بلیط هواپیما

این خوراکی های خوشمزه با سیب درست می شوند

خوراکی های خوشمزه با سیب

بعضی ها می گویند با خوردن یک عدد سیب در روز دیگر هیجوقت گذرمان به مطب های دکتر نمی افتد. اگر شما هم از طرفداران خوردن هر روزه ی سیب هستید ممکن است همیشه سیب تازه در اختیارتان نباشید ولی نگران نباشید چون در خوراکی های مختلف می توانید از ویتامین های این میوه خوشمزه استفاده کنید. در بیشتر این خوراکی ها سیب را با مقدار زیادی شکر درست می کنند و همین هم باعث خوشمزه شدن و پرطرفدار شدن دسرهای سیبی شده است. الی گشت را همراهی کنید تا بگوییم در نقاط مختلف دنیا مردم با سیب چه خوراکی های خوشمزه ای درست می کنند.

سیب

آب نبات سیب، کانادا

مطالب مرتبط:
بهترین شیرینی فروشی های دنیا
عجیب ترین ساندویچ دنیا با بستنی درست می‌شود؟

اگر به کانادا رفتید نمایشگاه هایی که در اواخر ماه آگوست (اوایل شهریور) برگزار می شود یک معنی مشخصی دارد و آن این است که فصل برف پاروکردن های بی امان نزدیک است! اما قبل از اینکه افسردگی های پاییزی به سراغتان بیاید به نمایشگاه های غذای ارزان و بی نظیر کانادا بروید. وقتی در حال گشت و گذار در این نمایشگاه ها هستید بویی آشنا خاطرات شیرین بچگی را برایتان زنده می کند: این بو بوی آب نبات های سیب است!  سیب هایی که لایه ای از شکر بر رویشان قرار دارد و بیشتر از یک قرن است که از خوراکی های خوشمزه کانادا هستند.

آب نبات سیب

crumble Pie، بریتانیا

بریتانیای بارانی اما باشکوه، جایی است که بیشتر افراد به چای خود شیر اضافه می کنند و چای را همراه crumble Pie می خورند. هر چند که شاید چای با شیر را دوست نداشته باشیم اما احتمالا از مزه دسرهای سیبی بریتانیا خوشمان می آید. crumble Pie کیلی خوشمزه که بر روی آن سس سیب مالیده می شود و خوردن چای همراه آن می تواند خواب عصرگاهی را از سرتان بپراند! این شیرینی خوشمزه و محبوب نشان می دهد که بریتانیا خوب بلد است سیب های کشورش را مدیریت کند! اگر روی این کیک یک مشت کشمش بریزید دیگر چیزی از خوشمزه ترین دسر دنیا کم ندارد!

crumble Pie

Apfeltasche، آلمان

در آلمان Apfeltasche را حتما امتحان کنید؛ نان خمیری گرد که با تکه های سیب و مقدار زیادی دارچین پر شده است. وقتی این شیرینی داغ را می خورید در همان لحظه اول می فهمید که بهترین بخش این شیرینی اینه که نه زیاد شیرین است و نه زیاد ترش! پس می تواند دسر ایده آلی باشد.

Apfeltasche

تارت تاتین (Tarte Tatinفرانسه

فرانسه کشوری افسانه ای که باید در کوچه پس کوچه هایش قدم زد و هنرهای تاریخیش را کشف کرد. می توانید یک سلفی به همراه برج ایفل بیندازید و مطمئن باشید که با این کار حداقل یک نفر به فالوئرهایتان اضافه می شود! بعد از گشت و گذار نیم روزی نوبت رستوران های فرانسه است در این رستوران ها در حالی که در حال خوردن خوشمزه ترین غذاهای دنیا هستید تارت تاتین را از یاد نبرید. جواهر پنهان غذاهای فرانسه که در نتیجه ی یک اشتباه در قرن نوزدهم کشف شد! کف تارت تاتین سیب کاراملی شده قرار دارد و رویش شیرینی است که البته باید بعد از پخت برعکس شود و سیب های کاراملی در روی بشقاب قرار بگیرند.

تارت تاتین

Apfelstrudel، اتریش

در میان موسیقی های سنتی و قلعه های باشکوه اتریش به سراغ شیرینی تردی بروید که کاملا با سیب درست شده است. خمیر پف داری که لایه هایی از سیب دارد و با مقداری دارچین و یا جوز هندی مزه دار شده است. بعضی اوقات روی این شیرینی با پودر شکر، بستنی وانیلی و یا خامه زده شده پوشیده می شود برای همین اگر اضافه وزن دارید در مقابل طعم خوشمزه آن خودتان را کنترل کنید!

Apfelstrudel

کیک سیب (Torta di Meleایتالیا

اگر در یکی از روزهای آفتابی در ایتالیا باشید مطمئنا در بهشت غذاهای خوشمزه روزی فوق العاده را می گذرانید. کیک سیب از غذاهای خوشمزه که رویش نرم است و سیب ها در داخلش هستند. این کیک از دسرهای محبوبی است که کمتر کسی پیدا می شود که آن را دوست نداشته باشد.

کیک سیب

Tufahije، بالکان

قبل از اینکه اروپا را ترک کنید مدتی را در کشورهای بالکان بگذرانید تا چشم اندازهای کوهستانی، غذاهای بهشتی و مهمان نوازی مردمانش حسابی غافلگیرتان کند! در اینجا وقتی در حال خوردن غذاهای خوشمزه ای مثل کوابی هستید Tufahije را هم امتحان کنید. سیبی که درون آن با گردو و یا مغرهای دیگر پر و در آب و شکر پخته می شود. در رستوران ها بر روی این سیب خوشمزه، خامه ی زده شده هم قرار داده می شود تا ظاهرش جذاب تر و مزه اش خوشمزه تر شود. جالب است که اسم این دسر از کلمه عربی tuffāḥa به معنی سیب گرفته شده است.

Tufahije

پای سیب، آمریکا

تکه ای نان ساده اما در عین حال خوشمزه که با سیب پر شده است. پای سیب آنقدر خوشمزه است که اگر در هنگام افسردگی آن را بخورید همه غم و غصه ها از یادتان می رود! می توانید بر روی پای سیب خود مقداری بستنی وانیلی و یا خامه زده شده بگذارید تا این شیرینی برای همیشه از دسرهای موردعلاقه تان شود. هر وقت احساس کردید اشتهایتان خیلی باز شده می توانید به مک دونالد بروید و یک پای سیب اصیل و واقعی بخورید، پای سیب های آنجا مزه پای سیب های پخته شده در خانه را نمی دهد اما به مزه آن نزدیک است.

پای سیب

Arepas Dulces con Manzanas، کلمبیا

به گوشه دیگری از دنیا می رویم در سرزمین متنوع کلمبیا دسر خوشمزه ای درست می شود که به شدت مزه شیرین و خوشمزه ای دارد. این دسردر واقع پنکیک های نرم است که بر روی آن سیب های کاراملی قرار می گیرد و می توانید مقداری بستنی هم روی آن بگذارید.

Arepas Dulces con Manzanas

Apple Empanadas، آرژانتین

Empanadas تکه ای خمیر است که با سیب پر شده  البته در فستیوال غذای آرژانتین بر روی این دسر خوراکی های متنوعی را می بینید اما هر وقت بر روی آن پودر شکر دیدید بدانید که با خوردن این دسر کاملا روحیه تان عوض می شود و خوشحال تر می شوید! اما قسمت خوب این غذا این است که خیلی اندازه کوچکی دارد و می توانید ۱۰ تا از آن را با هم بخورید و باز هم اشتها داشته باشید!

Apple Empanadas

منبع: travelversed.co

میدان های معروف جهان
میدان های معروف جهان
زیباترین جاذبه های گردشگری در قاره آفریقا!
زیباترین جاذبه های گردشگری در قاره آفریقا!
جذاب ترین بیابان های دنیا در کجا قرار دارد؟
جذاب ترین بیابان های دنیا در کجا قرار دارد؟
کشورهای زیبا و بکر برای سفری رویایی
کشورهای زیبا و بکر برای سفری رویایی