راهنمای خرید کوله پشتی برای سفر

کوله پشتی یکی از مهم ترین وسایل ضروری در سفر است. بسیاری از کوله پشتی های مسافرتی قابل حمل بوده و برای هر نوع سفر مناسب هستند. با الی گشت همراه باشید تا برای خرید یک کوله پشتی مناسب راهنماییتان کنیم.

نکات خرید کوله پشتی های مسافرتی
مطالب مرتبط:
بهترین کیسه خواب برای سفر کدام است؟ + تصویر
تجهیزات سفر: بالش مسافرتی بولرست

از ضد آب بودن کوله پشتی ها مطمئن شوید.

کوله پشتی های ضد آب می توانند نقش مهمی را در حفاظت از وسایل ایفا کنند. مواد ضد آب به کار رفته در این نوع کوله ها باعث می شود تا تمام وسایل آن از آب مصون مانده و خشک باقی بمانند.

از ایمنی کوله پشتی خود مطمئن شوید.

بسیاری از کوله پشتی های مسافرتی زیپی هستند. زیپ این کیف ها در بیرون از کیف دوخته شده و باز کردن آن بسیار راحت است. از این رو وسایل داخل کوله از جیب برها و دزدان در امان نخواهد بود. پس بهتر است به ایمنی کوله پشتی خود توجه بیشتری کنید.

کوله پشتی های مسافرتی | کوله پشتی ضدآب

بندها و تمسه های کوله پشتی را امتحان کنید.

قبل از خرید یک کوله پشتی، مدل ها و سبک های مختلفی را امتحان نموده و راحت ترین کوله پشتی را انتخاب کنید. از کوله پشتی هایی استفاده نمایید که بندهای آن لیز نبوده و بتوانید ساعت ها، بدون هیچ درد سر و لغزشی از آن استفاده نمایید.

میزان و حجم وسایل خود را در نظر داشته باشید.

اندازه و سبک کوله پشتی مسافرتی به میزان وسایل و حجم آن ها وابسته است. برای مثال، اگر به حمل چکمه و یا وسایل چادرزنی نیازمند هستید، از کوله پشتی های بزرگ استفاده نمایید. اگر به حمل کتاب، لب تاپ و یا دوربین نیاز دارید، از کوله پشتی های جیب دار استفاده نمایید.

کوله پشتی بزرگ | کوله پشتی های مسافرتی

به گارانتی و ضمانت کوله پشتی توجه فرمایید.

بسیاری از تولید کنندگان ضمانت نامه های طولانی و بلند مدتی را برای استفاده از کوله پشتی ارائه خواهند نمود. هزینه ی این نوع کوله پشتی ها به مراتب بیشتر است اما شما می توانید از گارانتی آن استفاده نموده و در صورت خرابی و یا ارتقاء آن را تعویض نمایید.

به تعداد جیب های کوله پشتی توجه فرمایید.

در هنگام خرید، تعداد محفظه ها و جیب های کوله پشتی را بررسی نمایید. این جیب ها می توانند نقش مهمی را در نگهداری از وسایل کوچک مانند تلفن های همراه، دوربین، کیت کمک های اولیه، کتاب های راهنما، و یا نقشه ها ایفا نمایند. یک کوله پشتی مناسب به کوله پشتی گفته می شود که شما بتوانید به راحتی تمام وسایل و ملزومات خود را در آن نگه داشته و به آن دسترسی داشته باشید.

کوله پشتی مناسب | کوله پشتی ا های مسافرتی

در انتخاب کوله پشتی به چه فاکتورهایی توجه کنیم؟

 

 • جنسیت کوهنورد

از آن جایی که فیزیک بدن خانوم ها و آقایون با هم فرق دارند کوله پشتی های خاصی مخصوص خانوم ها درست شده است. کوله ای که برای خانوم ها طراحی می شود معمولا کشیده تر و کمربند باریک تر است و بندهای نزدیک به همی دارد. درست است که این کوله مخصوص خانوم هاست اما آقایونی که استخوان بندی ریزتری دارند هم می توانند از این کوله استفاده کنند.

کوله پشتی خانوم ها
 • نوع فعالیت

هر فعالیتی کوله پشتی مخصوص به خودش را دارد. در هنگام خرید کوله به این توجه کنید که کوله را برای چه کاری می خواهید و با توجه به نوع فعالیت تان آن را بخرید. در زیر ویژگی های هر کوله پشتی را توضیح می دهیم:

 • کوله طبیعت گردی: این کوله جیب های مختلفی در اطراف دارد و می توانید به راحتی همه وسایلی را که در طول مدت طبیعت گردی به آن نیاز دارید را در آن جا دهید. گاهی در طراحی این کوله یک کوله کوچک دیگر هم به کوله بزرگ وصل شده که قابل جدا شدن است.
 • کوله کوهنوردی: در اطراف این کوله جیب های کمتری است و به کمک آن می توانید برای ساعت های طولانی بار را حمل کنید.
 • کوله آلپی: این کوله ها برای کوه هایی طراحی شده اند که برای بالا رفتن از آن ها نیاز به ابزارهای خاصی مثل کرامپون و چوب اسکی است. این کوله ها از همه کوله های دیگر کشیده تر هستند و معمولا در اطراف آن ها هیچ جیبی وجود ندارد.
 • کوله سنگ نوردی: در طراحی این کوله به این نکته توجه شده که دست های سنگ نورد آزادی بیشتری داشته باشدبرای همین کوله باریک تر از عرض پهلوهای سنگ نورد است.
 • کوله یخ نوردی: ویژگی های این کوله تقریبا مثل کوله سنگ نوردی است اما ضد آب است و بندهایی برای حمل وسایل یخ نوردی دارد.
 • کوله غارنوردی: این کوله استوانه ای شکل است و ظاهری ساده دارد.
کوله غارنوردی
 • حجم کوله

حجم کوله مقدار باری است که می تواند در درون کوله جای بگیرد. امقدار حجم، دو واحد لیتر و اینچ مکعب دارد و با اینکه حجم کوله با اینچ مکعب تعیین می شود اما برای اینکه برای همه قابل فهم باشد به لیتر بیان می شود.

 • اگر می خواهید وسایل کمی به همرا ببرید کوله ۱۵ لیتری و کمتر را انتخاب کنید.
 • اگر راهی برنامه یک روزه می شوید کوله ۲۵ الی ۴۰ لیتری مناسب است.
 • اگر برنامه ۲ تا چند روزه دارید کوله ۴۰ الی ۶۵ لیتری بخرید.
 • برای برنامه های چند روزه در فصل های مختلف کوله ۶۵ الی ۸۰ لیتری لازم است.
 • وزن بار
 • در انتخاب کوله نه فقط به حجم بلکه به وزن بار هم باید توجه کنید. گاهی دو کوله پشتی حجم یکسانی دارند اما وزن های مختلفی را حمل می کنند. این که این کوله حداکثر چه وزنی را می تواند تحمل کند توسط شرکت سازنده بیان می شود.
حجم کوله
 • اندازه کوله

کوله ای را انتخاب کنید که اندازه اش با قدتان متناسب باشد. اگر کوله ای کوتاه داشته باشید در این صورت وزن کوله به قسمت میانی کمرتان وارد می شود و در برنامه های چند روزه شاید دچار کمردرد شوید. اگر قد کوله بلند باشد نمی گذارد تا تعادل داشته باشید و درست حرکت کنید.

سفر به بانکوک، تایلند
سفر به بانکوک، تایلند
این ۲ جاذبه برای سفر به دبی کافیست!
این ۲ جاذبه برای سفر به دبی کافیست!
همه چیز درباره بلیط چارتری
همه چیز درباره بلیط چارتری
نکاتی که برای مریض نشدن در سفر باید بدانیم
نکاتی که برای مریض نشدن در سفر باید بدانیم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code