بلیط هواپیما

عجیب ترین ساندویچ دنیا با بستنی درست می‌شود؟

در مکزیک ساندویچ بستنی در خیابان ها فروخته می شود

احتمالا وقتی شما هم اسم «ساندویچ بستنی» به گوشتان بخورد، فکرتان سمت بستنی هایی می رود که بین دو تکه ویفر و یا کیک و کلوچه قرار گرفته اند. ولی در مکزیک اینطور نیست،‌ آنها به معنای واقعی کلمه ساندویچ بستنی دارند. یعنی همان نان های ساندویچی معمولی که وسطتشان بستنی قرار گرفته است!

مطالب مرتبط:
عجیب ترین طعم های بستنی در دنیا
هیجان انگیز ترین دونات های دنیا

اکنون دیگر چند سالی است که دستفروشان خیابانی در مکزیک روی چرخ دستی هایشان «tortas de nieve» می فروشند. اما اخیراً بخاطر پخش گسترده ویدئو مردی که مشغول درست کردن ساندویچ عجیبی است، این ساندویچ ها معروف تر شدند. در این ویدئو مردی را می بینید که مرد بستنی فروشی را ببینید که مشغول درست کردن سادویچ است،‌ولی به جای آنکه داخل آن را با فرآورده‌های گوشتی،‌ سبزیجات و سس پر کند، ۶ تکه بستنی داخل نان ساندویچ می‌گذارد.

هیچ کس دقیقا نمی داند که چه کسی برای اولین بار این ساندویچ های بستی را ابداع کرد، ولی بعضی از رسانه های مکزیک بیان داشته اند که ریشه این ساندویچ ها احتمالاً‌ به Xonacatlan بر میگردد. جایی که این ساندویچ ها ۶۰ سال است که به مردم فروخته می شود. خانواده‌ی Sanchez که در مغازه ی خود این نوع خاص از ساندویچ را می فروشند و گمان می شود آنها اولین افرادی باشند که این ساندویچ را ابداع کردند، بیان می کنند که همه چیز در ابتدا فقط یک آزمایش بود،‌ ولی مردم عاشق این ساندویچ ها شندند و ترکیب نان و بستنی برای آنها آنقدر جالب بود که تصمیم گرفتیم این ساندویچ ها را در منو غذایی خودمان نگاه داریم.

برخی از مکزیکی ها معتقدند که راز یک ساندویچ بستنی این است که در ابتدا مقدار نسبتاً‌ زیادی نمک داخل نان آن بریزیم. این کار باعث می شود که بستنی زودتر آب شود و اینکه ترکیب شوری و شیرینی جالب هم ایجاد می شود. نکته جالب دیگر هم اینکه هر فروشنده‌ ای چاشنی هایی که مخصوص خودش را به این ساندویچ می زند که معروف و پرطرفدارترین آن ها همان شکلات و وانیل هستند.

البته اگر کمی در اینترنت جست و جو کنید، متوجه می شوید که این ساندویچ های بستنی فقط در مکزیک وجود ندارند. بلکه این ساندویچ ها را در فیلیپین و ویتنام هم می توانید پیدا کنید.

شهری که به آبشارهای باشکوه معروف است!
شهری که به آبشارهای باشکوه معروف است!
راهنمای سفر به شالیزارهای ۲۰۰۰ ساله بانائو در فیلیپین
راهنمای سفر به شالیزارهای ۲۰۰۰ ساله بانائو در فیلیپین
معروف ترین غذاهای مانیلا، فیلیپین
معروف ترین غذاهای مانیلا، فیلیپین
معرفی کلیسای سن آگوستین در فیلیپین
معرفی کلیسای سن آگوستین در فیلیپین