۸ رستوران حلال در مسکو

رستوران های حلال مسکو

اگر طرفدار تاریخ هستید روسیه با جاذبه هایی که دارد جایگاه ویژه ای در قلب شما باز خواهد کرد اگر تاریخ از دغدغه هایتان نیست باز هم این کشور شما را ناامید نمی کند و برگی دیگری را برایتان رو می کند: فرهنگ، بناهای جذاب، موزه ها و تئاترهایی که نشان می دهند روسیه چگونه به شکل گیری جهان امروز کمک کرده است. اما یکی از مهمترین جنبه های سفر به روسیه غذا و رستوران  است و شاید شما هم به دنبال رستوران های حلال مسکو باشید. روسیه با ۱۶ درصد مسلمان بیشترین تعداد مسلمانان (به جز ترکیه) در قاره اروپا را دارد و این یعنی پیدا کردن رستوران های حلال در شهر مسکو اصلا کار سختی نیست حتی برای اینکه مسلمانان به سفر به مسکو ترغیب شوند دو هتل در مسکو فقط مخصوص مسلمانان است. در مسکو حتی کیوسک های خیابانی زیادی هست که کباب های حلال می فروشند. اگر به مرکز خرید Evropeyskiy و بازار غذای THE21 در خیابان آربات مسکو بروید پیدا کردن غذای حلال مثل آب خوردن است! اما به غیر از این ها مسکو رستوران های حلال زیادی دارد که می خواهیم درباره ی رستوران های حلال مسکو حرف بزنیم.

رستوران های حلال مسکو

۱- رستوران  Uryuk

مطالب مرتبط:
غذاهای بینظیر در بهترین رستوران های مسکو
این غذاهای روسیه را امتحان کنید!
طعم خوش غذاهای محلی | بهترین رستوران های روسیه

وقتی حرف از رستوران های حلال مسکو می شود رستوران  Uryuk پای ثابت همه بحث هاست. این رستوران کلاسیک، شکلی شبیه کافه دارد و تخصصش پخت غذاهای ازبکی ست. اگر تا به حال غذاهای ازبکستان، تاجیکستان، ارمنستان و گرجستان را امتحان نکرده اید این رستوران شانسی دوباره به شما می دهد. مسکو اوت لت های زیادی دارد پس فقط کافیست گوگل مپ خود را باز کنید تا ببنیید کدام یک از آن ها به شما نزدیک ترند. غذای ارزان، محیط گرم و صمیمی و خدمات خوب تنها بخشی از دلایل شلوغ بودن این کافه است. غذاهای این رستوران کاملا حلال است و با بهترین مواد اولیه درست شده اند پس می توانید در اینجا غذاهایی خوشمزه میل کنید.

رستوران Uryuk

۲- رستوران مستر لیوانتس | Mr. Livanets

این رستوران در یک کلمه یعنی بهترین غذاهای لبنانی در مسکو! وقتی پا به این رستوران می گذارید اول از همه دکوراسیون خاورمیانه ای نظرتان را جلب می کند. بعد از مدتی نوبت سفارش غذاست غذاهایی مثل هوموس، نان پیتا و البته گوشت که حسابی اشتهایتان را باز می کنند. محیط خوب، خدمات عالی و طعم خوشمزه ی غذاها نمی گذارد تا قیمت نسبتا گران آن چندان به چشم بیاید. در این رستوران مهمانی های بزرگ هم برگزار می شود پس گروهی به آنجا بروید!

رستوران مستر لیوانتس

۳- رستوران چایخانا شورپا | Chaikhana Shurpa

این رستوران که در مرکز خرید آویا پارک قرار دارد شکل و شمایلش شبیه رستوران Uryuk است، رستورانی شگفت انگیز که باید با شکم خالی به آنجا بروید تا آن را به خوبی تجربه کنید. خدمات، محیط و غذاهای عالی اسم این رستوران را بر سر زبان ها انداخته است و به نظر خیلی از مردم یکی از راه های عالی برای گذراندن عصر این اینه که بعد از گشت و گذار در مرکز خرید برای صرف ناهار به این رستوران بروید. حالا که کار خریدتان تمام شده بر روی صندلی های راحتی اینجا بنشینید و با ناهاری خوشمزه از خود پذیرایی کنید.

رستوران چایخانا شورپا

۴- رستوران تاج محل | Tajj Mahal

دو اوت لت متفاوت با محیط های متنوع که یکی از آن ها در خیابان شلوغ و پرهیاهوی آربات قرار دارد و دیگری اوت لتی آرام و بی سروصداست. هر کدام از این دو جا را با توجه به روحیه و سلیقه تان انتخاب کنید چون محیط تاثیر زیادی بر روی تجربه تان می گذارد. همانطور که از اسم این رستوران معلومه در اینجا غذاهای هندی، پاکستانی، خارمیانه ای، ژاپنی و اروپایی سرو می شود. غذاهای ازبکی این رستوران عالی اند و دکوراسیون داخلی اش دقیقا مثل خدمات آن عالی ست.

رستوران تاج محل

۵- رستوران وای می | Vai Me

اگر تا به حال به گرجستان نرفته اید ناراحت نباشید چون غذاهایی که در این رستوران سرو می شود به خوشمزگی گرجستان است. در رستوران وای می باورتان نمی شود که غذاهایی تا این حد سبک و ساده چطور اینقدر خوشمزه درست می شوند. غذاهای عالی، خدمات بهتر و همینطور محیط دوست داشتنی باعث شده که اینجا محبوب خیلی ها شود.

رستوران وای می

۶- رستوران گاندهارا | Gandhara

طراحی داخلی لوکس و غذاهایی با کلاس جهانی. این رستوران بوی ادویه و گیاهان معطر می دهد و با غذاهای شگفت انگیز و موزیک های شرقی جایی عالی را برای گذراندن شبی رویایی ست. این رستوران در کنار غذاهای خوشمزه با آثار هنری زیبایی تزئین شده، مجسمه های باشکوهی که فقط آثار هنری و تزئینی نیستند بلکه منعکس کننده ی بخشی از تاریخ و آداب و سننن کشورند

رستوران خالیال باربکیو

۷- رستوران بارداک | Bardak

فرصتی بینظیر برای امتحان غذاهای ترکی در مسکو. رستورانی بی همتا که حتما با غذاهای شگفت انگیزش غافلگیرتان می کند. با رفتن به این رستوران باور نمی کنید که در خیابان ماروسیکا ی مسکو یک همچین رستوران آرام و بینظیری وجود داشته باشد. یکی از دلایل  که این رستوران را محبوب مسلملنان کرده ذاهای حلال آن است از طرفی اگر قبلا در سفر به ترکیه تعدادی از غذاهای خوشمزه ی این کشور را از دست داده اید الان بهترین فرصت برای جبران است!

رستوران بارداک

۸- رستوران خالیال باربکیو | Khalyal Barbekyu

در میان رستوران های حلال مسکو به نبال یک غذای خوشمزه و فست فودی می گردید؟ رستوران خالیال باربکیو گزینه ای عالی ست. غذاهای این رستوران سریع آماده می شوندو همین که سفارش می دهید غذا فوری درست می شود پس انتظار غذاهای تازه را داشته باشید. به همه این ها، قیمت های ارزان، نان نامحدود و خدمات عالی را هم اضافه کنید تا بدانید چرا این رستوران تا این حد شلواغ و محبوب است.

منبع: halaltrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد