درباره ی گردشگری سلامت چه می دانید؟

گردشگری فقط به معنای جذب گردشگر برای بازدید از دیدنی های طبیعی و تاریخی و فرهنگی یک شهر یا کشور نیست. بعد دیگری از گردشگری که چند سالی است در جهان مورد توجه قرار گرفته است و توانسته از نظر اقتصادی، عملکرد خوبی در کشورها ایجاد کند، گردشگری سلامت است. با الی گشت همراه باشید و از این نوع گردشگری بیشتر بدانید:
افزایش صنعت گردشگری یک کشور، علاوه بر نقش و تاثیری که در رشد آن کشور دارد، باعث بهتر شدن وضعیت اقتصادی آن کشور می شود. در واقع، گردشگری از طریق ایجاد فرصت‌ های شغلی، باعث درآمدزایی و کاهش فقر می شود.

مطالب مرتبط:
سوییس بهترین کشور جهان در سال ۲۰۱۷ شد
سوئد معتبرترین پاسپورت دنیا را دارد

گردشگری سلامت

 

گردشگری سلامت چیست؟

به گردشگری سلامت، توریسم درمانی هم می گویند. از نظر سازمان جهانی گردشگری (WTO) ، گردشگری سلامت یعنی: استفاده از خدماتی که باعث افزایش سلامتی و افزایش روحیه فرد (با استفاده از آب‌ های معدنی ، آب و هوا یا پزشکی) می ‌شود و در جایی غیر از محل سکونت فرد – که بیشتر از ۲۴ ساعت است – طول می کشد. شعار جهانی توریسم سلامت، امکانات و خدمات در حد کشور‌های جهان اول یا پیشرفته و قیمت‌ها و هزینه‌ها در حد کشور‌های در حال توسعه و جهان سوم است.

گردشگری سلامت در دنیا

کشور هند
هند یکی از پر طرفدارترین مقاصد توریست ‌های درمانجو در جهان است. مخصوصا در زمینه ‌ی جراحی قلب و پیوند استخوان ران ، هند به عنوان یک رهبر جهانی در عرصه خدمات پزشکی شناخته شده است. در طول سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ هیچ کشوری در زمینه توریسم درمانی با هند قابل مقایسه نبوده است. گردشگری سلامت در این کشور، به یکی از پولسازترین صنعت های دنیا تبدیل شده است.
کشور فیلیپین
توریسم درمانی در فیلیپین استاندارد بسیار بالایی دارد و فیلیپینی‌‌ ها می‌ توانند در تمام زمینه‌ های پزشکی با استفاده از کادر مجرب و مشهور مخصوصا در شهر مانیل پایتخت فیلیپین، خدمات درمانی درخشانی ارائه کنند. بهترین کلینیک‌ ها و بیمارستان‌ها در این کشور وجود دارد که محیطی عالی را برای استراحت و درمان فراهم می ‌کند.
کشور سنگاپور
کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی سنگاپور در سطح عالی است. ایمنی، مورد اعتماد بودن، همراه با تحقیقات پیشرفته و اعتبار بین‌المللی کشور در زمینه‌ی پزشکی، آن را به یک مرکز رهبری در آسیا تبدیل کرده است. سنگاپور با ۹ بیمارستان و ۲ مرکز خدمات پزشکی توانسته به اعتبار نامه‌ ی کمیسیون مشترک بین‌المللی آمریکا (JCI) پیدا کند.

گردشگری سلامت | درمان

 

گردشگری سلامت در ایران
گردشگری سلامت در ایران با وجود کیفیت بالای خدمات درمانی و قیمت ارزان، به خاطر نبود تبلیغات مناسب، هنوز جایگاهی در بازار ندارد و در شروع راه است. ایران رقیب های مهمی در این مورد مثل اردن و دبی دارد. کشور اردن هر سال، ۵۰۰ میلیون دلار درآمد از توریسم درمانی دارد. دبی از چند سال پیش شهرهای سلامت را راه ‌اندازی کرده و با برخی از دانشگاه ‌های معتبر دنیا برای گسترش این مراکز قرارداد بسته است.

نقش روابط مناسب در توسعه کسب و کار (بخش دوم)
نقش روابط مناسب در توسعه کسب و کار (بخش دوم)
خلاقیت و نوآوری لازمه ی پیشرفت هر سازمانی است
خلاقیت و نوآوری لازمه ی پیشرفت هر سازمانی است
سازمان ترامپ
سازمان ترامپ
چگونه مشتریان خود را پیدا کنیم؟
چگونه مشتریان خود را پیدا کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code