بلیط هواپیما

دلایل بازدید از صحرای بزرگ آفریقا

از نظر کارولین جوی یک زن گردشگر، صحرا به جایی گفته می شود که آسمان و زمین با یکدیگر برخورد می نمایند (به هم می رسند). نام صحرای آفریقا را زیاد شنیده ایم و در اینجا، می خواهیم دلایل جذابیت و زیبایی صحرای بزرگ آفریقا را به شما بگوییم. با الی گشت همراه باشید.

سکوت عجیب صحرای آفریقا

زیبایی و آرامش
زیبایی و آرامش صحرای بزرگ آفریقا بی نظیر است. می توان گفت نمای ۳۶۰ از افق این صحرا از جذابیت خاصی برخوردار است. این چشم انداز دائما در حال تغییر بوده و هیچ چیز به جز برهنگی و بی ثمری در تپه های شنی بلند، تپه های شنی کوتاه، چاه ها، و دشت های خشک را نشان نخواهد داد. در مکان های خاص، چشمه های آب گرم به یک دریاچه گرم سرازیر شده و روستاهای زیادی را با بی آبی مواجه ساخته اند. خرابی کاخ ها در قصر گیلانه یکی دیگر از موارد ذکر شده برای این امر است.

آسمان در شب
خوابیدن زیر ستاره ها و تماشای آسمان کویر در شب، یک پدیده بصری الهام بخش و خاطره انگیز است. چندین بار، من بر روی شن و ماسه های صحرا دراز کشیده و به آسمان شب نگاه کردم. گاهی اوقات، نگاهم به سمت زمین چرخانده و با این پدیده مواجه شدم که گویی کل افق در غبار پوشیده و محو شده است. اگر ستاره ها به زمین آمده و در اطراف بوته ها حلق آویز شوند، تمایز بین زمین و آسمان غیر ممکن خواهد شد. برخی از شب ها، آسمان کویر با یک ابر بزرگ سیاه پوشانده شده و تنها ستاره ها در اطراف افق نشان داده خواهند شد. در این حالت، ستاره ها به صورت یک نقطه ی خیره کننده در آمده و نمایان می شوند. پس از کنار رفتن ابرها و نمایان شدن نیمه ی ماه، به نظر می رسد نور ستاره ها در سراسر جهان پراکنده شده است. تمام شب های کویر از زیبایی و جلوه ی خاصی برخوردار هستند.

صحرای آفریقا در شب

بادیه نشین ها
بادیه نشین ها، مردمانی خونگرم و صمیمی هستند که من با وجود زن بودنم، احساس امنیت نموده و مدتی را در کنار آن ها سپری کردم. رابطه ی فرد راهنما با یکی از بادیه نشین ها بسیار خوب و صمیمی بود، به طوری که آن ها، با شور و شوق فراوان درباره ی فرهنگ خود صحبت کرده و جزئیات بسیاری را در اختیار من قرار دادند. فلسفه ی زندگی آن ها بسیار جالب است. این افراد معتقدند که آن ها در همه چیز سهم داشته و اگر فردی کار خود را به خوبی انجام دهد، در واقع از منافع تمام افراد حمایت و پشتیبانی نموده است. ماندن در یک اردوگاه بدوی (بادیه نشین) یک امتیاز و تجربه فوق العاده از زندگی و کار است. رسیدگی به بزها و آوردن آب از چاه، از جمله فعالیت هایی به شمار می رود که می تواند زندگی بادیه نشینی را توصیف نماید.

شترها
شترها موجودات بسیار آرامی هستند که می توانند در عین حال، سرسخت و لجوجانه رفتار نمایند. آن ها می توانند یک عنصر مضحک و خنده داری را ارائه نمایند که با راه رفتن در شن ها و ماسه ها به جابه جایی انسان ها می پردازد. اگر بار آن ها سنگین باشد، به رانندگان خود هشدار داده و عکس العملی مضحک نشان خواهند داد. آن ها به مانند رفتگرانی عمل می نمایند که صبح ها، به جستجوی باقی مانده ی غذاها پرداخته و از آن به عنوان لقمه های خوشمزه استفاده می نمایند. هر گونه تصور غلط از شتر به سرعت از بین رفته است.

شترهای صحرای آفریقا

سفر در صحرای بزرگ آفریقا
تورهای گردشگری در صحرا، از جمله سفرهای سازگار با محیط زیست هستند که از حداکثر استفاده از منابع طبیعی را فراهم خواهند نمود. لیدرها و راهنماهای این سفر مردمان محلی هستند که بخش اعظمی از درآمد خود را از طریق شتر سواری بدست آورده و از اقتصاد محلی حمایت می نمایند. شیوه ی زندگی در مناطق بادیه نشین بسیار متفاوت است. صحرانورد ها به دانش و مهارت راهنماهای خود تکیه نموده و هیچ گونه تاثیری بر روش های سنتی خود برجای نگذاشته اند. این سفر، بیشتر شبیه به یک تجربه ی شگفت انگیز است که ارزش ها و هنجارهای جامعه را به چالش می کشاند.

باغ های ماژورل در مراکش
باغ های ماژورل در مراکش
آشنایی با سنت ها و آداب و رسوم عجیب مردم تانزانیا
آشنایی با سنت ها و آداب و رسوم عجیب مردم تانزانیا
نامیبیا، سرزمینی با حیات وحش بینظیر
نامیبیا، سرزمینی با حیات وحش بینظیر
پارک ملی پیلانسبرگ در افریقای جنوبی
پارک ملی پیلانسبرگ در افریقای جنوبی