زیر این دستگاه های شکنجه باستانی حتما اعتراف خواهید کرد! + تصویر

عجیب ترین وسایل شکنجه در طول تاریخ

دستگاه های شکنجه باستانی، به راحتی هر شجاع دلی را می ترساندند. البته امروزه قوانینی وجود دارند که از شکنجه در کشورها جلوگیری می کنند. پادشاهان، ملکه ها، ستمگران و حتی برخی کشیش ها در دوران باستان کسانی را که فکر می کردند مجرم هستند، به طرز وحشتناکی شکنجه می کردند. به منظور استخراج اطلاعات از مجرمان، گرفتن اعتراف از آن ها و حتی فقط تماشای درد کشیدن آن ها، دستگاه های ترسناک و عجیب و غریبی برای شکنجه کردن در طول تاریخ ابداع شده است. برای آشنایی با چند مورد از عجیب ترین دستگاه های شکنجه که در طول تاریخ ساخته شده اند، با الی گشت همراه شوید.

عجیب ترین دستگاه های شکنجه

دستگاه استاکس | Stocks

مطالب مرتبط:
موزه شکنجه در آمستردام! + تصویر (+۱۸ سال)
جزیره‌ای که باعث مرگ هزاران نفر شده است!

از این وسیله به طور گسترده ای در در قرون وسطا استفاده می شد. استاکس از دو تکه تخته تشکیل شده است که بر روی هم چفت می شوند و سه حفره در بینشان ایجاد می گردد که سر و دستان متهم درون آن ها قفل می شد. در بعضی مواقع پای مجرم را هم در جایی قفل می کردند. معمولا فرد متهم را در یک مکان عمومی با این وسیله می بستند تا تحقیر شود. در موارد نادری نیز متهم بعد از چند روز به طور طبیعی از دنیا می رفت.

دستگاه استاکس

دستگاه شکنجه با آب | Water Torture

از این وسیله در دوران تفتیش عقاید در اسپانیا استفاده می شد. این وسیله بیشتر از اینکه دردناک باشد، باعث غذاب روحی فرد متهم می شد. متهم نگون بخت را به یک صندلی می بستند و قطره های کوچک آب برای یک مدت بسیار طولانی از بالا بر روی سر این فرد چکه می کرد. در طول این مدت، اضطراب باعث شکسته شدن مقاومت فرد می شد.

دستگاه شکنجه با آب

وسیله استراپادو | Strappado

از این روش هم در دوران تفتیش عقاید در اسپانیا استفاده می شد. کشیشان ابتدا دست های فرد متهم را پشتش می بستند و بعد از استراپادو برای بلند کردن و آویزان کردن آن ها استفاده می کردند. این کار باعث می شد تا دست های فرد از پشت سرش بالاتر برود و در بسیاری از موارد کتف فرد خاطی از جا در می رفت. همانطور که می بینید این کار خیلی دردناک است، ولی این کشیش ها برای درد بیشتر کارهای دیگری هم انجام می دادند! یکی از این کارها، تکان دادن دست های از جا در رفته فرد متهم بود. برخی مواقع وزنه های بسیار سنگینی را هم به پاهای فرد متصل می کردند.

شکنجه استراپادو

رک | The Rack

یکی دیگر از عجیب ترین دستگاه های شکنجه در طول تاریخ دستگاه رک است. رک یک تخت چوبی است که از ۴ طناب برای بستن دست ها و پاها برخوردار است. دست ها و پاهای فرد متهم را به آرامی می کشیدند، تا جایی که مفاصل از جا در می آمد، استخوان ها می شکست و حتی در مواقعی عضو به طور کامل قطع می شد. از این وسیله دردناک، برای گرفتن اعتراف از یونانیان یا خائنان استفاده می شد.

وسیله شکنجه رک

دهان بند زنان خبر چین | Scold’s Bridle

مردان در قرون وسطا، از این وسیله برای شکنجه همسران خبر چین خود استفاده می کردند. این وسیله فلزی، شامل نوارهای باریکی آهنی بود که به وسیله آن دهان فرد را می بستند تا ساکت و تحقیر شود. در اغلب موارد فرد خاطی را به مرکز شهر می آوردند تا همه شاهد تنبیه شدن او باشند.

دهان بند

صندلی آهن | Iron Chair

این وسیله، یکی از عجیب ترین دستگاه های شکنجه در طول تاریخ است. حتی نگاه کردن به این صندلی هم باعث ایجاد درد می شود چه برسد که بر روی آن بنشینید! روی سطح این صندلی پر از میخ است. فرد را پس از آن که بر روی صندلی نشست، به سمت پائین می کشیدند و زیر صندلی هم آتش روشن می کردند تا فرد کباب شود.

صندلی آهنی

دستگاه شکنجه توسط موش ها | The Rat Torture Device

از این روش ساده برای شکنجه افراد در قرون وسطا استفاده می شد. ابتدا دست و پای فرد متهم را می بستند، سپس قفسی پر از موش های وحشی و گرسنه را بر روی شکم فرد محکم می بستند. این موش ها که برای فرار از این قفس فعالیت می کردند، در اکثر موارد، ایجاد سوراخ و تونل در شکم فرد را بهترین راه فرار خود می دیدند!

دستگاه شکنجه توسط موش ها

اسب چوبی | Wooden Horse

یکی از عجیب ترین وسایل شکنجه در طول تاریخ، اسب چوبی است. از این وسیله که به اسب اسپانیایی هم شهرت دارد در زمان تفتیش عقاید در اسپانیا استفاده می شد. ابتدا متهم را برهنه می کردند، دست و پای او را می بستند و بر روی این اسب میخ دار می نشاندند. این وسیله معمولا منجر به خونریزی های شدید و پایان یافتن زندگی فرد بعد از مدتی می شد.

اسب چوبی

اره | The Saw

از این وسیله در زمان امپراطوری روم باستان در اروپا و همچنین در چین استفاده می شد. نصف کردن یک نفر از وسط توسط یک اره دو نفره، راحت ترین و ارزان ترین شکنجه ای بود که شکنجه گران و ظالمان می توانستند انجام دهند. در بسیاری از موارد مخصوصا در چین، عضوی از فرد را قطع می کردند و دوباره به بدن وصل می کردند، به این ترتیب فرد متهم نمی مرد و شاید دوباره مورد شکنجه قرار می گرفت.

دستگاه شکنجه اره

تابوت آهنی | Iron Maiden

این وسیله یکی از دردناک ترین و عجیب ترین دستگاه های شکنجه در دنیاست. این دستگاه، در واقع تابوتی آهنی است که درونش از میخ های تیز پر شده است. متهم را در میان تابوت می گذاشتند و درب آن را می بستند. به طور معمول، متهم بعد از مدتی ماندن درون این وسیله، به دلیل خون ریزی بیش از حد از دنیا می رفت.

تابوت آهنی

میل لنگ های روده  | Intestinal Crank

شاید این یکی از بدترین شکنجه های تاریخ بشریت باشد. ابتدا شکافی در دل فرد متهم ایجاد می کردند، انتهای روده را به یک میل لنگ متصل می کردند و با چرخاندن آن روده را از از شکم فرد در حالی که زنده است جدا می ساختند.

میل لنگ های روده

این روش دردناک صد در صد باعث مرگ فرد می شد. بنابراین، به نظر نمی رسد که از آن برای گرفتن اطلاعات یا اعتراف از افراد متهم استفاده می شده است.

منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code