آشنایی با زیباترین شهرهای ایرلند

با زیباترین شهرهای ایرلند آشنا شوید!

ایرلند یکی از زیباترین کشورهای دنیاست که به خاطر مناظر و چشم اندازهای منحصر به فردش شهرت زیادی دارد. با اینکه بسیاری از گردشگران، بیشتر وقت خود را در شهرهای بزرگ ایرلند همچوت دوبلین می گذرانند، شهرهای کوچک دیگری هم در این کشور وجود دارند که جذابیت بسیار زیادی دارند. درون این شهرها، هم می توانید به دیدن قلعه های قرون وسطایی بروید و هم می توانید از باغ های گیاه شناسی سرسبز دیدن کنید. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه شوید تا با هم به دیدن زیباترین شهرهای ایرلند برویم.

زیباترین شهرهای ایرلند

زیباترین شهرهای ایرلند

شهر کینسیل | Kinsale

مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت ایرلند و اخذ ویزای این کشور
همه آنچه که باید از تاریخ شنیدنی ایرلند بدانید!
راهنمای سفر به دوبلین، پایتخت ایرلند

شهر کینسیل ایرلند یک شهر تاریخی و مرکز ماهیگیری است که در بندر کینسیل در مجاورت رودخانه باندون (Bandon) قرار دارد. خیابان های باریک این شهر، با مغازه های جذاب، گالری ها و کافه های بسیار احاطه شده اند. اینجا خبری از شلوغی و هیاهوی مرکز شهرستان کورک (Cork) نیست. از قلعه حلقه قدیمی (The old ring fort) این شهر می توانید چشم انداز بسیار زیبای بندر کینسیل را تماشا کنید. باشگاه دریایی و قایقرانی این شهر نیز با هزاران قایق ماهیگیرش، سالانه گردشگران زیادی را به این شهر جذب می کند. در این شهر همچنین به طور سالانه جشنواره های هنری زیادی برگزار می شوند که قطعا ارزش دیدن را دارند.

شهر کینسیل ایرلند

شهر گلنگاریف | Glengarriff

این شهر یکی از زیباترین شهرهای ایرلند است. گلنگاریف به معنای دره خشن و یا ناهموار است. این شهر در شبه جزیره بئارا در شهرستان کورک واقع شده است. گلنگاریف به دلیل چشم اندازهای منحصر به فرد اش به عنوان یک مقصد توریستی جذاب شناخته می شود. این شهر با رشته کوه ها مرتفع و بلندی احاطه شده است. همانطور که گفتیم بیشتر شهرت شهر گلنگاریف به خاطر طبیعت منحصر به فردش است، ولی درون آن مغازه های بزرگ و کوچک، گالری ها، کافه ها و رستوران های زیادی وجود دارند که می توانید سری هم به آن ها بزنید.

شهر گلنگاریف

شهر لیسمور | Lismore

لیسمور یکی از زیباترین شهرهای ایرلند و یک شهر تاریخی است که در کوهپایه های کوهستان Knockmealdown در شهرستان واترفورد (Waterford) قرار دارد. جاذبه توریستی اصلی این شهر، قلعه ۸۰۰ ساله ای است که در همسایگی کلیسای اصلی شهر قرار گرفته است. قلعه شهر لیسمور در قرون وسطا، بر روی یک تپه نسبتا مرتفع احداث شده است و چشم انداز بسیار خوبی به تمامی شهر و همچنین دره Blackwater دارد. از این قلعه باستانی، آثار تاریخی بسیاری به دست آمده اند. آثاری از جمله کتاب لیسمور که امروزه در موزه خانه Chatsworth در Derbyshire نگه داری می شود.

شهر تاریخی لیسمور

شهر والنتیا | Valentia

شهر والنتیا یکی از شهرهای جزیره والنتیاست که در شبه جزیره Iveragh در جنوب غربی ایرلند واقع شده است. این جزیره به وسیله یک پل به منطقه Portmagee ایرلند متصل می شود. همچنین، لنج هایی در ساحل برای حمل مسافران و خودروها به این جزیره وجود دارند. در سال ۱۹۹۳ میلادی، ردپاهایی فسیل شده که قدمتشان به ۳۸۵ میلیون سال قبل باز می گردد، در مجاورت این شهر کشف شدند. این رد پاها یکی از قدیمی ترین رد پاهای کشف شده در زمین هستند. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر والنتیا، خانه زیبای Glanleam و باغ های منحصر به فرد اطرافش است. این باغ ها به خاطر موقعیت جغرافیایی شان از تنوع اقلیمی و گیاهی زیادی برخوردارند، به طوری که می توان در آن ها گیاهان نادر بسیاری را مشاهده کرد. از شهر والنتیا، همچنین می توانید به Skellig Michael، یکی از جزایر تاریخی و مذهبی شهر هم سری بزنید.

شهر والنتیا در ایرلند

شهر استرندهیل | Strandhill

یکی دیگر از زیباترین شهرهای ایرلند استرندهیل نام دارد. این شهر ساحلی در دامنه های غربی کوه های Knocknarea و در غرب شهر اسلیگو واقع شده است. برای علاقه مندان به تاریخ، بازدید از کلبه سنتی ۲۰۰ ساله و کاهگلی به نام “کلبه دولی” (Dolly’s Cottage) و یا مقبره های  Carrowmore تجربه جالبی خواهد بود. همچنین فستیوال های زیادی از جمله جشنواره مبارزان در این شهر برگزار می گردد. جالب است بدانید که اقامتگاه های ساحلی و سوئیت های این شهر، جوایز بین المللی زیادی را دریافت کرده اند. اقامت در این اقامتگاه ها، قطعا سفری به یاد ماندنی را برای گردشگران رقم خواهد زد.

استرندهیل، یکی از زیباترین شهرهای ایرلند

شهر گویدور | Gweedore

گویدور یکی از شهرهای شمال غربی ایرلند است که در آن همه به زبان های اسکاتلندی و ایرلندی تسلط دارند. این شهر، همچنین به عنوان بزرگترین شهر فرهنگی ایرلند هم شناخته می شود. در اینجا می توانید با فرهنگ ایرلندی بیشتر آشنا شوید. یکی از جذابیت های شهر گویدور، طبیعت منحصر به فرد آن است. اینجا جاییست که کوهستان های مرتفع به سواحل زیبای ماسه ای ختم می شوند. پارک ملی Glenveagh، که به عنوان بزرگترین پارک ملی در کل کشور ایرلند شناخته می شود هم در این شهر قرار دارد. از گویدور، تورهای یکروزه بسیاری به مقصد جزایر اطراف برگزار می شوند که می توانید با آن ها به دیدن زیبایی های اطراف این شهر بروید.

شهر گویدور ایرلند

شهر کارلینگفورد | Carlingford

نام شهر کارلینگفورد از یک واژه اسکاندیناویایی به معنی خلیج کوچک ساحره گرفته شده است. در طول سالیان دراز، این شهر به خاطر وجود بقایایی از وایکینگ ها و باقی مانده هایی از قرون وسطا معروف گشته است. یکی از این باقی مانده ها، دروازه شهر است که نمونه آن را به سختی می توان در جای دیگری از کشور ایرلند پیدا کرد. ارتفاع این دروازه در گذشته بسیار بیشتر بوده است. شواهد حاکی از آن است که از این بنا به عنوان محل اخذ عوارض و همچنین زندان شهر استفاده می شده است.

شهر کارلینگفورد در ایرلند

یکی از دیدنی های این شهر، مرکز میراث آن است که در آن می توانید به تماشای تمدن وایکینگ ها تا دوران معاصر بنشینید. کارلینگفورد در مجاورت جاذبه های طبیعی بسیاری همچون دریاچه کارلینگفورد قرار گفته است، به همین خاطر چشم اندازهای زیبایی را می توانید در مجاورت این شهر نظاره کنید. ماهیگیری، یکی از فعالیت های رایج در این شهر است، به همین خاطر غذاهای دریایی بسیار خوشمزه ای را می توانید در شهر کارلینگفورد میل کنید.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code