بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل

بهترین دانشگاه های کانادا

کانادا تعدادی از بهترین دانشگاه های دنیا را دارد، در واقع در رتبه بندی دانشگاه های دنیا در سال ۲۰۱۸ تعداد ۲۶ دانشگاه این کشور در بین بهترین دانشگاه های دنیا بودند. ممکن است اسم بعضی از دانشگاه های آن هرگز به گوشتان نخورده باشد اما در کانادا با وجود ۹ دانشگاه در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا فرصت های زیادی برای تحصیلات بین المللی دارید. طبق بررسی هایی که انجام شده بیشتر از ۹۰ درصد دانشجویان از تحصیل در کانادا راضی بودند و ۹۵ درصد از آن ها کانادا را برای تحصیل به دیگران معرفی می کنند. اگر کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنید فرصت این را دارید تا علاوه بر تحصیل در بالاترین سطح ممکن با تجربه های فرهنگی و طبیعی زیادی روبرو شوید؛ از اسکی در دامنه های پربرف بریتیش کلمبیا گرفته تا گشت و گذار در پارک های ملی این کشور. کنادا که در بخش های شمالی قاره آمریکا قرار دارد به زیبایی های طبیعی معروف است و مکان های کمی در دنیا از نظر زیبایی می توانند با جنگل ها ، دریاچه ها و کوه های چشمگیر این کشور رقابت کنند. کانادا زمستان های سختی دارد و در بعضی از بخش های آن حتی تا نیمی از سال برف روی زمین نشسته است اما نگران نباشید چون مطمئنا در این مکان های پربرف دانشگاهی وجود ندارد که مجبور باشید به آنجا بروید! در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با تعدادی از بهترین دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

دانشگاه های کانادا

دانشگاه مک‌ گیل  (McGill University)

مطالب مرتبط:
پارک ملی بنف در کانادا + تصویر
پارک ملی جاسپر، جایی عالی برای طبیعت گردی در کانادا

مک گیل یک دانشگاه تحقیقاتی است که در استان کبک شهر مونترال قرار دارد و از آنجایی که در سال ۱۸۲۱ تاسیس شده یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور به حساب  می آید. این دانشگاه برای دومین سال متوالی موفق شده تا به عنوان بهترین دانشگاه کانادا برسد هر چند که در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال گذشته ۶ رتبه پسرفت کرد و به رتبه ۳۰ جهانی رسید. در این دانشگاه حدود ۴۰ هزار دانشجو ثبت نام کرده اند که ۲۵ درصد آن ها بین المللی هستند و از کشورهای دیگر به این دانشگاه آمده اند. نکته جذاب درباره این دانشگاه این است که نسبت به دیگر دانشگاه های کانادا برنده های نوبل بیشتری داشته است برای همین هیچ بعید نیست که اگر شما هم دانشجوی باهوشی هستید بتوانید در این دانشگاه به جایزه مهمی مثل نوبل برسید.

دانشگاه مک‌ گیل

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

این دانشگاه رقیب سرسخت دانشگاه مک گیل است و تا همین چند سال پیش رتبه اش از دانشگاه مک گیل بالاتر بود هر چند امسال هم با ۲ رتبه صعود به رتبه ۳۲ جهانی رسید. این دانشگاه در بزرگ ترین شهر کانادا، تورنتو قرار دارد و با این همه دانشجوی خارجی ای که دارد هر سال ۱۵٫۷ میلیارد دلار به اقتصاد کشورش کمک می کند. دانشگاه تورنتو را همه ی دنیا به نوآوری و خلاقیت هایی که در زمینه تحقیقات مختلف علمی دارد می شناسند. حتما برایتان خیلی جالب است اگر بگوییم انسولین و سلول های بنیادی برای اولین بار در این دانشگاه کشف شدند پس اگر شما هم  می خواهید به جمع کاشفان و مخترعین دنیا بپوندید رفتن به این دانشگاه یکی از راه های رسیدن به این آرزویتان است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

این دانشگاه امسال با ۵ رتبه صعود به رتبه ۴۵ ام جهانی رسید و همچنان در بین سه دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. این دانشگاه در شهر ونکوور قرار دارد و در اطراف آن سواحل و چشم اندازهای زیبای طبیعی زیادی وجود دارد. دانشگاه حدود ۶۱ هراز نفر دانشجو دارد که از این تعداد حدود ۱۳ هزار نفر دانشجوهای بین المللی از ۱۵۵ کشور دنیا هستند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

این دانشگاه که در شهر ادمونتون قرار دارد با دو رتبه پیشرفت به مکان ۹۴ ام جهان رسیده است. حدود ۳۸,۷۰۰ نفر از ۱۴۷ کشور دنیا در این دانشگاه ثبت نام کرده اند، دانشجویانی که تاثیر زیادی در اقتصاد این دانشگاه دارند و آن را تبدیل به چهارمین کارفرمای بزرگ این استان کرده اند. این دانشگاه که در سال ۱۹۰۸ تاسیس شده تا سال ۲۰۱۳ حدود ۲۵۰ هزار فارغ التحصیل داشته است.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه مونترال (University de Montreal)

این دانشگاه رتبه ۱۲۶ دنیا را دارد و با حدود ۶۷ هزار دانشجو که ۹,۳۰۰ نفر آن ها بین المللی هستند از مهمترین مراکز تحقیقاتی کشور به حساب می آید. زبان تدریس در این دانشگاه زبان فرانسوی است پس برای ثبت نام در آن اول باید زبان فرانسه خودتان را قوی کنید.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مک‌ مستر (McMaster University)

این دانشگاه که در شهر همیلتون استان انتاریو قرار دارد امسال هم رتبه ۱۴۹ سال گذشته خود را حفظ کره است.  این دانشگاه دولتی محوطه ای به اندازه ۱۲۱ هکتار دارد و در دنیا بیشتر به  خاطر دانشکده های پزشکی اش معروف است.

دانشگاه مک‌ مستر

دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

این دانشگاه هم در استان انتاریو قرار دارد و امسال به رتبه ۱۵۲ رسیده است. زمان تاسیس این دانشگاه به سال ۱۹۵۷ برمی گردد و امروز حدود ۳۰ هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. این دانشگاه شامل ۶ دانشکده و ۱۰ مدرسه دانشکده بنیاد است و معمولا همیشه در بین ۱۰ دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. دانشگاه واترلو بیشتر به دلیل برنامه های کارآموزی اش شهرت پیدا کرده و نکته جالب درباره این آین است که بیل گیتس چندین بار در این دانشگاه سخنرانی داشته است.

دانشگاه واترلو

دانشگاه کلگری (University of Calgary)

این دانشگاه که در شهر کلگری استان آلبرتا قرار دارد به همراه دانشگاه استکهلم سوئد رتبه ۱۹۶ جهان را بدست آورده است. دانشگاه حدود ۳۱ هزار دانشجو دارد که در ۲۰۰ رشته مختلف مثل پزشکی، حقوق، علوم انسانی و … در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا تحصیل می کنند.  اینجا محل تولد اختراعات زیادی بوده و از این نظر در کانادا معروف است.

دانشگاه کلگری

دانشگاه وسترن (Western University)

این دانشگاه که قبلا به نام دانشگاه وسترن انتاریو معروف بوده در شهر لندن استان انتاریو قرا دارد البته این لندن را با لندن انگلیس اشتباه نگیرید! دانشگاه امسال به رتبه ۱۹۸ جهانی رسیده و با تحصیل در آن می توانید خوشحال باشید که در یکی از زیباترین دانشگاه های دنیا در حال تحصیلید. حدود ۲۸,۴۰۰  دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده اند که از ۱۱۷ کشور مختلف جهان اند.

منبع: topuniversities.com

تحصیل در کدام کشورها رایگان است؟
تحصیل در کدام کشورها رایگان است؟
بهترین دانشگاه های سنگاپور برای تحصیل
بهترین دانشگاه های سنگاپور برای تحصیل
همه آنچه که باید قبل از مهاجرت تحصیلی بدانید
همه آنچه که باید قبل از مهاجرت تحصیلی بدانید
بهترین دانشگاهای هند برای تحصیل کدامند؟
بهترین دانشگاهای هند برای تحصیل کدامند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code