هزینه‌های سفر به باکو

چطور به باکو برویم؟

باکو پایتخت کشور آذربایجان و بزرگترین شهر این کشور و علاوه بر این بزرگترین شهر منطقه ققفاز است. شهر باکو دارای تاریخ و فرهنگ غنی ای است و آب و هوای خوب و وجود جاذبه های گردشگری جذاب در آن، این شهر را به یکی از بهترین شهرهای توریستی تبدیل کرده است. علاوه بر این، باکو در همسایگی و در نزدیکی ایران است و در نتیجه می تواند گزینه ی خیلی خوبی برای سفر باشد.ساختمان ها و سازه های شهر باکو، معماری فوق العاده ای دارند و زیبایی شهر را دوچندان کرده اند طوریکه به آن لقب “فرزند پاریس” را داده اند. شهر ۲ میلیون نفری باکو مدتی است که به دلایلی که گفته شد، مورد توجه گردشگرهای ایرانی قرار گرفته و علاوه براین، وجود راه های مختلف برای سفر به این شهر دیدنی با هزینه های مختلف، یکی دیگر از نقاط قوتی است که سفر به باکو دارد. در پایین الی گشت روش های سفری ممکن برای رفتن به باکو با هزینه های آن را بررسی کرده است تا راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید.

مطالب مرتبط:
با شهر باکو و دیدنی های آن آشنا شوید
مجموعه حیدر علی اف، شگفتی دنیا مدرن در باکو

باکوروش های سفر به باکو

همانطور که در بالا گفته شد، روش های متفاوتی برای سفر به باکو وجود دارد که انتخاب هر کدام بستگی به سلیقه خودتان دارد. هر کدام از این روش ها، مزایا و معایبی دارند که با بررسی آنها می توانید بهترتصمیم گیری کنید. برای مثال اگر بخواهید با تور سفر کنید، کافی است پول آن را پرداخت کنید و عقب بشینید تا بقیه کارها را انجام دهند و شما فقط از سفرتان لذت ببرید اما خوب باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. یا مثلا اگر خودتان بخواهید سفرتان را برنامه ریزی کنید، می توانید پول بیشتری ذخیره کنید و ماجراجویانه تر سفر کنید اما در عوض سختی های خود را هم مثل پیدا کردن محل اقامت و… دارد.

۲ روش وجود دارد:

۱- با تور، که آذربایجان هم تورهای زمین دارد و هم هوایی ۲- سفر شخصی، که می تواند با هواپیما، اتوبوس یا ماشین شخصی باشد. روش اول: با تور اگر بخواهید با تور سفر کنید بسته به اینکه چند شب می خواهید اقامت کنید یا هتلتان چند ستاره است، قیمت ها با هم فرق دارند. مثلا: اگر بخواهید ۴ شب در باکو اقامت داشته باشید و از راه هوایی اقدام کنید تقریبا بین ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تا ۴ میلیون برایتان آب می خورد. البته این هزینه ها کاملا بستگی به آژانس انتخابیتان هم دارد. اگر بخواهید ۴ شب در باکو باشید و زمینی بروید تقریبا بین ۶۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان متغیر است.

سفر به باکو به اتوبوس

روش دوم: شخصی اگر بخواهید شخصی سفر کنید، ۴ راه دارید: با هواپیما بروید، با قطار بروید، با اتوبوس بروید، با ماشین شخصی خودتان بروید. الف)هواپیما: سفر شخصی با هواپیما خیلی راحت است اما هزینه ی بیشتری نسبت به بقیه روش ها دارد. مثلا اگر بخواهید با هواپیما از تهران به باکو بروید، باید چیزی بین ۶۰۰ تا ۹۷۰ هزار تومان پرداخت کنید. ب)قطار: باید بدانید از تهران قطار مستقیم به مقصد باکو وجود ندارد. اگر می خواهید با قطار به این شهر بروید، اول باید تا مرز آستارا آذربایجان بروید و از آنجا سوار قطار شوید و هزینه ای حدود ۴۷ هزار تومان بپردازید تا به باکو بروید. ج)اتوبوس: شاید نمی دانستید اما می توانید از تهران مستقیما تا باکو فقط با ۱۵۰ هزار تومان بروید. اتوبوس ها در ترمینال غرب مستقر هستند. یادتان باشد شاید سفر کم هزینه ای باشد اما دردسرهای خاص خود را هم دارد. د)ماشین:خوبی سفر با ماشین این است که آزادی عمل زیادی دارید و می توانید در هرجایی که خواستید بیشتر بمانید و جاهایی که نخواستید هم سریع بگذرید. اما فراموش نکنید: برای سفر با ماشین باید گواهینامه بین المللی داشته باشید که هزینه آن ۸۳۰۰۰ تومان است. همچنین ماشین تان باید پلاک بین المللی داشته باشد که هزینه این هم چیزی حدود ۲۶۳۰۰۰ تومان است. به این هزنیه ها، عوارض خروج را هم اضافه کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد