بلیط هواپیما

رکوردهای جدید و عجیب گینس + تصویر

رکوردهای جدید گینس

کتاب رکوردهای گینس از آن دست کتاب هایی است که  به طور مداوم آپدیت می شود و هر سال هم رکوردهای تازه ای در آن قرار می گیرد. در این کتاب با رکوردهایی مواجه می شویم که بعضی از آن ها از شدت عجیب و غریب بودن، دیوانه وار به نظر می رسند. مثلا مردی که می تواند ساعت ها در زیر آب بماند، مردی که بزرگ ترین بازوهای دنیا را دارد، خانم ۸۹ ساله ای که پیرترین ژیمیناستیک کار جهان است و… شاید به نظر خیلی از ما این طور برسد که این فراد خود را به هر آب و آتشی می زنند تا اسم خود را در کتاب ثبت کنند و احتمالا حتی خیلی از ما در ته دلمان یک جمله ی «که چی» به بعضی هایشان می گوییم! اما به چشم خیلی از آن ها، این موضوع مانند یک هدف و یک رویاست که باید تحقق پیدا کند. در ادامه می خواهیم تعدادی از رکوردهای جدید گینس را به شما معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشید:

رکوردهای جدید گینس
مطالب مرتبط:
ثبت رکوردی عجیب به نام پورشه با کشیدن ایرباس ۳۸۰
تاکنون از شهری با رکوردهای فراوان گینس و اشیای غول آسا شنیده اید؟

اول بد نیست نکته ای راجع به کتاب رکوردهای گینس بدانید. این کتاب، به ۲۲ زبان مختلف چاپ شده و در بیشتر از ۱۰۰ کشور دنیا قابل خریداری است و رقم فروش بسیار بالایی هم دارد. برای مثال کتاب رکوردهای گینس سال ۲۰۱۷ حدود ۲٫۷ میلیون کپی از جلد خود را توانست بفروشد که نشان دهنده ی محبوبیت آن است. بیایید با هم نگاهی به بعضی از رکوردهای جدید گینس بیندازیم:

بلندترین سگ زنده ی دنیا در حال حاضر زئوس نام دارد که در آمریکا زندگی می کند و قدی برابر ۱٫۱۱۸ متر دارد! نام صاحب این سگ عظیم الجثه، دنیس درلاگ است که به همراه خانواده و سگ خود در ایالت میشیگان زندگی می کند. این سگ، لقب بلندترین سگ تاریخ را گرفته است!

بلندترین سگ دنیا

دومین رکوردهای جدید گینس مربوط به سنگین ترین دوچرخه ی قابل راندن دنیاست که ۱۵۵٫۴۵ سانتیمتر ارتفاع دارد و صاحب آن شخصی به نام لیندا دیویس اهل ایالت کالیفرنیای آمریکا است.

سنگین ترین دوچرخه دنیا

در این تصویر می توانید بزرگ ترین هات داگ دنیا را با ارتفاع دیوانه وار ۱۶ اینچ ببینید. این هات داگ در شیکاگو ساخته شده است و ۲۴ یورو قیمت دارد.

بزرگ ترین هات داگ دنیا

رکورد بعدی مربوط می شود به بزرگ ترین کامیون حفاری دنیا که حجم ۴۷۰٫۴ متر مکعبی اش از آن یک غول رونده ساخته است! این کامیون توسط شرکت WESTECH طراحی و ساخته شده است و باعث شده تا نام دارنده ی آن در کتاب رکوردهای جدید گینس به ثبت برسد.

بزرگ ترین کامیون حفاری دنیا

توپ بازی… افرادی که می توانند چندین توپ کوچک را در آن واحد به هوا انداخته و کنترل کنند. حتما یاد سیرک افتادید! البته افرادی که در سیرک کار می کنند حداکثر ۴ یا ۵ توپ را می توانند به هوا انداخته و کنترل کنند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که کسی تا حالا توانسته رکورد الکس بارون از کشور انگلستان را بزند، او می تواند با ۱۱ توپ این کار را انجام دهد.

توپ بازی

کوتاه ترین گاو نر دنیا آرکایو نام دارد  که گاوی ۱۶ ساله  متعلق به مزرعه داری در ایرلند شمالی است. از کله تا سم این گاو فقط ۷۶٫۲ سانتیمتر است. به نظر می رسد این مزرعه دار خوش شانس بواسطه ی یک گاو توانسته نامش را در این کتاب معروف بگنجاند!

کوتاه ترین گاو نر دنیا
۵ تفریحی که در آفریقای جنوبی نباید از دست داد
۵ تفریحی که در آفریقای جنوبی نباید از دست داد
پارک ملی آتشفشانی لاسن در آمریکا + تصاویر
پارک ملی آتشفشانی لاسن در آمریکا + تصاویر
تجربیات هیجان انگیز سفر به هند از زبان یک گردشگر
تجربیات هیجان انگیز سفر به هند از زبان یک گردشگر
این شهر درختانی با شکل های عجیب و غریب دارد!
این شهر درختانی با شکل های عجیب و غریب دارد!