بلیط هواپیما

دیدنی های نزدیک مسکو و آشنایی با مناطق روستایی روسیه

دیدنی های نزدیک مسکو

مسکو پایتخت زیبا و تماشایی کشور روسیه حرف های زیادی برای گفتن دارد و هر سال گردشگران زیادی از سراسر جهان به آن سفر می کنند. مردم این شهر با توریست ها خو گرفته اند و دیدنی های آن حسابی شلوغ است. اکثر مسافران روسیه تنها ۳ یا ۴ روز در مسکو اقامت دارند و نمی توانند از شهر خارج شوند و تمام زمانشان را با برنامه های فشرده به دیدن جاذبه های تماشایی مسکو اختصاص می دهند. برخی زمان بیشتری دارند یا ترجیح می دهند به جای هیاهوی شهری به مناطقی خلوت بروند و با زندگی مناطق روستایی و سنتی مردم روسیه آشنا شوند. زندگی هایی که با جریان های پر تکاپوی شهرهای شلوغ فاصله بسیاری دارند و می توانند برای ما آرامش را به ارمغان آورند. اگر شما هم میان این دسته از افراد قرار می گیرید در سفری کوتاه به دیدنی های نزدیک مسکو با الی گشت همراه شوید.

دیدنی های نزدیک مسکو

پارک هنری نیکولا لنیوتز | Nikola Lenivets Art Park

مطالب مرتبط:
نکاتی که باید قبل از سفر به روسیه بدانید
آشنایی کامل با سیستم حمل و نقل در روسیه
زندگی در سردترین شهرهای روسیه چگونه است؟

اگر چه روستاهای روسیه اولین انتخاب شما برای تماشای هنرهای معاصر نیستند اما نیکولا لنیوتز ثابت کرده که می توان در میان ساختمان های چوبی و قدیمی یک روستای ۶۵۰ هکتاری یکی از دیدنی های نزدیک مسکو را ساخت که در حال تبدیل شدن به مقصدی مهم برای گردشگران روسیه است. این محل تنها ۲۲۰ کیلومتر (۱۳۷ مایل) از مسکو فاصله دارد و در هر یک از فصل های سال زیبایی خیره کننده به خود می گیرد، به طوری که می توانید در چند سفر مختلف برای تماشای آن بیایید. با این حال، درفصل تابستان، بازدید کنندگان می توانند مهارت های باغبانی خود را محک بزنند و اشیاء هنری بسازند.

شما می توانید آن را معماری انتزاعی بنامید. ساختمان های آن بر فراز تپه ای ساخته شده اند و می توان از این جا کل روستا را تماشا کرد. اگر اهل صخره نوردی و بالا رفتن از سطوح شیب دار هستید، می توانید از تپه ها صعود کنید و همراه با افزایش آدرنالینتان چندین عکس سلفی با ژست های قهرمانانه هم بگیرید.

در ساخت این بنا هیچ میخی به کار گرفته نشده، البته جای هیچ نگرلنی نیست چرا که توسط ماهرترین طراحان معاصر ساخته شده است.

مرکز اصلی مجموعه Universal Mind، یک ساختمان عظیم مانند معبد توسط یکی از بنیانگذاران این پروژه، نیکولای پولیسسکی طراحی شده است. رو به روی آن هم خیابانی با ستون های چوبی که از شاخه های به هم تنیده درختان ساخته شده اند قرار داد، عبور از آن حس راه رفتن در مغز انسانی غول پیکر را در فکر آدمی تداعی می کند. برای اتصال بین شاخه ها از صفحات فلزی استفاده شده که نور خورشید را منعکس می کنند و موجب شده که کل سازه شبیه به گلوله ای طلایی بدرخشد.

آدرس:‌ Nikola Lenivets Art Park, Kaluga Region, Russia

شماره تماس: ۷۴۹۹۵۰۴۴۳۳۳+

پارک هنری نیکولا لنیوتز

کولومنا | Kolomna

کولومنا در ۱۰۰ کیلومتری (۶۲ مایلی) شمال مسکو قرار دارد و یک شهر باستانی جذاب با کلیساهای زیبا، خانه های تاریخی قرن نوزدهم و کرملین خودش است. بازدید از مکان های مقدس شهر مانند کلیسای قرن ۱۶ میلادی، کلیسای Old Golutvin و کلیسای سنت نیکولاس پوسادسکی دیدن کنید. موزه های غذایی شهر نیز  از جمله موزه پاستیلا و موزه کالچنایا بسیار تماشایی هستند.

کاخ کولومنا عنوان هشتم از عجایب جهان را بدست آورده است. بنایی بسیار باشکوه که سال ۱۶۷۲ میلادی در روسیه ساخته شد. این سازه صد سال پس از احداثش تخریب شد و کاترین دوم آن را از نو ساخت و اما این پایان ماجرا نبود، بنا بار دیگر تخریب شد و امروز در زیباترین حالت خود قرار دارد.

این جا شبیه به تصاویری است که شما از کارت پستال ها در ذهن خود دارید. طبیعتی تماشایی در کنار ساختمان هایی قدیمی که روزگاری مهم ترین مرکز حکومت روس ها بوده اند. کرملین کولومنا که از زیباترین دیدنی های نزدیک مسکو است در نیمه اول قرن ۱۶ میلادی ساخته شد.

فضایی وسیع که دارای دیوارهای دفاعی و برج های متعدد است. کولومنا به خاطر عسل های طبیعی اش هم شهرت دارد. مردم آن به زنبورداری مشغول هستند و فراورده های زیادی از عسل تولید می کنند. اگر تمایل داشته باشید می توانید یک روز از سفرتان به مسکو را صرف رفت و برگشت به کولومنا یکی از زیباترین مناطق روستایی روسیه کنید.

کولومنا

موزه آبرامسوو | Abramtsevo Museum Reserve

در موزه آبرامسوو، شما شانس این را خواهید داشت که با زندگی مردم قرن نوزدهم روسیه آشنا شوید. املاک آبرامسوو در مجاورت فضای سبزی بکر و دست نخورده ساخته شده اند و در اواسط قرن نوزدهم از شهرت بسیاری برخوردار بودند. برخی از افراد مشهور و سرشناس برای مدتی صاحب آن بوده اند و افراد مشهوری نیز از آن ها دیدن کرده اند: کنستانتین سرگئی آکساکوف نویسنده خانه را در دهه ۱۸۴۰ خرید و پس از مرگش، کارآفرین ساوا مامونتف  آن را خرید و تبدیل به محلی برای هنرمندان کرد. در زمان های مختلف، نویسندگان مشهوری از جمله نیکولای گوگول و ایوان تورگنف، و همچنین هنرمندان ایلیا رپین، والنتین سروف و میخائیل وروبل و …. به این خانه رفت و آمد داشتند.

این مورد از دیدنی های نزدیک روسیه در فاصله ۱۵ کیلومتری سرگییف پوساد قرار دارد.

آدرس:‌ Abramtsevo Museum, Reserve, 1 Muzeynaya Street, Abramtsevo Colony, Moscow Region, Russia

شماره تماس: ۷۴۹۶۵۴۳۲۴۷۰+

آبرامسوو

املاک سوخانوف | Sukhanovo Estate

تا کنون فکر کرده اید که املاک خانواده بالکونسکی ا(شخصیت های کتاب جنگ و صلح تولستوی) در زندگی واقعی به چه چیزی شبیه است؟ در نزدیکی شهر Vidnoe در منطقه مسکو واقع شده است، این سرزمین متعلق به خانواده معروف والکوسنکی بود. در این محل مجالس با شکوه و به یاد ماندنی برگزار می شد. بدن شاهزادگان و پرنسس های خاندان والکوسنکی در این خانه دفن شده و در حیاط آن نیز عمارتی باشکوه قرار دارد.

متاسفانه با گذشت سال ها به خاطر رها شدن ساختمان بخش های زیادی از آن تخریب شده اند اما هنوز هم آثار از دوران باشکوهش در آن باقی مانده و تماشای زیبایی های ملک می تواند یکی از دیدنی های نزدیک مسکو و محل مناسبی برای آشنا شدن با مناطق روستایی روسیه باشد.

آدرس:‌ Sukhanovo Estate, Vidnoe, Moscow Region, Russia

شماره تماس: ۷۹۶۸۵۲۹۶۰۶۰+

سوخانوف

املاک بایکوو | Bykovo Estate

اگر ۴۰ دقیقه سوار اتوبوس باشید و به سمت جنوب شرقی مسکو بروید، به خرابه های بایکوو می رسید که البته علی رغم تمام آسیب ها هنوز هم دیدنی و زیبا هستند. طراحی ساختمان توسط معمار برجسته روسیه Vasily Bazhenov انجام شده، این مکان به خاطر کلیسای ظریفش که به سبک گوتیک ساخته شده شناخته می شود. قدم زدن در پارک جنگلی، تماشای گنبد زیبای بنا و هنر نئو رنسانسی بایکوو از دیگر دیدنی های نزدیک مسکو است.

آدرس:‌ Bykovo Estate, Kolkhoznaya street, Bykovo, Moscow Region, Russia

شماره تماس: ۷۴۹۶۴۶۲۴۱۲۶+

بایکوو

صومعه آگرشا | Ugresha Monastery

این صومعه قرن شانزدهمی، اگر تنها برای دیدن بلندترین برج ناقوس  جهان ارتدکس هم شده باشد، ارزش دیدن دارد. نماینده ای زنده از تاریخ روسیه کشور روسیه! افسانه ها می گویند که دیمیتری دونسکی آن را تاسیس کرد. دیمیتری دونسکی اولین شاهزاده مسکو بود و از ۱۳۶۳ حکمرانی می کرد. او تاتارها را به مبارزه طلبید و به خاطر پیروزی بر آنان به شهرت رسید. کلیسای آگرشا تاریخی پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته و در طول تاریخ چندین بار تخریب شده و هر بار با شکوه بیشتری از نو ساخته شده است. امروز نیز می توانید از این مورد از دیدنی های نزدیک مسکو بازدید کنید و ساعت ها به تماشای ساختمان باشکوه آن بنشینید.

آدرس:‌ Ugresha Monastery, 1 Svyatitelya Nikolaya Square, Dzerzhinskiy, Moscow Region, Russia

شماره تماس: ۷۴۹۵۵۵۱۲۶۴۳+

منبع: theculturetrip

مینی سیام، پارکی پر از جاذبه های مینیاتوری در پاتایا
مینی سیام، پارکی پر از جاذبه های مینیاتوری در پاتایا
زیباترین پنجره های اُرسی در جهان
زیباترین پنجره های اُرسی در جهان
کلیسای جامع لیسبون، قدیمی ترین کلیسای شهر
کلیسای جامع لیسبون، قدیمی ترین کلیسای شهر
کاخ شهرداری تبریز، شاهکاری به سبک معماری آلمانی
کاخ شهرداری تبریز، شاهکاری به سبک معماری آلمانی