در این جاده ها به طرز عجیبی نیاز به کولر نخواهید داشت!

خنک ترین جاده های دنیا

جاده های سردسیر زیادی در مکان های مختلف دنیا وجود دارند که رانندگی درآن ها در فصول گرم سال بسیار لذت بخش است. از بزرگراه های بادگیر آمریکای جنوبی بگیرید تا گذرگاه های خطرناک ولی خوش منظره کوه های آلپ. البته در کشور خودمان ایران هم جاده های خنک و بسیار زیبایی وجود دارند که احتیاجی به تعریف ندارند. اکثر ما وقتی به جاده چالوس، جاده هراز و … فکر می کنیم، به یاد خاطرات خوش سفرهایمان به شمال می افتیم. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به برخی از خنک ترین جاده های دنیا بزنیم.

خنک ترین جاده های دنیا

مسیر ۴۰، آرژانتین | Ruta 40, Argentina

مطالب مرتبط:
مرگبارترین جاده های جهان+ تصویر
سفر به پرخاطره ترین جاده ایران، جاده چالوس

جاده شماره ۴۰ در کشور آرژانتین قرار دارد. این جاده که به عنوان یکی از خنک ترین جاده های دنیا شناخته می شود، طولانی ترین جاده در کشور آرژانتین و یکی از طولانی ترین جاده ها در دنیاست. در صورت سفر به آرژانتین، حتما سری به این جاده زیبا که به کوهستانی مرتفع منتهی می شود بزنید. امیدواریم رانندگی دلچسبی داشته باشید!

جاده شماره 40 آمریکا

گذرگاه سانی، آفریقای جنوبی | Sani Pass, South Africa

گذرگاه سانی یکی از بدنام ترین جاده های دنیاست. چراکه حوادث رانندگی زیادی در طول تاریخ در آن رخ داده است. برای عبور از این جاده خطرناک، حتما به خودروهای شاسی بلند آفرود نیاز خواهید داشت. گذرگاه سانی، آفریقای جنوبی را به لسوتو (Lesotho) متصل می کند.

گذرگاه سانی

جاده اقیانوس بزرگ، استرالیا | Great Ocean Road, Australia

شهرت این جاده، به خاطر تلفات و کشته های زیادیست که در طول جنگ جهانی اول در آن رخ داده است. جاده اقیانوس بزرگ در استرالیا، طولانی ترین یادبود جنگی در تاریخ بشریت محسوب می شود. به هر حال هرچه که باشد، این جاده نیز به عنوان یکی از خنک ترین جاده های دنیا شناخته می شود. اگر به استرالیا سفر کردید، بازدید از این جاده و مناظر اطرافش نه تنها روحتان را طراوت می بخشد، بلکه شما را با خود به دوران جنگ جهانی اول می برد.

جاده اقیانوس بزرگ

بزرگراه کاراکورام، چین و پاکستان| Karakoram Highway, China and Pakistan

بزرگراه کاراکوم، دو کشور چین و پاکستان را به هم وصل می کند. این جاده به عنوان طولانی ترین مسیر آسفالت شده در دنیا شهرت پیدا کرده است. کاراکوم پر است از کامیون های باری که وظیفه حمل و نقل کالا بین این دو کشور را بر عهده گرفته اند. دمای هوا در برخی نقاط این بزرگراه، بسیار پائین است، بنابراین در سفر خود به این جاده حتما لباس گرم کافی همراه داشته باشید.

جاده کاراکوم

جاده دنالی، آلاسکا | Denali Highway, Alaska

همه ما آلاسکا را با سرمای هوایش می شناسیم. اینجا یکی از برف گیر ترین مناطق دنیاست. این جاده بسیار زیبا که در اکثر مناطقش خاکی و سنگلاخ است، بازدیدکنندگان را به قلب حیات وحش و طبیعت وحشی منطقه آلاسکا می برد. لباس گرم کافی، خودروی شاسی بلند تجهیز شده و غذای کافی برای شب مانی در طبیعت، از مهم ترین موارد مورد نیاز در سفر به این منطقه است. هنگام عبور از این جاده، مراقب حیوانات وحشی این منطقه از جمله خرس های بی شمارش باشید. خرس های سیاه و قهوه ای به وفور در گوشه و کنار جاده خاکی دنالی یافت می شوند. جاده دنالی هم به عنوان یکی از خنک ترین جاده های دنیا شهرت جهانی دارد.

جاده دنالی

شاهراه گولیانگ، چین | Guoliang Highway, China

یکی از حیرت انگیز ترین و عجیب ترین جاده های دنیا، شاهراه گولیانگ در کشور پهناور چین است. این جاده یکی از معروف ترین مسیرهای چین است که به عنوان جاذبه ای گردشگری هم شناخته می شود. این جاده را در دل صخره های مرتفع منطقه، کنده کاری کرده اند. در واقع شما از دل کوه های اعجاب انگیز این ناحیه از چین عبور خواهید کرد و مناظری را خواهید دید که شاید کمتر کسی در طول عمرش بتواند آن ها را از نزدیک تماشا کند. گولیانگ در بسیاری از مناطقش حفاظ ندارد. بنابراین، مراقب باشید تا از جاده منحرف نشوید!

شاهراه گولیانگ

جاده ترنسگاراسان، رومانی | Transfagarasan, Romania

در این جاده، هم از مناظر زیبا لذت خواهید برد و هم از هوای بسیار خنک و مطبوع آن. ترنسگاراسان که یکی از خنک ترین جاده های دنیا محسوب می شود، دومین جاده آسفالت شده بزرگ در کشور رومانی است. این جاده زیبا، از مناطق جنوبی کارپاتیان (Carpathian) عبور می کند. صنعت گردشگری کشور رومانی، به گردشگری روستاییش شهرت دارد. در واقع یکی از بهترین و پایدارترین نمونه های توسعه گردشگری روستایی در جهان را می توان در کشور رومانی مشاهده کرد. در طول این جاده هم روستاهای هدف گردشگری بسیاری وجود دارند که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

جاده ترنسگاراسان

جاده ساحلی آمالی، ایتالیا | The Amalfi Coast, Italy

صادقانه به شما بگویم، تمامی جاده های ساحلی در کشور ایتالیا، زیبا و حیرت انگیز هستند. رانندگی در این جاده ها یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست. بیایید تصور کنیم که سوار بر یک لامبورگینی، از جاده ساحلی آمالی عبور می کنید، درحالی که موسیقی مورد علاقتان هم در ماشین در حال پخش است! آمالی زیباترین خط ساحلی در کشور ایتالیاست و به عنوان یکی از خنک ترین جاده دنیا هم شهرت یافته است.

جاده ساحلی آمالی

مسیر ۵۵۰ ایالات متحده، کلرادو | US Route 550, Colorado

این مسیر زیبا، به جاده میلیون دلار (Million Dollar Highway) هم شهرت دارد. در طول این مسیر، از گذرگاه های باریک عبور خواهید کرد، از پیچ های تند و خطرناک گذر خواهید کرد و مناظر زیبا و حیرت انگیزی را به نظاره خواهید نشست. در طول این جاده ممکن است حیوانات وحشی و اهلی بسیاری را در مناظر اطراف خود مشاهده کنید.

مسیر 550

گلوگاه دادس، مراکش | Dades Gorges, Morocco

در مجاورت رودخانه دادس در کشور مراکش، جاده ای قرار دارد که بهتر است با خودروی شاسی بلند و یک راهنمای محلی پای در آن بگذارید. این جاده، یکی از مسیرهای گردشگری در کشور مراکش است که با عبور از آن مناظر بکر بسیاری را خواهید دید. گردنه دادس مرتفع ترین بخش این جاده است که به عنوان یکی از خنک ترین جاده های دنیا شناخته می شود.

جاده دادس

کشور مراکش که یکی از همگروه های ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم هست، از کشورهای بسیار جذاب قاره آفریقاست که سالانه میلیون گردشگر برای بازدید از آن به این کشور پای می گذارند. با آرزوی موفقیت برای تیم ملی فوتبال کشورمان!

منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد