در این نقاط گردشگری به تاریخ سفر کنید!

در این بناها چه تحولاتی رخ داده است؟

با گذشت زمان تحولات زیادی قابل لمس است که با سرعت بسیار زیادی به پیش میرود و بطور کل به راحتی و آسودگی زندگی مردم کمک شایانی کرده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا سفری به مناطق گردشگری از گذشته تا حال بزنیم.
این تغییر و تحولات به حدی است که حتی اگر مدت کوتاهی از منطقه یا شهر خود دور باشید، شاهد تغییرات زیادی خواهید بود که البته این مقایسه ها بسیار جالب است.

مطالب مرتبط:
۳ شهر و تمدن بشری مدفون شده در تاریخ
زیباترین مقاصد تاریخی دنیا که در فهرست میراث جهانی ثبت شده اند

یادبود لینکلن
یادبود لینکلن

یادبود لینکلن

یکی از دیدنی های واشنکتن دی سی که بازدید از آن را باید در لیست سفر خود قرار دهید، یادبود لیتکلن است. در محوطه‌ای در مرکز شهر و در کرانه شرقی رودخانه «پوتوماک» می توانید شاهد این بنای مرمری زیبا باشید. این بنا که به سبک معماری دوریک یونان طراحی شده در سال ۱۹۲۲ ساخته شد. اینجا همان جایی است که مارتین لوتر کینگ سخنرانی مشهور و تاثیر گذار «رویایی دارم…» خود را نطق کرد.

ایفل پاریس
ایفل

برج ایفل

این برج فلزی که نمادی از فرانسه به حساب می آید، در کنار رود سن و در میدان شان دو مارس قرار گرفته است.
برج ایفل پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌ شده‌ترین بناها در کل دنیا است. ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید. در آغاز برج ایفل برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد ولی پس از ساخت این بنا مورد قبول همگان واقع نشد و ۳۰۰ نفر که در بین آنها می‌توان از «امیل زولا»، «گی دو موپاسانن، «شارل گارنیه» و هم چنین «الکساندر دوما» نویسنده شهیر فرانسوی نام برد، به ساخت آن شدیداً اعتراض کردند.
ساخت برج ایفل دو سال و دو ماه طول کشید و ۸۵۰ نفر در ساخت آن کار کرده‌اند. این برج از ۱۸ هزار و ۳۸ قطعه ساخته شده است و برای اتصال آن‌ها از ۲ و نیم میلیون پیچ و مهره و میخ پرچ استفاده شده است. ارتفاع برج ۳۲۴ متر است که در زمان خود مرتفع‌ترین برج جهان به شمار می‌رفت. وزن برج ایفل بیش از ۱۰ هزار تن است که ۷ هزار و ۳۰۰ تن آن فولاد است. نام برج ایفل از نام سازنده‌اش «گوستاو ایفلن» گرفته شده است.

مصر
مصر

اهرام جیزه و مجسمه ابوالهول

این مجموعه ی اسرار آمیز در اهرام ثلاثه مصر جا خوش کرده است و در دوران مصر باستان در نزدیکی قاهره ساخته شده است.
این اهرام بطور چشمگیری حیرت انگیز است، بطوری که در لیست هفتگانه عجایب جهان قرار گرفته است.
مساحت جیزه در حدود ۸ کیلومتر است. علاوه بر سه هرم اصلی، چندین هرم کوچک‌تر، مجسمه ابوالهول و کشتی بزرگ مصری متعلق به ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح نیز در منطقه جیزه واقع شده‌ است. برخی از پژوهشگران، تاریخ ساخت اهرام را به بیش از ۱۲ هزار سال پیش نسبت می‌دهند که هنوز منبع موثقی در این مورد یافت نشده‌ است. ابوالهول غول افسانه‌های مصر باستان و اسطوره ایدیپ، مخلوطی از انسان و حیوان با پیکری از شیر، مزیّن به بال‌های عقاب و دارای سری شبیه سر زنان است. در قصه‌ها آمده است که این موجود افسانه‌ای کسانی را که موفق به حل معمای او نمی‌شدند می‌کشت و در نظر مصریان باستان مظهر آفتاب محسوب می‌شد. ابوالهول بزرگ که در مصر قرار دارد از صخره‌ای تراشیده شده است و ۲۰ متر ارتفاع و ۷۰ متر طول دارد.

حقایقی جذاب از تاریخ ژاپن که قبل از سفر، باید بدانید!
حقایقی جذاب از تاریخ ژاپن که قبل از سفر، باید بدانید!
آشنایی با تاریخچه هفت هزار ساله زبان ترکی در آذربایجان
آشنایی با تاریخچه هفت هزار ساله زبان ترکی در آذربایجان
آنتونی گائودی کیست؟ آشنایی کامل با زندگی و آثار او
آنتونی گائودی کیست؟ آشنایی کامل با زندگی و آثار او
نقشه ای پویا که تاریخ جهان را به شما خواهد آموخت!
نقشه ای پویا که تاریخ جهان را به شما خواهد آموخت!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code