آن زمان هماهنگ باشند. با وجود اینکه پلیس در آن دوران حضور چشمگیری داشت و حدود ۳۱۰۰ مامور در ایستگاه های مترو این شهر پرسه می زدند، باز هم گزارش های زیادی از جرم و جنایات جدید در این مترو به گوش می رسید و این کار آمدی نیروی پلیس را زیر سوال برده بود.

خطرناک ترین متروی دنیا

نکته جالب این است که تبهکاران فرکانس های بیسیم پلیس را کشف کرده بودند و در واقع تمامی مکالمات آن ها را گوش می دادند. بنابراین هر زمان که لازم بود می توانستند از دست آن ها بگریزند. همچنین الگوهای گشت زنی پلیس حل و نقل این شهر، برای جنایتکاران تکراری و قابل پیش بینی شده بود و آن ها می دانستند که کدام گروه گشت زنی در چه زمانی در کجا قرار دارد! بنابراین، تبهکاران و باند های جرم و جنایت، همواره یک قدم از پلیس شهر نیویورک پیش تر بودند و این مکان را به خطرناک ترین مکان دنیا تبدیل کردند.

نیویورک شهری خطرناک

در ماه ژوئیه ۱۹۷۴، افزایش دوباره جنایات در مترو باعث شد تا حرکت قطارها در طول شب ممنوع شود. در طی این سال، متروی نیویورک حدود ۳۰۰ میلیون مسافر را به دلیل شهرتش به جنایت از دست داد. در دسامبر سال ۱۹۷۷، طی یک عملیات پلیسی به نام “پاکسازی مترو” حدود ۲۰۰ تبهکار معروف شهر دستگیر شدند. با این حال باز هم گزارش هایی زیادی به پلیس می رسید. تنها در دو ماه اول سال ۱۹۷۹ شش قتل در مترو به پلیس گزارش شد. این میزان قتل، دو برابر سال گذشته بود.

تصاویر متروی نیویورک

در همین دوران، گروهی پارتیزانی به نام “فرشته های نگهبان” به مقابله با جرم و جنایت در ایستگاه مترو پرداختند و از مردم در برابر جنایتکاران محافظت می کردند. از همین رو، دعواها و مبارزات خیابانی بسیاری در این شهر شروع شد و بسیاری از افراد از از هر دو سمت دستگیر شدند. تعداد این گروه، به سرعت افزایش یافت. بعد ها این گروه با پلیس همکاری نزدیکی را آغاز کرد و تعدادشان به ۲۰۰ عضو رسید. هر چند کل سیستم نیاز به تغییر و تحول اساسی داشت.

متروی امروزی نیویورک

در سال ۱۹۸۰، تنها دو میلیون دلار خرج تعمیر شیشه های شکسته واگن های متروی نیویورک شد. تلاش ها برای ایجاد امنیت و محبوبیت در بین مسافران از سال ۱۹۷۸ آغاز شد. ایستگاه ها دوباره بازسازی شدند، قطارهای جدیدی به ناوگان حمل و نقل اضافه شدند و پلیس تمامی موارد را به طور اساسی زیر نظر گرفت. بالاخره در سال ۱۹۸۰ پلیس به جای مقابله با جنایتکاران، شروع به اصلاح محله هایی کرد که جنایتکاران در آن ها رشد می کردند. به این منظور پلیس از اساتید دانشگاه های این شهر برای فرهنگ سازی و اصلاح ساختارها کمک گرفت. در نهایت به دلیل همین رویکرد علمی، طی اسلیان دراز ساختارهای شهری نیویورک اصلاح شد و میزان جرم و جنایت در آن کاهش چشم گیری یافت. به طوری که امروزه نیویورک به جای خطرناک ترین مکان دنیا به عنوان یک شهر امن و یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا شناخته می شود.

منبع: thevintagenews.com

سفر به دنیای افسانه ای فیلم آواتار در پارک «پاندورا»
سفر به دنیای افسانه ای فیلم آواتار در پارک «پاندورا»
مروری بر هتل رادیسون، جواهر خیابان هفتم
مروری بر هتل رادیسون، جواهر خیابان هفتم
شمالی ترین سکونتگاه جهان را دیده اید؟
شمالی ترین سکونتگاه جهان را دیده اید؟
دره شگفت انگیز گرند کانیون در آمریکا + تصویر
دره شگفت انگیز گرند کانیون در آمریکا + تصویر
  1. Avatar
    بابی

    حالا پلیسهاشون هم قانونی آدم میکشن…
    مترو هم همون داستانهارو داره فقط بدتر شده چون بچه هاشون هم تو مدرسه آدم میکشن هم تو مترو
    بی خود چهرهٔ فاسدترین کشور دنیارو بزک نکنین خواهشن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code