بلیط هواپیما

راهنمای سفر به سه شهر دیدنی چین

آنچه در سفر به این سه شهر باید بدانید

اگر چین را به عنوان مقصد گردشگری تان در نظر گرفتید، انتخاب بعدی تان شهری است که به آن سفر خواهید کرد. چین از معدود کشورهایی است که اکثر شهرهای آن برای توریست ها جذاب است. برای تصمیم گیری بهتر از شهرهای چین بیشتر بدانید. با الی گشت همراه شوید و با این سه شهر چین آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
این حقایق را بدانید تا در چین شگفت زده نشوید
چرا اژدها برای چینی ها مهم است؟!
xian in china

راهنمای سفر شیان (Xian):

شهر شیان در بخش مرکزی شمال غرب چین قرار گرفته و درست همانند یک کتاب تاریخ زندگی، تغییرات بزرگ کشور را ثبت کرده است. این شهر در دوره باستان با نام چانگ ان (Chang’an) به معنای شهر جاودانه خوانده شده و به عنوان یکی از زادگاه های تمدن چین در حوضه رودخانه زرد شناخته می شود. این شهر با داشتن پایانه جاده ابریشم و سایت ارتش سفالین (Terracotta Warriors) سلسله چین (Qin) در سراسر جهان از شهرت خاصی برخوردار است. این شهر با بیش از سه هزار سال قدمت تاریخی و بیش از هزار و صد سال عنوان پایتختی سلسله های باستانی چین، از میراث تاریخی شگفت انگیزی برخوردار است. معمولا گردشگران از دیدن تعداد زیاد سایت های تاریخی و آثار فرهنگی این شهر شگفت زده می شوند.

این شهر از دهه ۱۹۹۰ میلادی به عنوان پیشرو برنامه (China’s Western Development Drive Program) شناخته شده و می توان گفت شیان یک مرکز مهم اقتصادی، فرهنگی، صنعتی و آموزشی مهم منطقه مرکزی شمال غرب چین است که همه امکانات آسایش و راحتی بازدیدکنندگان خود را فراهم می سازد.

guilin in china

راهنمای سفر گویلین (Guilin):

گویلین به جهت داشتن چشم اندازهای زیبا و کم نظیر در چین بهترین نمونه شناخته می شود. این شهر در شمال شرقی منطقه خودمختار گوانگشی جوانگ (Guangxi Zhuang) در جنوب این کشور قرار گرفته است و به جهت داشتن گنجینه های زیبای تاریخی و طبیعی، به عنوان مروارید صنعت گردشگری چین مطرح شده است. این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ گردشگری چین با مساحتی در حدود ۲۷ هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع (۱۰ هزار و ۷۲۷ مایل مربع)، شهری نسبتا متراکم از نظر تراکم آثار گردشگری شناخته می شود.

در واقع می توان گفت چشم انداز خیره کننده گویلین یک نوع سحر و جادویی است که این شهر از خود ارائه می دهد. مناظر تپه هایی با اشکال عجیب یا کارست (karsts)، ( پدیده خوردگی و انحلال توده‌ سنگ‌ های کربناته از قبیل آهک، سنگ گچ و دولومیت)، پوشش گیاهی سبز از بامبو و درختانی همیشه سبز چون کاج، آب های شفاف و غارهای شگفت انگیز، این شهر را به محلی جذاب و دیدنی تبدیل کرده است. گویلین با قدمتی بیش از دو هزار سال یک شهر مهم فرهنگی محسوب شده و از دوره سلسله سونگ شمالی به عنوان مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گوانگشی شناخته شده است.

chengdu in china

راهنمای سفر چنگدو (Chengdu):

چنگدو مرکز استان سیچوآن (Sichuan) در جنوب غربی چین و زادگاه پانداهای بزرگ است که وجود این پانداها باعث شده تا از شهرت بالایی برخودار شود. این شهر در غرب حوزه رودخانه سیچوآن و مرکز دشت چنگدو قرار گرفته و دارای ۱۲٫۳ هزار کیلومتر مربع (۴ هزارو ۷۴۹ مایل مربع) و جمعیتی بیش از یازده میلیون نفر است. استان سیچوآن به جهت استفاده از پروژه آبیاری دوجیانگ یان (Dujiangyan) که در سال ۲۵۶ پیش از میلاد ایجاد شده، به عنوان ایالتی بهشتی شهرت پیدا کرده است. لازم به ذکر است که در ادبیات چین، از این استان به عنوان تیان فو ژی گوا (Tian Fu Zhi Guo)، به معنای محلی غنی از منابع طبیعی یاد شده است.

چنگدو به عنوان مرکز استان، با داشتن خاکی حاصل خیز، یک شهر مهم تولید کننده مولد غذایی به حساب می آید. رودخانه های مین (Min) و تیئو (Tuo)، دو شاخه از رودخانه یانگ تسه، چهل رودخانه دیگر را به هم متصل می کنند و آب منطقه ای نزدیک به ۷۰۰ کیلومتر مربع (۲۷۰٫۲۷ مایل مربع) را تامین می نمایند. علاوه بر آن، این شهر دارای منابع معدنی فراوان است که باعث شده تا زمینی به شدت حاصلخیز داشته باشد.

چگونه مسئولانه سفر کنیم؟
چگونه مسئولانه سفر کنیم؟
راهنمای سفر به هنگ کنگ
راهنمای سفر به هنگ کنگ
پیتزا خوری در ایتالیا
پیتزا خوری در ایتالیا
اگر اهل سفر هستید، این مهارت ها را یاد بگیرید
اگر اهل سفر هستید، این مهارت ها را یاد بگیرید