بلیط هواپیما

راهنمای خرید کیسه خواب برای سفرهای اکوتوریستی

خرید کیسه خواب

راهنمای خرید کیسه خواب برای سفرهای اکوتوریستی

تجربه نشان داده که استفاده از کیسه خواب در سفرهای اکوتوریستی و کمپینگ بسیار اهمیت دارد. کیسه خواب باید گرم، خشک و به قدر کافی جادار باشد. باید اندازه شما باشد، بسته بندی اش آسان و مطابق با آب و هوا باشد.

خزیدن داخل یک کیسه خواب و این که می دانید به جای گرم و نرم و راحتی می روید، بسیار لذتبخش است. یک کیسه خواب مناسب شب های راحتی را برای شما فراهم می نماید. باید مشخص کنید که قصد دارید در کجا از کیسه خواب خود استفاده کنید. مثلاً در شرایط زمستانی، ۳ فصل، تابستانی یا جنگل.

بیشتر کیسه خواب ها به دو روش طبقه بندی می شوند: با فصل و دما یا درجه بندی راحتی. اگر زیاد به کمپینگ می روید حداقل به دو کیسه خواب احتیاج دارید: یکی برای کمپینگ در هوای گرم و یکی دیگر برای کمپینگ در هوای سرد.

وقتی برای تهیه یک کیسه خواب مناسب مشغول جستجو هستید، به ویژگی های اطراف و مواد استفاده توجه کنید. به بخش پاها، ناحیه حفاظت از بدن، محافظت از زیپ و نوار عایق آن توجه کنید.

کوک ها را بررسی کنید

دوخت کوک ها باید حداقل ۳ کوک در هر سانتی متر و دوخت تقویتی در نقاطی که کوک ها کشیده می شوند، وجود داشته باشند. آیا می توانید پر قو را راحت از کیسه خواب بیرون بکشید؟ (قسمت پای کیسه خواب بین کوک محل خوبی برای آزمایش است). اگر پر قو بیرون بیاید، کیسه خواب پرهای درونش را در طول زمان از دست می دهد.

داخل کیسه بروید

مطمئن شوید که برای راحتی فضای کافی در کیسه خواب وجود دارد. امتحان کنید ببینید آیا می توانید در داخل کیسه شکمتان را بخارانید؟ دسته زیپ ها را بکشید و روکش را ببندید. تمام بخش های کیسه خواب را از لحاظ راحتی بررسی کنید. کیسه خواب را تنها با خوابیدن به پشت امتحان نکنید. اگر به پهلو یا به شکم می خوابید، کیسه خواب را در این حالت نیز امتحان کنید.

با زیپ ها بازی کنید

آیا به هم وصل کردن زیپ در کیسه های خواب آسان است؟ به دنبال کیسه خوابی باشید که شل نشود تا از گیر کردن زیپ به نوارهای عایق جلوگیری شود. بهتر است که کیسه خواب های سه فصلی ای را انتخاب کنید که زیپ آن ها در طول کیسه خواب و در یک طرف آن دوخته شده باشد تا تهویه مناسبی را برای پاهای شما فراهم کند.

پرکن را امتحان کنید

کیسه خواب را در ساک آن بگذارید. آیا کیسه خواب زمانی که فشرده شده است به راحتی در کوله پشتی تان جای می گیرد. بگذارید کیسه خواب حدود ۵ دقیقه در ساک باشد، سپس آن را بیرون بیاورید و روی زمین بیندازید و ۵ دقیقه به آن وقت دهید تا شکلش را به دست آورد. وقتی به حالت اولیه برگشت روی هر بخش به سمت پایین فشار بیاورید و رها کنید. کیسه خواب باید ظرف چند ثانیه به حالت اول خود برگردد.

کتاب: راهنمای کمپینگ

مؤلفین: دکتر سارا کشکر-دکتر حمید قاسمی-نازیتا هادی

پرآوازه ترین جاذبه های جهان را در ایران ببینید!+ تصویر
پرآوازه ترین جاذبه های جهان را در ایران ببینید!+ تصویر
از کوه های آلپ دیناری چه می دانید؟
از کوه های آلپ دیناری چه می دانید؟
طبیعتی خیره کننده در پارک های ملی کانادا
طبیعتی خیره کننده در پارک های ملی کانادا
۹ کوه معروف آسیا را بشناسید
۹ کوه معروف آسیا را بشناسید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code